Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: 4nano TIME ATTACK CHALLENGE 2016

  1. #1
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie 4nano TIME ATTACK CHALLENGE 2016

    Kiedyś [MENTION=8725]kylo1986[/MENTION] jeśli dobrze pamiętam, podał tu wstępne info o cyklu imprez amatorskich torowych jak w tytule.
    Że to gdzieś między wątkami było, to pozwolę sobie wydzielić ten temat.
    Popytałem ogranizatora, popatrzyłem na archiwalne z zeszłego roku opisy/filmy itd. i wygląda to całkiem zachęcająco.
    Organizuje to forum bardziej sportowej jak widać, niż Alfa marki - Seat.
    Tutaj informacje:
    http://forum.seat-racing.pl/viewtopi...=unread#unread
    Pierwszy - treningowy etap już był, i widziałem na liście wyników, że nie tylko Seaty uczestniczyły i jest to otwarta impreza. Może kogoś zainteresuje bo w innych częściach kraju rozgrywana także, bardziej na północy, nie tylko Kielce i te rejony :

    Trening - Toruń 23.04.2016

    CTR Tuning Track TACh 2016 - 28.05.2016 Kielce (XIII Oficjalny Zlot Seat-Racing)

    Motorsportoils Attack TACh 2016 - 25.06.2016 Tor Pszczółki k. Trójmiasta (Nowy obiekt pierwszy raz dla nas !!!)

    Racingflex Competition TACh 2016 - 24.07.2016 Bydgoszcz (III Zlot Poznań Performance Group czyli EKYPA-PN )

    4nano Final TACh 2016 - 27.08.2016 Koszalin - Runda Finałowa

    Ciekawe jak forumowe top-moc-fury by wypadły w akcji realnej na torze , nie na ulicach, parkingach, z takimiż z forum bardziej sportowego jak widać Seata ? są klasy z rozsądnym podziałem - nie ze wzgl na moc, tylko opony i ogólne przystosowanie auta więc cywilne i niecywilne i jasna sprawa, mocy ma każdy ile chciał/umiał/mógł zrobić. Regulamin mocno zachowawczy, ale organizator się zabezpiecza, nie ma się co dziwić.

    Formuła wydaje się fajna - pół dnia jazdy treningowe, dolna część toru, druga połowa - czasówki do klasyfikacji. Cena przyzwoita 269zł, niewielka ilość aut - 30, więc będzie można się na pewno wyjeździć .

    No ja zamierzam zobaczyć jak to od środka wygląda w Kielcach przynajmniej. Ktoś jeszcze ?

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No i jeden makaron poza Alfą moją na liście widzę - Fiat Stilo, diesel.
    Lista napisana nick'ami i symbolami przy nazwach aut wygląda .. ech, stary jestem już, ale no dziwnie przynajmniej to wygląda . Takie auta się wpisały mam informację :

    Pampi Seat Leon 5F FR
    qrczaq Seat Leon 1P Cupra
    AntY Leon 1P FR
    Darkos Seat Leon 5F FR
    Szop Fiat Stilo (ON)
    baki Seat Leon Cupra
    Di Seat Leon Cupra
    shak Seat Ibiza Cupra
    TuneFORCE VW Golf R20
    HERR Seat Leon Cupra 280
    Flachon Seat Ibiza (ON)
    NyceQ Audi A3
    borowa Seat Leon Cupra 1P
    michalm Seat Leon Cupra R
    Billek Seat Leon ST Cupra
    STM Seat Leon 1M (ON)
    BOROMIR Seat Leon Cupra 1P
    Shymek Renault CLIO 3RS
    Andrzejsr Alfa Romeo 156 Cup
    Forfit Evo IX
    Janek Evo X
    msz seat leon cupra r
    Mięki Audi A3 (ON)
    danczo80 Seat Leon Cupra 280
    Pelikson Seat Leon Cupra 5F
    oluś Evo X
    jack jack Mazda Rx8
    feels3 VW Golf GTI PP
    Leny Mazda MX5
    bolek Audi A4
    Jasiu Seat Ibiza
    Mumin Audi A3
    Felix Evo IX
    JMK Honda Civic Si

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Trochę wrażeń z imprezy w tytule :

    po pierwsze : WSTYD Alfisti, wstyd i tyle - że niczego podobnego nawet, pasjonaci wozów tej "sportowej marki" nie urządzają. Wstyd.

    Jednocześnie - gratulacje i uznanie dla Seatowiczów, że potrafią któryś już raz, w fajnej dla amatorów, bezpiecznej i pozwalającej się wyjeździć formule cały cykl takich imprez zorganizować.
    Przy czym nie drżą o ich autka, mimo że detailingowo świetnie zrobione, dają im w kość, ćwiczą i bawią się na torze. Nie są zamknięci na inne wozy, wręcz przeciwnie.

    A wygląda to tak:
    ok 30 samochodów, wszyscy w depo.
    Odprawa ok 9tej , trochę opóźnienia bo ktoś z drogi dzwonił z prośbą o wstrzymanie się.
    Kilka ważnych informacji odnośnie jazd, bezpieczeństwa.
    Sprawdzenie wozów (głównie światła stop, stan opon)
    ze 2 przejazdy zapoznawcze w sznurku jeden za drugim
    I już. Do 14tej (a póżniej przedłużone do 15tej) - jazdaaa. Ustawiamy się w kolejce, sędzia wypuszczający patrzy na ilość wozów na torze (było baaaardzo pusto, w porównaniu do Jastrzębia to luz totalny, niewiele wyprzedzeń. Tu fajna sprawa - jak na gokartach - sędziowie mają niebieską flagę - nakazującą wolniejszemu z przodu puścić szybszego z tyu. Choć mile widziane takie zachowania same z siebie.
    No i wiadomo żółta, czerwona flaga - jak wszędzie. Przy czym praktycznie nie miały powodów do łopotania.
    Jazdy treningowe - bez pomiaru czasu, chyba że samemu (z wewnątrz jakąś aplikacją na telefon, z zewnątrz - prze pomiar kogoś ze stoperem) . Ale generalnie można to jak trackday potraktować i poustawiać ciśnienia, poćwiczyć samą jazdę - jakieś elementy (bo ponoć więcej niż 2 na dzień na torze nie powinno się).
    Gdy sędziowie "na mostku" widzą że długo jeździsz a kolejka się ustawia - machają ci szachownicą, masz od tego jedno okrążenie na schłodzenie wozu i jedziesz do depo - możesz od razu do kolejki znów lub odpocząć. Nie nadużywali tego, raz mi chyba zamachali jak jeszcze miałem ochotę z 1-2 kółka zrobić, poza tym sam wcześniej zjeżdżałem (temp. powietrza 28, asfaltu >30, w wozie grzanie na max, szyby pozamykane (pilnują tego choć jakoś jedna MX5 z otwartym dachem jeździła) . To więcej niż - nie wiem 10 kółek - ciężko wytrzymać bezpiecznie.
    Jak i na innych trackday'ach - na początku masowy ruch na start, później mniej i po 13tej - pusto praktycznie na torze.

    Póżniej była przerwa (po 15tej) i rozpoczęcie jazdy na czas.
    Tu świetna wg mnie formuła godna naśladowania :
    pierwsze okrążenie rozgrzewające (wóz i opony) , dalej podjazd na bramkę fotokomórki, dalej 2 okrążenia pomiarowe łączne, po pomiarze - kółko na schłodzenie.
    Super - dla wozów bezpiecznie (grzanie/chłodzenie) 2 kółka łącznie mierzone.
    Do której trwało i jakie wyniki nie wiem, pewnie będą tutaj:
    http://forum.seat-racing.pl/viewtopi...=unread#unread

    A nie wiem gdyż... - w ostatniej sesji treningowej rzuciłem okiem na kontrolkę ciśnienia, zobaczyłem czerwień i momentalnie zjazd na trawę, silnik off. Więc niestety w czasówce nie wziąłem udziału.
    Więcej w temacie o Pucharówce rozwinę
    ( http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._156_a-13.html )


    A jak wyglądał przejazd - jak wyglądało ustawienie trasy, chyba wyciągnęli z dolnej partii toru ile można w jednym :



    trasa, jednocześnie z pomiaru wg kamery mój najlepszy czas 1:39,6 (ale to ze startu "lotnego" więc ze startu zatrzymanego miałbym gorszy. Jednocześnie to jednak trening, auto na trasie itd., może w pomiarowym bym się bardziej postarał ? a może jak często - przesadził i gdzieś wyleciał ? kto wie. No niestety, w tej zabawie liczą się Ci, którzy są na mecie. Więc z pokorą - nie liczę już swego potencjalnego miejsca w stawce
    Niemniej jeździło mi się tym razem w odróżnieniu od Classicauto - _świetnie_. Przede wszystkim jest czasu masa na wszystko, nie to co w CA te 5 przejazdów i tyle. No zrobiłem 90km mimo awarii i bez czasówki. Można było i więcej. Lub mniej - swoboda.

    Co do organizacji jeszcze - zdaje się że była wulkanizacja jakaś w garażu, na pewno do zmian kół pomoc.
    Było mega bezpiecznie - widać że na to stawiają i nie ma pardonu, ale i żadnych szczeniackich wybryków w depo. Na torze czasem ktoś wyleciał, czy przestrzelił hamowanie - ale rzadko no i po to to jest. Chyba strat żadnych nie było, nie zauważyłem.
    Z wozów - jak na liście wyżej.

    Podsumowując - jeśli ktoś ma wahania, opory, że 4nano, że detailingowcy, że seaty/vag'i że cośtam - odrzućcie uprzedzenia i się zapisujcie ! zdecydowanie warto.
    Tym bardziej że następne imprezy z tego cyklu na torach na północy polski, a tam Koledzy narzekali kiedyś że do Kielc daleko itp. Jedna ma być chyba inauguracją nowego toru.

    Organizatorzy zachęcali też - jeśli zbierze się więcej chętnych z Alfami - jakaś grupowa zniżka jest do dogadania. Choć i tak 269zł to uważam uczciwie jeśli nie tanio.

    Szykujcie wozy więc i mierzcie się z Seatami ! - nie na światłach tylko na torach - może któraś Alfa dojedzie do końca, i zmyje hańbę z mojej

    Sam na północ chyba nie dojadę, trochę w tych terminach inne plany, choć kto wie. Najpierw wóz trzeba naprawić to będę myślał. Ogólnie - dla amatorów o niebo, ba o 4 nieba lepsza impreza niż Classicauto.
    Gdybym miał uszeregować z punktu widzenia amatora, stosunek kosztów do frajdy, ilość jazdy, bezpieczeństwo wozu - z takich na których miałem okazję być to tak:

    1. 4 nano i ex-aequo Trening i z Pancin'em też w Kielcach
    2. Jastrząb
    3. Ułęż - SJR (zostaw ten ręczny, ale inne tam czasem robią)
    4. Ułęż z Kają
    .
    .
    Classicautocup.


    Aha - @kylo1986 - dziękuję że dałeś tu kiedyś informację o tej imprezie!

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Gratki zaliczonej imprezy
    U nas kolejny wypad za tydzień więc też nie śpimy.
    Znów Jastrząb. Ogólnie nawet już nie zakładam tematu bo i nie ma po co.
    Są jeszcze miejsca może uda się Ci zapisać jak ogarniesz alfę.

    Ogarnełęś racechrono?

    I zabije Ci klina którego się nie spodziewałeś.
    Zamiast lekkiego aku mój utyje łącznie 7kg. Wstawiam fotele z gt86.
    Ale to raczej ukłon w kierunku kobiety mojej. Niezbyt podobają się jej dotychczasowe zmiany a ma nim do pracy latać.

    Kolejna sprawa której nie zrozumiem. Jak można jeździć w upał z grzaniem na maxa?
    Jak masz problem z grzaniem nie lepiej zamontować lepszy/wydajniejszy wentylator na chłodnicę i włącznik do kabiny?
    Jak woziłem ludzi na Jastrzębiu każdy się dziwił że z włączoną klimą latam.
    Jak wyłączę robię 2 kółka i mam serdecznie dosyć. Za bardzo skupiam się na pogorszonym komforcie niż na prowadzeniu.
    Ostatnio edytowane przez culmen ; 29-05-2016 o 15:12

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    - przecież założyłeś temat 4go czerwca ! i napisaem tam, że się zgosiłem i zapłaciłem . Teraz nie wiem - albo mi zrobią auto , albo przepadnie ta wpłata. Albo - będę prosił o przełożenie na inny termin.

    Co do racechrono - tak, podali Ci z 4 nano takie coś :
    https://www.youtube.com/watch?v=x5HMDhdz2Is

    Z tym, że po pierwsze to pisze poszarpane linie (próbkowanie zwykłego GPS jest raz na sekundę) , po drugie - w połowie jazydy albo wcześniej , się rozładował. Bo jak włączyłem rano tak chodził . Ale jakbym bliżej zasiegu ręki dał to bym może wyłączał i by wystarczyło baterii. Następny raz tak będzie.

    Grzanie czemu ? - na wszelki wypadek. Raz nie włączyłem i wzrosła temp na tą najbliższą kreskę powyżej 90. Nie wiem ile to, ale po włączeniu nagrzewnicy zaraz spadła na 90 z haczykiem. Mam ciut większą chłodnicę założoną. Wiatrak? nie wiem czy coś da, wątpię. W pucharze tak ponoć jeździli to i ja tak jeżdżę. Już w zasadzie przywykłem, trudno, twardym trza być
    Zresztą o ile wiem, to dość powszechna technika jak 95% swego żywota wóz jeździ na obrotach. W tej puszce jak postoi na słońcu i tak jest goręcej niż grzeje nawiew (nawiew coś 30st?). Fajny gadżet miał facet w Giulii na Classicauto - taki łapacz powietrza na tylnej szybie bocznej, rurą coś jak do odkurzacza doprowadzone nad głowę na krawędzi przedniej szyby.
    Z klimą jeździłem jak jeździłem Vką, te kilka koni mocy mniej nie w rywalizacji nie mają znaczenia. A komfort jest. Tu dylematu nie mam bo klimy niet.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    - przecież założyłeś temat 4go czerwca !
    Tak, ale nie podbijam i więcej nie zamierzam zakładać podobnego.

    Co do grzania. Jak połączysz patent z wentylatorem + podkładki miedzy zawiasy maski a maskę powinno pomóc.
    Wygląda to mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maska.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	62.9 KB
ID:	202382
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m_drift_jastrzab_0515.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	10.8 KB
ID:	202381  

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jaką podkładkę pod maskę !? w Alfie ? może jeszcze złote felgi i naciąg ? a fuj!
    Przegrzanie się jeszcze nie zdarzyło, to prewencja, wolę na zimne dmuchać to nie jest jakiś problem wielki, żeby tylko takie były.

    A co do wątków treningowo-torowych, rozumiem Twoje zniechęcenie, też je miewam. Ale no może się zawstydzi paru Alfistów w końcu kiedyś, że te niby dziadkowate VAG'i , Francuzy i Japońce śmigają jak ta lala, a sportowe Alfy uprawiają co najwyżej jakieś ulicoracingi i dance-stance , lub się budują bez końca. To ostatnie choć nadzieje daje
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 29-05-2016 o 19:32

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Wiesz, podpowiadam Ci patenty za czapkę gruszek. Działające. Byś nie musiał się męczyć z tym ogrzewaniem w kabinie.
    Może zaatakuje z innej strony
    Gorące powietrze uciekając górą dociska Twój samochód do asfaltu. Sprawdź wyloty np w lotusie elise.
    Dodatkowo te powietrze nie trafia pod samochód i nie tworzy "poduszki" pod nim. Potęgując efekt działania dyfuzora

    A co do stance. Kto co lubi. Jeśli kogoś rajcuje to czemu nie.
    Ja na ten przykład uwielbiam styl: missle car

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie mogę mieć odstającej maski. Nawet jakbym miał to i tak bym dawał to ogrzewanie na max na wielookrążeniowe jazdy (na pojedyncze na classicauto to co innego) , taki już zapobiegliwy jestem. Przegrzałem raz Vkę to wiem z czym się to wiąże, a gorąco jest i tak od blach bez izolacji, wydechu od dołu bez izolacji termicznej i pozamykanych szyb. Ale dzięki za chęci
    Czemu nie stance ? nieestetyczne jest i wypacza naturę samochodu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Stance-Nation-Japan-29-1200x800.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	95.9 KB
ID:	202391

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tumblr_mx0h3w2mer1qmt11wo3_1280.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	120.9 KB
ID:	202392

    To też nyska s15 PIĘKNA!
    A co do ogrzewania już nie będę ciągnął tematu.

Podobne wątki

  1. Zlot 2016
    Utworzone przez SŁOWIK w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 22:31
  2. [Giulietta] 1.4 TB MA - Injection time correction z AlfaOBD
    Utworzone przez wlyszkow w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 11:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory