Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 55

Temat: Classicauto Cup 2017

  1. #41
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Stabilizator mam na pewno zwykły, z TSa nie z GTA (niedawno , jeszcze przed odchudzeniem mierzyłem właśnie bo była rozmowa w dziale 'tuning zawieszenia' - 15mm wyszło, tyle samo miały o ile wiem zwykłe w TS i 2,5V6 . Cieńszych chyba nie było.

    Spreżyny oznaczenia spróbuję odczytać, póki co auto u mechanika stoi i czeka na skrzynię.

    Na Bednarach to za wysoka liga nie znam ale tak oglądam to się super trzyma a skoku trochę ma tego zawieszenia.

    Ja osobiście to bym na gładkie tory wolał mieć przygotowane wszystko (Kielce, Jastrząb) .Ułęż to już tylko jak bym musiał. Biała Podlaska w ogóle, to tak jak mówisz jużbardziej rajdowe "tory" . Nie lubię jak kamulcami i syfem wali po podwoziu , i deprymują mnie te uskoki półmetrowe na krawędziach asfaltu miejscami. Jakbym w taki wypadł analogicznie jak teraz na Kielcach- to byłoby pewnie nieciekawie. Sam byłem świadkiem jak na Ułężu jakieś Subaru tak wyleciało i huknęło o jakiś betoniowy fundament pod latarnię pasa startowego ukryty w trawie. Brrr...

    Bednary to jeszcze duuużo bym musiał ćwiczyć. Moooże jak się uda ją wyciszyć wydech i kiedyś wzmocnić silnik - to Poznań i Kamień Śląski. A i niedawno ponoć otwarcie toru w Krakowie było . Tak że tyle tylko żeby dostosować to co było Pucharowe do nowej wagi bym chciał uspokoić ten tył.

    To zacznę od odłączenia tego stablizatora a ze sprężynami sprawdzę i dam Ci znać jeśli można co myślisz. Dzięki !
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 07-05-2017 o 11:47

  2. #42
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Nawet na gładki tor obecny setup jest już za twardy, o szybkiej jeździe na mokrym można zapomnieć.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #43
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie no, jasne , od tego zacząłem że się boję teraz każdego zakrętu prawie po tym odelżeniu !
    Ale przodu chyba nie ma co ruszać nie ?

  4. #44
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Na pierwszy strzał tył w dół, aby zmienić balans i go dociążyć. Do tego potem rozepnij stabilizator i testuj. Nie wszystko na raz, rób etapami, notuj zmiany wysokości osi i jak reagowało auto - to bezcenna wiedza a z czasem przy wielu różnych kombinacjach po prostu bez zapisu na papierze się pogubisz.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #45
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ok, taki też wstępny plan miałem, dodatkowo jeszcze zejść z ciśnieniem opon z tyłu , ale to jako 3cia rzecz. Tak, pojedynczo staram się zmieniać, no i zapiski faktycznie. O zawieszeniu nic nie notowałem niestety dotąd, bo łudziłem się że skoro dobrze jeździ to nie będę nic już nigdy zmieniać jednak chyba tak fajnie to nie będzie
    Ale notatek sporo mam odnośnie opon ciśnień, temperatur, mieszanek co na którą oś . To będą następne.

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    21 można dwie rzeczy ogarnąć przez dzień- po południu rozpiąć stabilizator i zobaczymy ile się poprawi
    Ja mam znowu pewne niedociągnięcia przy aucie, ale hamuje jak trzeba, napędza się też tak więc 21 będę- zawias na pewno nie w całości zrobiony lub w ogóle nie ruszony. Ogólnie już zaczyna mnie to denerwować i chyba sprawa tego gwintu ujrzy światło dzienne

    GrzesiekK. my za cienkie dupy na Bednary, Andrzej to chociaż jeździ tam gdzie czas mierzą, ja może za rok wezmę się do tego jak trzeba.

  7. #47
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Andrzejsr teraz zerknąłem co tam zmieniłeś na laminaty i wcale się nie dziwię na zachowanie auta. Zdjąłeś masę między osiami więc w miarę neutralnym punkcie auta względem tendencji do obrotu, odelżyłeś więc zmieniłeś nacisk jednostkowy na oś/koło przy czym zostawiłeś stalową klapę z tyłu za osią. Nie ma siły musi się kręcić tył po cyrklu. Moja rade jeszcze jedna, zanim zaczniesz całe auto przestawiać, zdejmij tylną stalową klapę i się przejedź bez niej. Auto da Ci natychmiastowy feeedback jak skorygować masę.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ANN
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    świętokrzyskie
    Auto
    GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Andrzejsr teraz zerknąłem co tam zmieniłeś na laminaty i wcale się nie dziwię na zachowanie auta. Zdjąłeś masę między osiami więc w miarę neutralnym punkcie auta względem tendencji do obrotu, odelżyłeś więc zmieniłeś nacisk jednostkowy na oś/koło przy czym zostawiłeś stalową klapę z tyłu za osią. Nie ma siły musi się kręcić tył po cyrklu. Moja rade jeszcze jedna, zanim zaczniesz całe auto przestawiać, zdejmij tylną stalową klapę i się przejedź bez niej. Auto da Ci natychmiastowy feeedback jak skorygować masę.

    Grzegorz, czy mógłbyś częściej zabierać głos
    Brakuje tutaj profesjonalistów. Mało co się udzielasz, aż miło się czyta wypowiedzi ludzi co maja pojęcie w temacie, profesjonalizm poparty doświadczeniem.

    pozdrawiam

    http://ann156.fotosik.pl/

    GT 3.2 V6 Q2 '05 (09.2014)
    MiTo 1.4 T-Jet 155 KM '09 (10.2016)
    Spider 2.0 TS '99 (10.2022)
    ______________________________
    156 2.5 V6 '00 (03.2010-10.2014)
    156 1.9 JTD '98 (06.2006-03.2010)

  9. #49
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No właśnie się obawiałem za bardzo tył odciążać żeby nie wariowal. Potencjalnie jeszcze szyba tylna na poliweglan zostaje gdyby to miało cos dać. Choć na klapie to wielu kilogramów nie zyskam z tego co się orientowalem. Ale pewnie w zakręcie faktycznie to dodatkowa silą odśrodkowa plus ramię tej siły.
    Kurczę, zbiera się tych testów sporo
    Mechanicznie zdjąć klapę dam radę tylko muszę popatrzeć jak tam z wiązką Elektr.
    No i spoiler swoje waży. Ale może cos daje jednak w długich zakrętach.
    Wojtek - liczę ze miedzy sesjami nawet cos zdazylbym w zawieszeniu zrobić, byle mi tą skrzynię zrobili przed 21.
    A Ty jak gwint założysz to pewnie też się zacznie z regulacjami...
    Grzesiek - liczyłem na to, że jak miedzy osiami to tak jakby lżejszy kierowca wsiadl, w pucharze jeździli z tego co widziałem jak jokckeye driverzy

  10. #50
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Grzesiek - liczyłem na to, że jak miedzy osiami to tak jakby lżejszy kierowca wsiadl, w pucharze jeździli z tego co widziałem jak jokckeye driverzy
    Tak zgadza się, tylko pod każdego auto było ustawiane na wagach z jockeyem w środku

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ANN Zobacz post
    Grzegorz, czy mógłbyś częściej zabierać głos

    Bardzo trudny temat ... mam kupę pracy i do tego 4 letniego syna który żyć beze mnie nie może. Generalnie jak tylko odchodzę od stołu z głowicą wracam do domu i już młody na mnie wisi, a doba z gumy nie jest a i ja juz starszy i siły nie te ...
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. [159] Akcyza 2017
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 23:33
  2. [Zapowiedź] Classicauto Cup 2016
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 21:59
  3. [Zapowiedź] Otwarty trening przed Classicauto Cup 09.09.16 Radom
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2016, 15:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory