Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: London2Monaco - zainspiruj się

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie London2Monaco - zainspiruj się

    Witam Wszystkich. Chciałem się podzielić moją najnowszą wyprawą. Razem z kolegą z teamu pojechaliśmy z Londynu do Monaco. Ominęliśmy większość autostrad aby móc zobaczyć kilka innych atrakcyjnych miejsc min. Sisteron. Plan jest taki że na przyszły rok (pewnie około sierpnia) Chciałbym zrealizować podobny projekt naszymi Włoszkami. Powiedzmy z Krakowa na Ibizę. Powiedzcie co sądzicie na ten temat.
    A poniżej zamieszczam film z wyjazdu.

    N'joy ;-)

    https://www.youtube.com/watch?v=I2q1BeyB4bo

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Fajnie, a widząc ten śnieg, to jechaliście zimą? Ibiza to trochę zadaleko, ale naprzykład na Korsyke... hmm, to już bym porozmyślał nawet ze spalaniem 10-11/100

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeCZ Zobacz post
    Fajnie, a widząc ten śnieg, to jechaliście zimą? Ibiza to trochę zadaleko, ale naprzykład na Korsyke... hmm, to już bym porozmyślał nawet ze spalaniem 10-11/100
    A skądże to był Maj tego roku. Natomiast w alpach zastal nas niespodziewany śnieg.
    Koszty to jedna rzecz ale dlatego chciałbym porobić teamy 2 osobowe wiec można podzielić koszty i zmieniać się podczas jazdy. Ponadto druga osoba może filmować itd.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Świetna sprawa, fajny filmik. Ja byłem w 2015r na długim tripie (6800km), a w tym roku w kwietniu pojechałem tylko do Monaco na Top Marques (przez Mediolan). W przyszłym roku się zobaczy, ale najchętniej znowu do Monaco bym się wybrał.
    Każdemu polecam taką wycieczkę, bo jest to super sprawa, a jak się jedzie jakimś fajnym autem przez Alpy to wogóle jest czad.
    Dwie osoby są konieczne na auto, bo wtedy znacznie wzrasta efektywność - człowiek się nie zajedzie i dużo więcej się zobaczy.

    Nasz filmik z wyjazdu z 2015r. - w opisie jest spis odwiedzonych miejsc i 15 alpejskich przełęczy.


  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja też w maju tego roku w maju byłem w Monaco :-) :
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...t=#post1975662
    Odradzam zmotoryzowanym to państewko, ciasne uliczki, brak miejsc do parkowania, duży ruch, na źle oznakowanej drodze wjechałem w ciasną, krętą skalną uliczkę, - nagle z góry wyjechało jakieś Audi- cofając się porysowałem tylny zderzak (rysy uznano za historyczne i zachowano), trudno z Monaco wyjechać- korki, podziemne tunele, ronda z wieloma zjazdami.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Nie zgodzę się

    Ogarnięcie komunikacji po Monaco jest proste, jak trochę się pojeździ i pochodzi to można bez problemu poruszać się tam bez mapy, a nawet jak się człowiek pomyli na jakimś rondzie w tunelu to wyjedzie gdzieś gdzie po chwili się bez problemu odnajdzie. Mamy tam tak naprawdę dwie główne ulice wzdłuż wybrzeża i trudno się zgubić.
    A wieczorne i nocne przejazdy trasą F1 przez tunel, przez Port Hercules, koło Kasyna i hotelu Fairmont w akompaniamencie dźwięków Radio Monte Carlo 2 i silników Lamborghini, Ferrari, AMG można powtarzać bez końca . A do tego zachód słońca i śniadanie na Tete de Chien jest niezapomniany.

    Uliczki są ciasne, ale jakoś ludzie Bentleyami tam się mieszczą Do tego jest kilka olbrzymich wielopoziomowych parkingów na których bez problemu zaparkujemy. Ja byłem w tym roku podczas Top Marques, i wtedy ruch był masakryczny (dodając do tego olbrzymią ilość supersamochodów) i to co się działo podczas tej imprezy nawet miejscowi i stali bywalcy nazywali armageddonem (wystarczy wpisać "monaco top marques 2017 madness" w Youtube )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170425_111945.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	111.0 KB
ID:	236594
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170424_111444.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	133.7 KB
ID:	236595
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170422_195922.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	79.2 KB
ID:	236596
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170422_145144.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	133.3 KB
ID:	236597
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170421_214348.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	103.1 KB
ID:	236598
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170421_204841.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	101.9 KB
ID:	236599

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    Świetna sprawa, fajny filmik. Ja byłem w 2015r na długim tripie (6800km), a w tym roku w kwietniu pojechałem tylko do Monaco na Top Marques (przez Mediolan). W przyszłym roku się zobaczy, ale najchętniej znowu do Monaco bym się wybrał.
    Każdemu polecam taką wycieczkę, bo jest to super sprawa, a jak się jedzie jakimś fajnym autem przez Alpy to wogóle jest czad.
    Dwie osoby są konieczne na auto, bo wtedy znacznie wzrasta efektywność - człowiek się nie zajedzie i dużo więcej się zobaczy.

    Nasz filmik z wyjazdu z 2015r. - w opisie jest spis odwiedzonych miejsc i 15 alpejskich przełęczy.

    Bardzo fajny film, super zmontowane i bardzo dobry storytelling! gratuluję wyjazdu. Jak się sprawowała 350z ?

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbos Zobacz post
    Bardzo fajny film, super zmontowane i bardzo dobry storytelling! gratuluję wyjazdu. Jak się sprawowała 350z ?
    Dzięki 350Z sprawowała się bardzo dobrze. Jedyny problem to głośny wydech (jest tam wydech exotic speed, na niemieckich autostradach powyżej 180-200 jest bardzo głośno) oraz mało miejsca do spakowania się. Wyjazd trwał 17 dni, i każde możliwe miejsce w bagażniku i za siedzeniami było zajęte. Fakt, sprzęt trochę zajmował (lustrzanka, kamera zwykła, kamera gopro, laptop i akcesoria do tego wszystkiego).
    A tak to wbrew pozorom jest świetne auto GT - wygodne zawieszenie, w miarę elastyczny silnik, wygodna pozycja za kierownicą i fotele. Spalanie też jest ok, bo wychodzi 10-11 litrów na takim wyjeździe średnio - problem jedynie we Włoszech, gdzie Pb98 nie jest zawsze dostępna na stacjach benzynowych. No i przy szybkiej jeździe autostradowej (200+ kmh) potrafi spalić trochę oleju, ale jak się w 11 godzin jedzie ze Stelvio do Koszalina (wliczając w to przerwy) to takie są skutki
    Natomiast po tegorocznym kwietniowym wyjeździe dwumas się kwalifikuje do wymiany

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Ladny filmik, ale gdzie jest jakiś z Alfami?
    To ja sobie pozwolę dodać filmik kolegi jak jechaliśmy na początku lata do Milano na zlot 164:

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał mks Zobacz post
    Dzięki 350Z sprawowała się bardzo dobrze. Jedyny problem to głośny wydech (jest tam wydech exotic speed, na niemieckich autostradach powyżej 180-200 jest bardzo głośno) oraz mało miejsca do spakowania się. Wyjazd trwał 17 dni, i każde możliwe miejsce w bagażniku i za siedzeniami było zajęte. Fakt, sprzęt trochę zajmował (lustrzanka, kamera zwykła, kamera gopro, laptop i akcesoria do tego wszystkiego).
    A tak to wbrew pozorom jest świetne auto GT - wygodne zawieszenie, w miarę elastyczny silnik, wygodna pozycja za kierownicą i fotele. Spalanie też jest ok, bo wychodzi 10-11 litrów na takim wyjeździe średnio - problem jedynie we Włoszech, gdzie Pb98 nie jest zawsze dostępna na stacjach benzynowych. No i przy szybkiej jeździe autostradowej (200+ kmh) potrafi spalić trochę oleju, ale jak się w 11 godzin jedzie ze Stelvio do Koszalina (wliczając w to przerwy) to takie są skutki
    Natomiast po tegorocznym kwietniowym wyjeździe dwumas się kwalifikuje do wymiany
    Jezdziłem kiedyś 350z. Świetne auto, zastanawiałem się kiedyś nad jej zakupem ale kupiłem coś innego.

    - - - Updated - - -

    Więc mamy coś wstępnego! Dzięki za zainteresowanie postem. Troszkę sie odrobię zawodowo i zacznę składać temat co do wspólnego wyjazdu.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory