Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 284

Temat: Italian Track Day '17 - dyskusja

  1. #11
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Wynajem Toru Łódź na 4 godziny to koszt 5000zł netto z tego co się orientowałem. Nie wiem jak z kosztami za cały dzień. Byłem na jednym TD u nich w zeszły piątek i organizacyjnie nie było się za bardzo do czego przyczepić.
    Tak wiem znam koszty narazie mam full innych zajęć i jedną impreze na celowniku. Pogadamy o tym za jakiś moment.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Skłodi
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    E9 2.3T
    Postów
    0

    Domyślnie

    1. Teddy84
    2. bimsky
    3. SliwusBuu
    4. wheelerwasp02
    5. kornat
    6. Lukas Garage
    7. Fresher
    8. Skłodi

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do zasad to może jakieś wnioski i dyskusje ?
    Z mojej strony propozycje :
    - podział pierwszej połowy na 2 grpy : szkolących się pod okiem instruktorów oraz drugą - trenującą czasówki na części toru to uważam jest zasadne, bo trochę osób już jeździ i może chciałoby jako faktycznie trackday, a nie szkolenie potraktować wyjazd
    Nie bardzo jestem w stanie to sobie wyobrazić ;-)

    - klasy - klasy z podziałem na moc ? dla mnie ok bo się mieszczę w 150KM, ale czy to dobry kierunek to mam wątpliwości, myślę że bardziej czysta jest klasyfikacja ze wzgl na pojemność + turbo i ośka/4-koła napęd. Nie bez powodu powszechnie stosowana przecież. Co kto wyciągnie ze swojej pojemności - jego zysk.
    Taki podział - moim zdaniem - jest ok, ale nie na imprezie dla amatorów gdzie każdy jedzie dla, poniekąd, zabawy. To nie mistrzostwa świata, żeby każdemu się chciało dłubać w jego 2.0 czy 3.0.

    Aha - no i co do klas - jednak Italian to Italian - nie-makarońskie wozy chyba w oddzielnej klasyfikacji powinny być.
    Ale właściwie czemu? ;-) Żeby przypadkiem się nie okazało, że hondzina była szybsza niż supersportowe alfy?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Nie bardzo jestem w stanie to sobie wyobrazić ;-)



    Taki podział - moim zdaniem - jest ok, ale nie na imprezie dla amatorów gdzie każdy jedzie dla, poniekąd, zabawy. To nie mistrzostwa świata, żeby każdemu się chciało dłubać w jego 2.0 czy 3.0.



    Ale właściwie czemu? ;-) Żeby przypadkiem się nie okazało, że hondzina była szybsza niż supersportowe alfy?


    Ad1 - a co tu do wyobrażania ? Mazda na Miata Challenge to robi, czasem warto podpatrzeć u lepszych - bardziej doświadczonych jak to robią , choć owszem na większym torze - na Ułężu , tu relacja:
    http://www.motormag.pl/2016/04/napin...ini-challenge/
    fajnie napisana relacja swoją drogą
    BTW - zdaje się ostatnio MMCh miała klase Open - dla wozów innej marki, nie dlatego że by im skopały tyłek, tylko po prostu _to nie Mazdy_ .

    Ad2 - jest pojemność - jest klasa. A jak to amatorska zabawa i podważamy sens współzawodnictwa to klasy i pomiary czasu są zbędne zupełnie. Albo - albo.

    Ad3 - a dlatego, że to ITALIAN track day. A nie track day jakich pełno.

    @Teddy - co do terminu nie załapałem, że to część zlotu ogólnopolskiego, teraz jasne wszystko !
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 10-01-2017 o 14:28

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    1. Teddy84
    2. bimsky
    3. SliwusBuu
    4. wheelerwasp02
    5. kornat
    6. Lukas Garage
    7. Fresher
    8. Skłodi
    9. kylo1986
    10. culmen
    Andrzeju uspokuj sie
    mogly zasady nieco ewoluowac, ale jak bedzie to bedzie, jest taki szmat czasu ze mozna ten piatek sobie ustawic
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 10-01-2017 o 14:42

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Kurde, spokojny jestem przecież, mnie ten termin nie odpowiada i tak (piątku nie ustawię z wielu powodów, po 2gie będę miał i tak auto skasowane najpewniej po wyścigu Classicautowym 15go )
    Więc nie piszę tego co powyżej z myślą o sobie.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    SportWagon ewentualnie mógłbyś zabrać- ja Niemca nie biorę, a tak patrząc na to to raczej on powinien jechać, bo jest do tego robiony

    Szkoda że nie poleci u ciebie, ja dam rady ustawić wolne

    Co do podziału, to no dobra, ale tam jest więcej tych klas, tu robisz 3 i gra gitara.
    Co do pojemności, to Alfa i Niemiec mogły by być w jednej klasie, bo pojemność do 2.0, turbo i w jednym 4x4, a w drugim Q2.
    No i teraz najlepsze Alfa 150 koni, Niemiec 400, ale w druga stronę w opcji mocowej z jednej strony postawisz 145 2.0 T.S i 166 2.4 150 km. Obie opcje do końca nie są trafione i zawsze znajdzie się coś co nie będzie pasowało

    Mi zeszłoroczne klasy pasowały, mam tylko pewne zastrzeżenia do szkolenia (ale w tym roku kogoś znajdę na moje miejsce), które dla mnie było w ogóle niepotrzebne i jeżeli ktoś dużo jeździ samochodem to się niczego nie nauczył, bo filozofia trzymaj hamulec do końca jakoś do mnie nigdy nie przemawiała- a to jest motto tego szkolenia

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Wynajem Toru Łódź na 4 godziny to koszt 5000zł netto z tego co się orientowałem. Nie wiem jak z kosztami za cały dzień. Byłem na jednym TD u nich w zeszły piątek i organizacyjnie nie było się za bardzo do czego przyczepić.
    Cena nie jest zła, tylko na 4 godzinki to 30 maksymalnie 40 aut żeby się wyjeździć.
    Inna sprawa z obiektem, bo miejsca na pomyłki to tam nie ma za bardzo
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 10-01-2017 o 15:49

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    No ale to nie chodzi o to, czy pasuje czy nie, dany podział klas.

    Tylko po pierwsze - chyba warto powiedzieć i nie ściemniać, że jeśli jest pomiar czasu, to jest rywalizaja i koniec. Ze luźna to wiadomo, ale jest.
    A nie jakieś opowiadania o amatorskim i dla przyjemności ściganiu. Bo skoro tak to można zaoszczędzić pieniążki z fotokomórek i obsługi na kiełbaski i piwo.

    Są pomiary - jest rywalizajcja i kropka.

    A jak jest rywalizacja, to się ustala zasady mierzalne i do nich kto może i chce przygotowuje się, kto nie chce czy nie może - nie przygotowuje . Tu nie ma żadnej sprawiedliwości i wyrównywania szans, bo jazda na czas nie jest jazdą na _równy_ czas każdego i nie jest sprawiedliwa, od samwego wyboru auta się zaczyna już.
    Więc nie będzie "równo" bo to nie jest przecież celem żeby było równo. Byle było w ramach określonych ram i czysto. I wtedy jest fajnie. I wtedy wychodzi jasno jakie czynniki na ten czas mają wpływ - bo można wozy pooglądać, pogadać jak co siępsrawdza, porównać (bez ukrywania niczego) i sobie na przyszłość może sprawdzające się u innych modyfikacje wprowadzać lub niesprawdzającymi nie zaprzątać głowy.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja to za bardzo do tych klas to specjalnie nie wnikam, bo moja Alfa lekka nie jest, a i koni ma niewiele, tak więc cudów nie będzie.
    Ja jedyny myk jaki mogę zrobić to opony, ale nie chce mi się przekładać opon z felg od Niemca, tak wiec znowu będą prawie łyse

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bajtek5
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Szczecin / Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.0
    Postów
    127

    Domyślnie

    1. Teddy84
    2. bimsky
    3. SliwusBuu
    4. wheelerwasp02
    5. kornat
    6. Lukas Garage
    7. Fresher
    8. Skłodi
    9. kylo1986
    10. culmen
    11. bajtek5

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Dobry bo Włoski - Italian Track Day 2016
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 275
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory