Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Temat: Classicauto Cup 2017

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jak tam, ktoś na Białą Podlaską się wybiera ? jedna 155tka widziałem zapisana, poza Giulią stałą bywalczynią.

    Zmian na lepsze trochę - mniej aut , podział na 2 dni (ten pierwszy się robi ciekawszy w zasadzie) , jeden więcej przejazd, mapka wcześniej dostępna (chyba to najważniejsze ) , i pomiar chip'ami czasów.
    Ja jednak BP odpuszczam, choć trochę teraz żałuję bo w mojej klasie części "pewniaków" nie ma zapisanych. No ale jednak to daleko i asfalt + słupki z opon zamiast trasy to nie to.
    Ale jak ktoś by był to fajnie jakby tu relację jakąś wpisał.
    Mi szkoda zawieszenia na tę eliminację. Składam się na Kielce, będę musiał tylko pomyśleć o jakichś drugich oponach.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja być może przyjadę zobaczyć jak to wygląda w Niedzielę, ale te może jest bardzo niepewne z powodu pracy, a poza tym jak sobie przypomnę jak to w tamtym roku wyglądało to jakoś mi się nie chce

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Ja na 50% będę jako kibic tylko i wyłącznie ze względów towarzyskich.

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Moje wrażenia po edycji Kieleckiej dzisiejszej : .. no nie będę się wyrażał

    Pierwsze co się okazało - nie można bezkarnie zabierać kilogramów autu przygotowanemu jednak przez znających się na tym w tym Fiacie czy Alfie - mówię o przygotowaniu oponowo/zawieszeniowym pucharówki do jej wagi czy odwrotnie. Niby odjądłem te kilogramy ze środka wozu (między osiami - drzwi) , jednak tył się rozszalał normalnie, nie było zakrętu bez kontr, odkręcania itd. Mimo mieszanki b miękkiej slicka na przodzie i tyle. No warunki pogodowe do nagrzewania się nie bardzo nadawły ale już w takich na tych oponach jeździłem i trzymały fajnie, tyłem można było gazem sterować, ale nie wariował . A dziś- widać na filmie poniżej.
    Później dałem staaareńkie deszczówki na tył i na placu manewrowym przy kręceniu 8-ek było wyraźnie lepiej, z nadzieją podjeżdżam na start, startuję i... również widać na filmie , a nie widać plamy oleju pod skrzynią , kawałków metalu i tego że silnik stracił połączenie z kołami. Artas155 zdiagnozował krótko " dyfer up..ś" , no może , pewnie tak albo coś tam innego podobnego.
    A jeden przejazd czysty bezawaryjny jaki miałem, czas marny 1;22 (ten z wyjazdem na trawę 1:24 - ale to bez kary, ale i później ot tak jechałem). Generalnie wiem tyle że laminaty nie są takie słąbe (drzwi oberwały słupkiem opon i tylko niewielkie pęknięcia. Lusterka nie poodpadały. Chłopaki twierdzą że widać z zewnątrz że się auto lepiej zbiera, ja za dużo wrażeń chyba żeby jednoznacznie ocenić, ale faktycznie mam wrażenie że były miejsca gdzie jeszcze bym dwójką ciągnął a tu mogłem trójkę wrzucić, no może. Tył wymaga mocnego zajęcia się nim - super super super miękkch opon , może ciut obniżenia jeszcze ? bo masy jakiejś do przenoszenia to nie bardzo mam. Ponoć niektórzy chłodnicę do bagażnika przenoszą hmm... Aku 6cio kilogramowy do kabiny w miejsce podłogi pasażera z tyłu? taki miałem plan, ale czy to wiele zmieni ?
    Człowiek znający się na oponach, jeszcze zanim mu problem nakreśliłem zapytał - co ? tył wariuje? uważa że trzeba o dobry stopień twardości miękką bardziej mieszankę na każe 50kgh zejścia z masy.
    Tak że , łatwo popsuć auto nadmiernymi modyfikacjami bardzo łatwo. Albo przesadzić i mieć bardziej wymagająca niż dotychczasowe umiejętności na to pozwalają. Po prostu teraz _trzeba_ cały czas coś kierownicą działać. Dotąd wystarczyło skręcić tam gdzie się patrzy i jakieś niewielkie korekty czasem a teraz co zakręt to kontra, prostowanie itd.


  5. #25
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Ale Cię zawinęło.
    Dobrze, że nie wyjechałeś na przeciwległy pas, ale chyba było daleko...

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    A tutaj materiał z mojego seryjnego dupowozu ;-)



    Trasa fajna, pogoda niezbyt. Startowanie seryjnym samochodem traci sens w przypadku classicauto, niestety.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    A ile jazdy było????

    Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    A jak zawsze 5 przejazdów plus dwa zapoznawcze. Znaczy dla tych co do konca mieli sprawny wóz. Dla mnie dwa i dwa metry trzeciego

    Miało być 6 ale raz że tlumy przyjęli czyli ze 160 (mimo zapowiedzi żemax 100 będzie) dwa byla dluga przerwa na ściągnięcie rozbitego porsche z lasu i posprzątanie po nim. Fajne, marlboro, szkoda. Niestety nie na juz rallyvideo na CAcup i raczej nie będzie odcinka typu wpadki i wypadki :-/

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    A ile jazdy było????

    Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka
    Planowane było 6 przejazdów. Ja po czwartym zrezygnowałem mając na uwadze powrót do domu i fakt, że saab to mój samochód na dojazdy do pracy. Były dwie długie przerwy spowodowane jakimiś zdarzeniami na odcinku leśnym i odbyło się przez to 5 prób. Ogólnie nie rozumiem czemu przesunęli to na 'ostatni dzień wolnego' - czyli z sobót na niedziele.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Wygląda fajnie ale mniej niż 20 kilometrów przejechanych tak mi wychodzi, czyli marny interes dla mnie, wolę się wyjeździć niż stać, a właśnie ile trwały przestoje???

    Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Akcyza 2017
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 23:33
  2. [Zapowiedź] Classicauto Cup 2016
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 21:59
  3. [Zapowiedź] Otwarty trening przed Classicauto Cup 09.09.16 Radom
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2016, 15:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory