Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: VI ogólnopolski zlot Alfa Romeo 166

  1. #1
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie VI ogólnopolski zlot Alfa Romeo 166

    Pora zapowiedzieć kolejny zlot. Będzie to już VI zjazd ostatniej limuzyny Alfa Romeo. Na chwilę obecną wątek ma formę zapowiedzi. Rezerwację już zrobiłem ponieważ podczas kilkutygodniowego dogadywania parę terminów już "uciekło". Po nowym roku nie byłoby już o czym rozmawiać. Ale z wiążącymi zapisami i zaliczkami ruszymy z początkiem roku tak żeby jeszcze niektórzy zdążyli kupić 166 albo ją sprzedać Wtedy powstanie do tego stosowny temat.

    Ponieważ jako organizator myślę o zlotach przez cały rok , to każdy prywatny wyjazd jest okazją do analizy oglądanych obiektów pod kątem zlotu. W tym roku właśnie przy okazji objazdowych wakacji jeden obiekt przykół moją uwagę. Podczas pobytu w nim wykluł mi się pomysł na zlot w 2017 roku.

    Termin spotkania to 3-6 czerwca 2017 roku (sobota -> wtorek)
    Obiekt w którym zaplanowałem spotkanie to
    Kurpiowska Kraina

    http://kurpiowskakraina.pl/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	114.7 KB
ID:	213987Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu1.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	98.8 KB
ID:	213988Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu2.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	93.6 KB
ID:	213989

    Sama nazwa mówi jaki to region Polski. Pogranicze województw Mazowieckiego i Warmińsko-Mazurskiego. Jakieś 150km od stolicy. Jak dla mnie daleko ale przecież nie jeden zlot za mną (nami) i jeszcze na pewno sporo będzie, więc próbować trzeba różnych konwencji.
    Ponieważ tegoroczny zlot (2016) był na szybcika i momentami byłem mocno nieobecny (ze względu na mojego drugiego kilkumiesięcznego potomka) to następny postanowiłem dopiąć lepiej. Czy tak będzie to sami ocenicie ale będzie inaczej

    Mam już zarys pobytu który jest w trakcje dopracowywania.

    3.06.2017 – sobota – przyjazd i zakwaterowanie (od godziny 17:00) – posiłki i atrakcje we własnym zakresie
    4.06.2017 – niedziela – śniadanie, rajd 166 na orientację, kącik fanatyka 166, obiadokolacja integracyjna
    5.06.2017 – poniedziałek – śniadanie, rajd rowerowy (rowery kołowe), wyścig w pojazdach wodnych (kajaki, rowery), obiadokolacja integracyjna
    6.06.2017 – wtorek – śniadanie, wymeldowanie (do 12:00) i wyjazd

    Opis zaplanowanych atrakcji dla uczestników (rodzina będzie tu pomocna ).
    1. Rajd 166 na orientację. Dyscyplina polega na jeździe samochodem czyli to co my faceci lubimy w tych autach najbardziej Ale nie tylko o to chodzi i nie będzie tak łatwo. Żeby nie robić wyścigów drogowych i zabawa nie sprowadzała się do deptania w auto, rajd będzie mocno wzbogacony o przeszkody intelektualne. Start ekip będzie rozproszony. Wskazana praca zespołowa rodziny czy znajomych. Kierowca i pilot. Jeden kręci, drugi kieruje. Jednak to nie wszystko. Cała załoga będzie musiała zmierzyć się z największą trudnością rajdu. Odnaleźć i rozszyfrować punkty kontrolne trasy na podstawie otrzymanych mapek i wskazówek. O zwycięstwie załogi będzie decydować nie tylko czas ale przede wszystkim ilość i prawidłowe rozszyfrowanie punktów kontrolnych. Trasa będzie zaplanowana na lokalnych drogach. Uszczegółowienie trasy i zasad będzie przedstawione uczestnikom na miejscu. Za pierwsze miejsce będzie nagroda rzeczowa
    2. Kącik fanatyka 166. Każdy coś grzebie przy aucie. Albo modyfikują, albo po prostu dopieszczają to co fabryka dała. Są tacy co jadą grubo z robotą są tacy co bawią się w detale, ale są też tacy co z różnych względów nic nie robią ale chętnie popatrzą a więc spotykamy się przy autach i prezentujemy co tam zmodernizowaliśmy, wypucowaliśmy, naprawiliśmy. Jedni mogą pochwalić się przeróbką, inni po prostu odnowionym fabrycznym elementem. A może inny pokaz umiejętności związanych z autem. Każdy prezentuje swoje prace jak może a potem przeprowadzimy głosowanie/sondę kto zasługuje na pierwsze miejsce. Niekoniecznie musi wygrać osoba z największymi modyfikacjami. Głosujący mogą zdecydować że ponad wszystkie modyfikacje najbardziej robiący wrażenie egzemplarz jest po prostu w perfekcyjnym stanie fabrycznym. Oczywiście przewidziana jest nagroda rzeczowa dla zwycięzcy
    3. Rajd rowerowy. Tu już mniej enigmatycznie przygotowana będzie trasa zręcznościowa. Z powodzeniem wystartować będą mogły towarzyszki kierowców szczegóły również na miejscu
    4. Wyścigi w pojazdach wodnych. Poza rowerami kołowymi będziemy mieli do dyspozycji kajaki i rowery wodne. Popływać będzie gdzie zorganizuję dyscypliny dla tych pojazdów wodnych i będziemy uatrakcyjniać sobie pobyt.

    Odnośnie atrakcji to ich przeplot i czasochłonność jest w trakcie dopracowywania (i tak będzie do zlotu ). Chcę to tak ustawić żeby było co robić, ale żeby był czas usiąść, zjeść, pogadać. Poza tym zepwne tak jak ja, tak i inni będą z dziećmi więc dla nich też znajdą się atrakcje. Te starsze to pewnie same się sobą zajmą ale mowa o tych najmniejszych. Trochę jakiś zabawek, gier zorganizuję a poza tym na czas rajdów będzie wyznaczona osoba dyżurująca nad pociechami (jak będzie brak ochotników to sam się tego podejmę, w końcu sam z dwójką będę).
    Poza tym na obiekcie jest kilka boisk (różne piły od tenisa po kosza), bar/restauracja, plac zabaw itd. Wszystko do naszej dyspozycji. Sprzęt jak rowery, kajaki itd są ciągle do naszej dyspozycji przez 24h/dobę.

    Koszty.

    Dokładnych kwot jeszcze nie znam ponieważ doprecyzowania wymaga kwestia posiłków, pakietów. Cena za cały pobyt będzie się plasować w okolicach 250zł/osobę dorosłą. Pewnie nie mniej tylko więcej ale dokładnie będę wiedział przy otwarciu zapisów wiążących. Dzieci do dwóch lat za darmo, od dwóch do siedmiu około 1/3 mniej.
    W tej cenie są:
    - trzy noclegi ze śniadaniami,
    - dwie obiadokolacje serwowane przez ośrodek (w sensie integracje wieczorne), jednego dnia będzie grill (po jednej kiełbasie, karkówce, kaszance, do tego oczywiście chleb, musztardy, ketchupy, kawa, herbata), drugiego dnia będzie robiony na ognisku "Kurpiowski kociołek" z pieczywem. Lokalna specjalność, mięso wieprzowe, warzywa i takie tam przygotowane w żeliwnym kociołku i podawane przez obsługę.
    - pakiety startowe (w tym dla kolekcjonerów tradycyjnie kubki )

    Koszulki polo/t-shirt. Poza ceną zlotu będę organizował zapisy na koszulki z nadrukiem zlotowym. Koszulki bawełniane prawdopodobnie producenta fruit of the loom. Jeszcze szczegółów nie mogę podać ponieważ temat dogaduję z kilkoma producentami. Chce żeby każdy miał możliwość wybrać sobie kolor i rozmiar (damski/męski i jeszcze najlepiej dla dzieci).

    Poza tym na miejscu jest restauracja czynna chyba całą dobę. Można zamówić sobie dodatkowe posiłki czy przekąski oraz różne piwa (beczka i butelka).
    Ośrodek jest bardzo "świeży". Powstał jak się nie mylę w ubiegłym roku. Jak w nim byłem to wszystko było nowiutkie i świeże. Zapach świeżego drewna i nawet nie wytarte wycieraczki pokoje są u góry a na dole restauracja z salą "jadalną" oraz drugą gdzie mogą się bawić dzieci lub można siąść na pogawędki.
    Teren obiektu jest bardzo duży ale miejsc niewiele jak na takie powierzchnie. Pokoi jest 12 od dwuosobowych po 9 os ale cena będzie od osoby nie pokoju tak więc spokojnie, nie trzeba przyjeżdżać w dziewięć osób chyba że chętnych ekip będzie więcej niż pokoi to dodatkowi chętni może się dogadają ale nie spodziewam się dużej frekwencji dlatego większych obiektów nawet nie szukałem.

    Temat ten jest na ewentualne uwagi i wstępne deklaracje kto w tym terminie i takim budżecie przyjedzie.

    Lista uczestników:
    1. marek230482 + 1 + dwójka dzieci (1 i 4 lat)
    2. Mumins 1+1
    3. tomaz +3
    4. dziubek99 +2 + dziecko 5 lat
    5. motogold +1
    6. markach123 + 1
    7. demon301 +2
    8. piotriix (kupuje albo pożycza 166 ) +1 + dziecko (wiek?)
    9. KarolAR + 1 + dwójka dzieci (4 + 1)
    10. Rigidigi +1 + dwójka dzieci (7 + 0,2)
    11. Kaac +1
    12. owczar +1 dziecko (6 lat)
    13. Krzemol
    14. enzoR + ??? (+ew. Szymon lat 9 i Nina lat 4)
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 10-01-2017 o 11:07

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Będę - 1 +1 Jakby coś, to mam dojście do koszulek/polówek z nadrukami w dobrych cenach.

    - - - Updated - - -

    Będę - 1 +1 Jakby coś, to mam dojście do koszulek/polówek/kubków i wszelkich gadżetów. z nadrukami/wyklejkami/wgrzewkam, z grawerem laserowym włącznie, w dobrych cenach

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Ja i moja..Ciekawie wygląda.A grilla można tam zrobić we własnym zakresie?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    No cóż ja też się zapiszę Mam nadzieję że będzie grubo (2+2 dzieciaków)
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    To tu się trzeba jakoś zapisywać? Przecież było już info o kwaterach
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To tu się trzeba jakoś zapisywać? Przecież było już info o kwaterach
    A gdzie?

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Będzie można grilla sobie zrobić ale doszedłem do wniosku że lepiej odpocząć i zapłacić za gotowe. No chyba że w większości jesteście za samogrillowaniem to mogę to zmienić

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    A gdzie?
    Sorry za zamieszanie! Marek wcześniej pytał o region... Oczywiście klasycznie 4 osoby
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar markach123
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    AR 166 2,4 jtd 01 była GTV 2.0 TS jest
    Postów
    20

    Domyślnie

    No to jeszcze my niestety sami bez dziewczyn czyli
    markach123 + 1

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    A gdzie?
    W VIP roomie
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] III Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 166, 5-8 czerwca 2014
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 22:09
  2. [Zapowiedź] III Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 166, 6-8 czerwca 2014
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 116
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 17:10
  3. [Zapowiedź] IV Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo Pomorze
    Utworzone przez Katte w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 10:03
  4. I Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo Gtv/Spider 11-12 lipca
    Utworzone przez arho01 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 11:20
  5. [Zapowiedź] II Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo - ALFAholicy
    Utworzone przez Rafał w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 14:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory