Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 68

Temat: Tor jastrząb 14.08.2016

  1. #31
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Może to była któraś śruba z koła z Żółtego ? (nieładnie tak żartować z odpadnięcia koła, ale warto podkreślać - sprawdzajcie śruby, klucz dynamometryczny to pierwsza razem z pompką rzecz na takie zabawy).

    Sprawdzić czy coś nie odpadło w Audi to trzeba na pewno, bo jak z tyłu głowy siedzi, że coś odpadnięte jest, to się spokojnie nie pojedzie na full na pewno a tu Poznań w planie to tip top wszystko musi być. Mimo, że ja stawiam że jakiś śmieć się Ci o podłogę obił - tu i tam jakiś kamyk leżał, a i jakaś tuleja mi mignęła gdzieś także. I tak ten Audik swoją drogą niezły jest, bo bezawaryjnie dostaje w kość notorycznie w tym roku - i nic. Szkopska robota nie ma co.

    Łukasz - tak, wiem, i czasem tak go jechałem i chyba z pogoni mazdy tak jest przecież, albo jak było pusto przede mną. Choć nie zawsze przyznaję, bo wiedzieć i się przełamać, to nie zawsze w parze idzie No i jak ktoś kilka metrów przed hamował, to też musiałem trochę odpuścić. Choć nie ukrywam, że opór jest psychiczny i nie ma co udawać że nie (żeby tam pełnym gazem jechać). A mądrzy mówią, że najwięcej przewagi dają właśnie najszybsze zakręty - właśnie po części z tego powodu, że inni tam najczęściej odpuszczają. Po drugie bo najwięcej km/h można zyskać. Ale obawy nie są nieuzasadnione całkiem, bo jak na tych supersupersuper miękkich oponach z tyłu pojechałem i traciły przyczepność z czasem, to tam wyraźnie i miałem wtedy pietra naprawdę !
    Co do linii jazdy, to się będę upierał że nie zależy od napędu i samochodu. W kilku zakrętach jedyna właściwa tam, to późny szczyt z wjechaniem głębiej na dohamowaniu a nie po wewnętrznej od początku zakrętu. Zakręt przed górką, 180 stopni przed trybunami, i następny - tam to widać wyraźnie też na tych filmach co wrzuciłem. Jaki by rodzaj napędu nie był, najważniejsza sprawa w każdym zakręcie, to jak najwcześniej się zacząć napędzać znów. A wcześniej można jak się wcześniej skręci i wcześniej wyprostowuje koła. Nawet nie wiem, czy RWD to bardziej nie dotyczy, bo jak w RWD się zacznie napędzać za wcześnie - będąc w skręcie, ze skręconymi kołami robiącymi za igłę cyrkla, to zacznie obracać - widać to po tańczących MX5 w tym tej brązowo-wiśniowej. Jeździło szybko też BMW E30 320i (tzw włoskie M3) - na okrągło ładnie , bez niepotrzebnych tańców tyłka.
    Generalnie to wydaje się być tak - ciasny krótki zakręt - późne hamowanie , wjechać dalej , ostry skręt , późny szczyt, wczesny gaz. Szybki długi zakręt - łagodny skręt , wcześniejszy szczyt.

    A ta mazda WR to b często bywa na Jastrzębiu , choć widać, że trochę za miękkie ma to zawieszenie i miota nią . No ale -miata - to i miota . Żarcik taki

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    odrazu po tym dzwieku zjechalem i tylko z klimy sie lalo, ale wstawie na wymiane tarcz i niech patrza. Mi te opony w ogole nic nie trzymaly, najszybciej bylo by robic pierwsze i drugie szybkie, bo potem plywac zaczynaly- ale to drogowki wiec czego tu chciec. zrobie the best off i powklejam wszystko tam.

    WR jezdzi na ten tor w radomiu jak sie tylko da i na ta chwile w porownaniu do tego co bylo na poczatku roku to zapieprza

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Uciekło mi całe mnóstwo imprez w tym roku. Czuję wielki głód jazdy, ale nie mam otatecznego wpływu na to, że jestem uziemiony ;-) Jeżeli w nadchodzący weekend uda mi się 'postawić na koła' czerwoną 75, to chciałbym jeszcze obskoczyć co najmniej classicautocup, choć teraz to i tak już taka 'musztarda po obiedzie'. Mówicie, że na jaszczembiu jakie opony przetestowaliście? Mam tylko jakieś wiekowe yokohamy a048 po kilku zblokowaniach kół ;-) i dmacki na ukończeniu, które miałem testować w tym roku a póki co leżą od zimy tak jak je rzuciłem u rodziców pod domem.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #34
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    [MENTION=49]bimsky[/MENTION] - będą kolejne. W ogóle to myślę (liczę na to) że w związku z przybywaniem torów, pojawi się więcej imprez może cyklicznych tupu Time Attack, konkurencyjnych dla Classicauto, lepszych pod wzgl ilości jazdy i jej warunków. No 4 Nano TA Ch. Bo powiedzmy sobie szczerze - tyle co na tym tu przykładowym treningu Jastrzębiowym, to się i w 5 SEZONÓW Classicautocup nie przejedzie (może przesadzam, ale z grubsza tak, nie licząć grzania opon i zapoznań - bo nie są pełnym ogniem) !
    Plus tłok, kolejki, bezsensowna jazda na ful od startu, brak miejsca na schłodzenie, tor wyznaczony oponami , brak wystarczającej ilości zapoznań, ginące nagrody, Rumini ( ) ...
    A teraz - 130 wozów na Jastrzębiu na CA ??? - jak ??? - pytałem - mają na trawie stawiać część. No, tylko drobny szczegół - jak popada to bagno będzie. A nawet jak nie, to opony w syfie oblepione. A czas od startu liczony i nie ma gdzie rozgrzać auta i opon oczyścić. Zapisałem się, ale to tak z rozpędu i bo taki cel w tym roku sobie założyłem - przejechać wszystkie. I tak Białą Podlaską zawaliłem.
    Takie zorganizowanie Time Attacku na wzór : pół dnia trening, drugie pół rywalizacja, czy ich serii, to chyba nie taki problem przecież a i organizujący może zarobić na tym legalnie uczciwie i z korzyścią dla wszystkich. Myślę że aut trackday'owych przybywa, torów przybywa, na ulicach się nie da (poza tym że słabe to i żałosne) poszaleć - wszystko zmierza ku temu że coś konkurencyjnego dla CA Cup musi się pojawiać. Miała ruszyć w tym sezonie ale najwyraźniej nie będzie - rywalizacja czasowa na Jastrzębiu właśnie. Nawet nie wiem czy nie pod tym kątem przy układach trasy pojawia się numerek (na odprawie - schemat trasy był zatytułowany "trasa nr 5". Więc możliwa jest tabelka z wynikami z każdego układu trasy, no i z danego dnia oczywiście.

    Co do opon, to teraz było ciepło/gorąco (no nie tak, jak koledzy byli poprzednio - że asfalt >50 stopni). Więc moje kilkunastoletnie twarde z racji wyścigowej mieszanki i z wieku jeszcze bardziej slicki się fajnie sprawdzały, poza 1-2-3 kółkami rozgrzewającymi.
    Wojtek miał Hankook Ventus evo
    Clio RS (Mateusz?) - właśnie co on miał za opony ???

    Cywilne faktycznie mają w takich warunkach tendencję do przegrzewania. Ale już np w jesienny z przelotnym deszczem dzień ? - pokonają moment te twarde wszystkie, nie wspominając o pełnym slick'u.
    Ja kiedyś jeździłem na cywilnych (Vredestein) 156 V6 po jastrzębiu, ale wtedy to ja w ogóle nie rozróżniałem, co czuję co nie i dlaczego, ale pompowałem wtedy na około 3 bary i pamiętam że tak ogólnie - to pomagało.

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    clio jezdzi na dunlopach direzach

  6. #36
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    clio jezdzi na dunlopach direzach
    A faktycznie, przecież je oglądałem. One też z twardych raczej.

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Ja latam na ad08r. Optymalne kółko to nr4. Wtedy mam już je dogrzane właściwie. Różnica między 2 a 4 kółkiem to około 3sec.
    Direzy raczej twarde i wymagają nagrzania. Trzymają za to długo stabilne parametry. Ostatnio kręciłem identyczne czasy jak clio.
    Prawie mi te opony nie schodzą.
    a048 też należą do twardych.

    A co do pucharówki. Ona się bardzo fajnie napędza! Aż w necie poszperałem i podają okolice 6s do 100. Zrobiło to na mnie wrażenie.
    Ostatnio edytowane przez culmen ; 16-08-2016 o 11:56

  8. #38
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Taaa, te 6 sek to podawał poprzedni właściciel ... w ogłoszeniu i rozmowie no poważnie to gdzieś tam rzekomo robili testy równoległe z GTA (156) i niby była szybsza i te około 6 sek miała. Ale wtedy miała komputer coś pokombinowany, kierowca lżejszy i po tych jazdach z tym programem i silnikiem to ja później miałem problemy i mechanik
    A sam, nie robiłem przyspieszenia pomiaru powiem szczerze - no bo racechrono to nikt nie uzna do tego, prędkościomierz zawyża (bo średnica koła jest mniejsza niż typowego do 156) - może ktoś z prędkościomierza tą setkę odczytywał ? więc nie wiem jak się zabrać do tego. I by trzeba na jakimś obiekcie, może kiedyś na koniec jakiegoś treningu pozwolą . Tylko czy na Jastrzębiu prostej bez górki wystarczy ? teraz z odczytów racechrono najszybciej miałem 137km/h . Ale to pewnie z górki albo po łuku za górką. A co ciekawe - w najszybszym okrążeniu - Vmax była wyraźnie niższa (coś1q22-125km/h).

    A Ty jak miałeś równo z Clio to szacun, bo ode mnie był szybszy i ma ponoć 225 koni !

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Co do brania zakrętów jednak skomentuję
    O ile ten przed górką i przed trybunami się zgodzę. O tyle ten następny za trybunami, podwójny już nie.
    Sam kiedyś jeździłem linią taką jak "każdy" do puki nie potestowaliśmy innych.
    O ile z teorią się zgodzę. Późny wierzchołek i max prędkość na wyjściu z zakrętu to pamiętaj że tam nie ma długiej prostej tylko zaraz przekładka do prawego.
    Kolejny lewy też ciasno.
    Coraz więcej osób ten zakręt jedzie linią jak ten maluch.
    https://www.youtube.com/watch?v=yVumza13Btk

    Przetestuj jak będziesz następnym razem i zobacz jak to wpływa na Twój czas.
    Ostatnio edytowane przez culmen ; 16-08-2016 o 13:58

  10. #40
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Te dwa - a głównie przed górką mam szczególnie na myśli.
    Choć ten o którym mówisz, również. W nim ważne jest jego jakby celowo "złe" przejechanie - skończyć na jego wewnętrznej, żeby lepiej mieć do następnego. Nie robię tego idealnie na pewno i daleki od pouczania jestem, ale za kim bym nie jechał, jak jedzie jak ta Toyota - czyli ciasno po wewnętrznej od początku, traktując go jak długi łuk, to muszę odpuszczać bo bym się zderzył na następnym a taki delikwent tańczy rozstablizowany i robi póżniej 2 zakręty zamiast jechać prosto przez nie. Nie zdarzyło mi się od kiedy tam jeżdżę aby na tym zakręcie jadący ciasno z tego powodu tam mi odszedł.



    Tutaj też widać co robi wczesny szczyt w zakręcie pod górkę (Toyota) a co późny (ja) .

    A następny raz to nie wiem kiedy tam trafię na classicauto to prób nie ma jak robić, ale jak trafię - to czemu nie, oczywiście że i tak i tak z ciekawości przejadę. Z tym że ja już tam tak po wewnętrznej całego go brałem chyba jak Vką byłem i coś było nie tak.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 2.07.2017- czyli jutro
    Utworzone przez kylo1986 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 18:06
  2. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 04.06
    Utworzone przez culmen w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 05-06-2016, 16:03
  3. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 07.05
    Utworzone przez culmen w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 09:49
  4. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 24.10.15 trening
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 13:19
  5. [Zapowiedź] Trening Tor Jastrząb 16.08.14
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory