Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: Classicauto Cup 2017

  1. #1
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie Classicauto Cup 2017

    Widzę że pojawił się terminarz cyklu CA Cup na 2017r , Alfisti - na Asfalt! (nie , to nie hasło cyklu, a szkoda )

    2 kwietnia – Track Day Biała Podlaska (trening 1-go kwietnia)
    3 maja - Track Day Tor Kielce 1 (treningi 2-go maja)
    4 czerwca - Track Day Ułęż (treningi 3-go czerwca)
    10 (9?) września - Track Day Tor Kielce 2 (tu chyba pomyłka i Jastrząb bo Jastrząb był w tym roku bez-treningowy - jednodniowy, a Kielce 2 to było chyba zawsze zakończenie
    8 października - Track Day Tor Kielce 2 (treningi 7-go października)

    Przy okazji - całkiem sympatyczny filmik i wreszcie się na taki ogólno-reklamowy cyklu Pucharówka załapała i to nie jak stoi i dymi , zresztą więcej włoszek tam mignie :

    https://www.facebook.com/klasycznyme...3781919482330/


    Co ciekawe pojawiają się trzy dodatkowe, poza w/w czasówkami imprezy :

    dwa _wyścigi_ bok w bok o ile dobrze rozumiem : 25.06 i 15.08 odpowiednio Biała Podlaska i Ułęż, oraz rajd turystyczny : 25.05. Spała

    No ciekaw jestem tych wyścigów - regulaminu itp., zwłaszcza zasad co do rozstrzygnięć odpowiedzialności w razie kontaktu (a raczej nieunikniony), grup/klas itp. Ale się raczej na to nie zapiszę osobiście, choć korzenie Pucharówki w końcu wyścigowe, ale nie mam zespołu i stosu sponsorów na takie zabawy

    Jest i projekt regulaminu:
    http://classicautocup.pl/app/downloa..._projekt_1.pdf

    edit :
    cyt. : W sezonie 2017 największą zmianą jest podział zawodów na dwa dni: w sobotę jeździ WRC #CAC czyli "stara" grupa 6 w/g nowego regulaminu nad którym jeszcze pracujemy. Generalnie będą to dowolne auta podzielone w/g pojemności i stopnia przerobienia. W sobotnie popołudnie wystartuje też trening otwarty dla wszystkich chętnych z atrakcjami typu: wyścig nocny czy równoległy (podobnie jak w roku 2016). W niedzielę odbywać się będą zaody Motointegrator #CAC.

    czyli z rywalizacji - porównywania będą te auta grupy 6 - Open - już wyjęte , może dzięki temu nie będzie w dzień grup classicauto'wych typowych takiego dzikiego tłumu. Ale wchodzi w tym roku rocznik 2001 do grup youngtimer ( a 1987 - do odtimer się już łapią), więc mogą się nowe modele aut pojawić.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 01-01-2017 o 23:10

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    dwa _wyścigi_ bok w bok o ile dobrze rozumiem
    Na to właśnie liczę i czekam!!

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Kaszana, że w niedzielę wszystkie imprezy. Ten sezon zamierzam przejeździć, ale v6 nie zdążę poskładać, chyba że jakiś cud się wydarzy ;-) Będzie samochód zastępczy do mordowania.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artas 155 Zobacz post
    Na to właśnie liczę i czekam!!
    Ciekawe jak to zorganizują regulaminowo, ponoć w Polsce na torach tylko z licencją można się tak ścigać, w każdym razie nie widziałem nigdy imprez ani ich zapowiedzi w takiej formie organizowanych. Za to wiele narzekań, że na Słowacji czy w Czechach można bez, a u nas trzeba te licencje mieć.
    U nas tylko wrakrace z wyścigów dla amatorów są dostępne, raz jechałem w takim i faktycznie emocje są innej kategorii niż czasówki
    No może jednak hm ale jak już to ten w sierpniu, czerwcowy to mi i terminowo i lokalizacyjnie nie pasuje.
    Oba wyścigi na lotniskach bez możliwości obserwowania przebiegu, chyba że z dronów na telebimy obraz będzie
    No i na obu brzegi płyt z niezłymi uskokami.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ciekawe jak to zorganizują regulaminowo
    Nie wiem Andrzeju jak to rozwiążą,ale jazda może być nie samowita czekam na dalsze info i już szykuje bolid

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja jeszcze poczekam na kalendarz 4Nano, ale i tak na Białą Podlaską mimo że mam najbliżej nie pojadę- te opony mi nie pasują.
    Pewnie będzie jak przed rokiem czyli kiedy się da i nie koniecznie na te reklamowane

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ja bym się chciał z jednej strony "odkuć" za wtopę na BP , ale z drugiej strony i kawał drogi i noclegi, i te właśnie opony i syf na nawierzchni, trasa zgadywanka to zniechęcają. Jakby 4nano wtedy było to byłaby wymówka , albo Italian Track Day - tylko więcej jeżdzeniowy, zresztą to oddzielny temat, ale warto myślę wziąć przykład z Mazdowiczów i podzielić na 2 części tor - treningowo-czasówkową i szkoleniową).

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Biała Podlaska to największe ryzyko połamania czegoś, więc sorry, ale w tym roku na auto poszło i pójdzie tyle kasy, że nie chcę się jeszcze wypompować z forsy- przedwczoraj zamówiłem większe heble, żeby było kompletnie.
    Ja myślę o Slomczynie, ale jak na to patrzę to sorry, ale oni tam od początku chyba po jednej nitce jeżdżą, tak więc z dwa razy żeby poustawiać na Jastrzębia auto i styknie. Tak mi się zdaje że Jastrząb znowu będzie najczęściej odwiedzany, ale i do Kamienia Śląskiego bym się przeleciał, na Kielce i Poznań z dwa razy. Niestety w tym roku harmonogram pracy się skomplikował z lekka, ale od czego są urlopy, obym tylko wiedział z odpowiednim wyprzedzeniem

    Italian Track Day- na to to Alfą pojadę, więc tego nie liczę
    A i ty byś mógł dupsko ruszyć w tym roku, ten ubiegły to nauka poza kartingiem to do niczego przydatna nie była.
    Zresztą nie oszukujmy się szkolenie mi nie szło, bo hamować nie umiem i co za tym idzie kierowca ze mnie żaden i tylko cały czas mnie instruktor opieprzał

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No ale dzięki temu się nauczyłeś najwyraźniej hamować

    Co do Italian TD - to po pierwsze nie ma co gdybać bo go w planach chyba nawet nie ma jeszcze (czy też w ogóle) , po 2 to ja zostałem wykluczony przecież, a nie d nie ruszyłem, po 3 właśnie wyżej nieśmiało proponuję formułę zadowalającą i więcej i mniej jeżdżących (gdyby przypadkiem tu potencjalny organizator czytał, zwłaszcza gdyby miał być ten TD na Silesia Ring - bo tam miejsca masa i może być pętla dla trenujących i pętla oddzielna dla szkolących się).
    W ogóle to spostrzeżeń mam i Ty i inni zapewne więcej (nie że dla siebie, ale ogólne) , ale dopóki nikt ich nie zbiera to się już nie wypowiadam.

    A co do urazowości dla auta, to Ułęż zaraz po Białej Podlaskiej bym stawiał.

    (BTW - daty i miejsca dla 4nano TA mają być na przełomie lutego i marca podane)

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Niestety do dziś dnia nie umiem hamować i chyba tak zostanie

    Na samym końcu mogłeś jechać, ale cóż tak krótko przed cały zdarzeniem się to pojawiło, że nic dziwnego że nikogo się zgonić nie dało
    Przed rokiem gdzieś w tym czasie Teddy temat dał na forum, mam nadzieje że w tym zrobi to samo. Wiem że to w cholerę roboty, ale poza bodajże dwoma dezerterami miał prawie komplet. W tym roku jak była by taka sytuacja to będzie miał komplet, bo się zgoni maździaży, albo jakąś Renatę- nawiasem mówiąc Mateusz też się dozbraja podobno na 2017

    Znam sponsora z 4Nano, może coś wcześniej się dowiem przynajmniej takie orientacyjne terminy
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 02-01-2017 o 23:17

Podobne wątki

  1. [159] Akcyza 2017
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 23:33
  2. [Zapowiedź] Classicauto Cup 2016
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 21:59
  3. [Zapowiedź] Otwarty trening przed Classicauto Cup 09.09.16 Radom
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2016, 15:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory