Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Tor Jastrząb 16.10.2016

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A niemiec cóż, trwały skurczybyk nie ma co ukrywać
    Chyba mu się dobra passa skończyła, bo sprzęgło zaczyna się ślizgać i nie jadę jednak 16.

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Na nikogo się nie napatrzyłem, a 350z było by rozpatrywane jak wyraźnie pisałem tylko w założeniu 2w1, które u mnie raczej odpada ale i dojedziesz tym komfortowo do roboty i pobawisz się trochę na TD. Kiedyś mi się pytałeś, ze niby czemu się Brera nie nadaje skoro niektórzy nią ujeżdżają tory, a teraz piszesz, ze 350z to ciężka krowa to kilka suchych faktów. Jest od Brery 100kg lżejszy, 90KM mocniejszy, ma napęd RWD i zdecydowanie lepszy rozkład masy
    Chciałem ci na ambicje wleźć żebyś gdzieś pojechał- jedna Alfa więcej, a Poznań pod nosem Przepraszam
    350Z jak i 370Z jakoś do mnie nie przemawia- kupa blachy, a miejsca na 2 osoby z małą ilością bagażu. Czasy niby niezłe kręci, ale jak tak zrobić auto jak ma Kubcio to i furmanka dobre zacznie kręcić

    Z niedrogich w naprawie, utrzymaniu i dobrze jeżdżących to masz Civica, Clio i Saxo (106). Każde z nich ma wady, ale i zalet kupę, ale na długie tory to bym ostatnią propozycję odrzucił

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    I Niemcowi czasem coś się należy od życia i tak jak na tyle jazdy wiele nie wymaga .

    Pogoda marna ma być, znów zimno i może deszcz (co na Kielecki Classic też nie najlepiej nastraja kurde :-/ nie wiadomo jakie opony, marnie będzie czuję ) .

    A Łukasz - jedziesz na Jastrząb ? z mocą mocną ?

    A z torówek fajnych (w sensie jazdy , bo stylistycznie nie bardzo fajna ) - to jeszcze Intergra type -R ma świetne opinie i takież czasy. Z 1,8 więcej robili niż Alfa z 2.0 fabrycznie i buda już fabrycznie lekka.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    z MR2 tez sa obsowy w terminach i nie wiadomo

    Integra to juz inny przedzial kwot i powoli juz zadkosc w ogloszeniach

  4. #24
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Super tylko próbujemy coś tam z nimi zdziałać i taki o to nam zapis wysłali jako jeden z warunków. Odpuściliśmy chwilowo dyskusję z nimi.

    – do udziału w imprezie zostaną dopuszczone jedynie samochody, które generują w warunkach pomiarowych (2/3 maksymalnych obrotów nie mniej niż 3800 obrotów silnika, 0,5m od wylotu wydechu lub pomiar dynamiczny samochodu poruszającego się) hałas nie większy niż 105 db. Pomiar sonometrem może być dokonywany przed rozpoczęciem jazd oraz w ich trakcie (pomiar dynamiczny). Samochody niespełniające powyższego wymogu nie zostaną dopuszczone do jazd.

    Jeśli to będzie martwy zapis to spoko - jeśli faktycznie chcą to respektować to mogą już otwierać szkołę bezpiecznej jazdy i na niej pozostać bo kogo oni tam będą dopuszczać do jazdy ????

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    poznan mowi o 95 decybelach dynamicznie i chyba tego tak nie przestrzegaja, tu niby wieksza tolerancja, ale kurde jakby mieli sie tego trzymac to co z takiego toru?

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Nie wiem co macie taki problem z tymi decybelami. Na praktycznie każdym obiekcie w EU, czy jakimkolwiek cywilizowanym kraju, macie ograniczenia głośności. 105 decybeli to mało? To jak głośno wydzior ma mordę drzeć? Na Ringu czy Zolder też macie 95. Ja mam 93 Db na pełnym przelocie i to już jest głośny wydech, tylko to był wydech robiony żeby coś poprawić, a nie na imprezy pod Tesco z sonometrem. I gwarantuję, że na TP jak przekroczycie głośność to was usuną z toru. Sytuacja z mieszkańcami jest tak napięta, że nie będą tolerować jakiś sarmackich wybryków.
    1984 GTV6 3.2 24V

  7. #27
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale teraz o Silesia Ring mówicie znów ? bo to cytat z regulaminu ich trackday'a pierwszego.
    Czy zapis martwy czy nie, to nie będzie nikt w niepewności jechał kilkaset km żeby się na miejscu przekonać, ze może popatrzeć co najwyżej. Więc trzeba przyjąć myślę, że nie martwy niestety.
    Swoją drogą na badaniu technicznym jest norma 93 decybeli przy chyba 70% obrotów, więc tu i tak łagodnie. Może z tego powodu że i lotnisko jest ?
    I ja nie bardzo rozumiem o co z tym dynamicznym pomiarem chodzi, przecież wtedy na max obrotach się jedzie raczej a nie 3800

    A co do Poznania to na racingforum piszą, że wlepiają kary za głośność i to nie jest kilka zł. Pewnie zależy od dnia.

    Mnie tez takie zapisy drażnią. No ale tu ktoś się wybuduje dobrze wiedząc co jest obok i skarży (w Kielcach też ponoć się skarżą) , gdzie indziej pole golfowe w sąsiedztwie i hotel..

    A czy chętnych będą mieć - biorąc pod uwagę bliskość dużych miast , to że conieco mocnych, drogich wozów się sprzedaje - seryjnie mocnych, więc spełniających normy na pewno. To pewnie tak.

    edit:
    Czy 93 to dużo to nie wiem, nie mam w garażu urządzenia pomiarowego. Ale wiem, ze fabryczny wydech pucharówki 156 był za głośny na Poznań i jeżdżąca tam jako pokazowe czy taxi-drive , miała przerabiany wydech żeby spełnić normę.
    A gdy chodzi na postoju, czy jedzie przy jakichś subarach czy mitsu itd. to wcale głośniejsza nie jest raczej.
    O co chodzi z narzekaniem na normy ? o to , że samochód był i ledwo dycha jako jakiś tam symbol wolności, oraz o to , że nie mamy raczej na wyposażeniu garaży sonometrów i nie będziemy drałować kilkaset kilometrów żeby sobie pomiar zrobić i dopiero na miejscu zobaczyć czy pojeździmy czy nie . Jak niby kierowca ma sobie przeprowadzić pomiar dynamiczny ?
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 12-10-2016 o 09:48

  8. #28
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Tak piszę o Silesia Ringu - planowalismy tam event jako Dobre Bo Włoskie i chwilowo wstrzymaliśmy się. Pytanie jak to w ogóle jest respektowane bo w warunkach o jakich piszą to ja się mieszczę z dużym zapasem. Ale podczas jazdy gdy WG się otwiera spokojnie będzie i ze 120 pare dB (tyle miałem na pomiarach na którymś tam spocie) co jak na postoju się mieszczę a podczas jazdy już nie (pomiar dynamiczny)??? Nie wspomnę że część ludzi jeździ z rurami od WG puszczonymi w glebe i to ryczy jak odrzutowiec i działa tylko podczas jazdy bo na postoju chyba tylko LC da się uchylić klapkę WG . O karach na poznaniu też słyszałem i tak jak piszesz mało sobie nie kasują za takie przyjemności.
    A limity Poznańskie część z seryjnych mocniejszych motocykli przekracza z palcem w....
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 12-10-2016 o 10:21

  9. #29
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jednoznacznie napisali - na postoju LUB dynamiczny. Czyli dyskwalifikuje przekroczenie 105 decybeli w którejkolwiek metodzie pomiaru.
    Ja myślę, ze tak sobie dla picu tego nie piszą. A jeśli tak, to niepoważni ludzie, co raczej nie wchodzi w rachubę. Bo to za duża sprawa jest taki tor, żeby sobie ot coś napisać, a później nie stosować. To na pewno mają przemyślane i nie bez powodu tak wyraźnie zaznaczone. Nie ma co się łudzić. I jeździć gdzie indziej po prostu, dopóki można gdzie indziej. Nie, to nie. ( Jak ze slick'iem )

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    O co chodzi z narzekaniem na normy ? o to , że samochód był i ledwo dycha jako jakiś tam symbol wolności, oraz o to , że nie mamy raczej na wyposażeniu garaży sonometrów i nie będziemy drałować kilkaset kilometrów żeby sobie pomiar zrobić i dopiero na miejscu zobaczyć czy pojeździmy czy nie . Jak niby kierowca ma sobie przeprowadzić pomiar dynamiczny ?
    Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu... Głośność zmierzysz na każdej stacji kontroli, i na pewno na stanie ma lokalny automobilklub do wypożyczenia. Wspawanie extra tłumika to takie przedsięwzięcie? Dynamiczny jest po to jak delikwent ma jakiś diwajs, który ogranicza głośność na pomiarze statycznym, np. silencer, a przy normalnej jeździe go wywala i hałasuje.

    Koń też był symbolem, i to w dodatku majętności, i co?
    1984 GTV6 3.2 24V

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Tor jastrząb 14.08.2016
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 22-08-2016, 09:28
  2. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 04.06
    Utworzone przez culmen w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 05-06-2016, 16:03
  3. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 07.05
    Utworzone przez culmen w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 09:49
  4. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 24.10.15 trening
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 13:19
  5. [Zapowiedź] Trening Tor Jastrząb 16.08.14
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory