Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Roadtrip Italia 2018 - Low Traveller

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie Roadtrip Italia 2018 - Low Traveller

    Cześć,

    Zapraszam Was do zapoznania się z propozycją czysto włoskich, kameralnych wakacji. Koncepcja jest połączeniem wyprawy samochodowej szlakiem przełęczy wysokogórskich, zapoznania z włoskim stylem życia, beztroskiego relaksu w toskańskiej utopii i odkrywania miejsc niespotykanych w przewodnikach

    https://www.facebook.com/events/212200146009019/

    Możecie odwiedzić mój kanał Youtube i zobaczyć jak wyglądał Roadtrip Italia 2017. Ten będzie szybszy i mocniejszy, z większym naciskiem na zapierające dech drogi


  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Plan gotowy, jest grubo Widowiskowe Dolomity, majestatyczna Garda, świat Ferrari, urokliwa Toskania, kultowe Stelvio - wszystko połączone niezwykłymi, krętymi drogami i podane z wyśmienitym włoskim winem, a na deser austriacki Grossglockner

    Miejsca ograniczone, czasu coraz mniej, jedziesz?

    Szczegóły w wydarzeniu:
    https://www.facebook.com/events/212200146009019/


  3. #3
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    za rok jedziemy z Tobą. W tym niestety złombol pochłonie nam całą gotówkę. Inicjatywa godna pozazdroszczenia czekam na relację z podróży.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Bosko się zapowiada....ło. Nie mam FB ale wreszcie ktoś mi pokazał na swoim. Myślałem że to jest czyjaś osobista inicjatywa a to się okazuje ....
    No cena jest kosmos..... Za prawie 8000 PLN mam tylko noclegi ze śniadaniem? Przyznam że kopara mi opadła..... szkoda że ta firma to dla mocno zamożnych zaplanowała (pewnie tamtejsza dlatego taka cena). Jest to po prostu poza zdroworozsądkowym zasięgiem finansowym. Przynajmniej dla mnie

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Marku, nie organizuje tego firma, tylko ja

    Cena obejmuje zakwaterowania, śniadania i wszystkie atrakcje, tj. wjazdy (niektóre drogi są płatne), wejścia, dodatkowe atrakcje (np. wycieczka e-bike szlakiem winnic ), oraz ubezpieczenie turystyczne osób i assistance dla samochodów

    Czy to dla mocno zamożnych? Pamiętaj, że jest to cena za 2 osoby, nawet wycieczki dwutygodniowe objazdowe autokarem po Włoszech dochodzą do tych samych cen - patrz oferta biur podróży - jednak klimat jazdy autokarem i konwojem samochodów to nie do końca to samo przeżycie

    Oczywiście, że można taniej - kwestia przyjętych standardów. Można nocować pod namiotem na dziko lub w aucie i wtedy cena robi się bajeczna Na Roadtrip Italia 2018 przyjęliśmy jednak, że Włoch nie należy smakować z piwnicy prywatnej kwatery, a dobry odpoczynek między odcinkami jest konieczny, gdyż szybkie zakręty potrafią zmęczyć Kilka slajdów z noclegów:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	agriturismo1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	109.4 KB
ID:	242392 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dolomiti2.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	88.6 KB
ID:	242393 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	modena.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	158.0 KB
ID:	242394
    Ostatnio edytowane przez żuwik ; 04-03-2018 o 13:36

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Oczywiście nie kwestionuję tu budżetu bo hotel hotelowi nie równy i nie wnikam w cenę tych atrakcji. W końcu hotel z Ferrari nie może być tani Można mieć hotel za 20e/doba i za 150e/doba (oba w wysokim standardzie). Ale do tej kwoty trzeba doliczyć paliwo, autostrady i wyżywienie (śniadania wyżywieniem bym nie nazwał). Czyli kwota puchnie o kolejne kilka tysięcy lekko. A ja już takie wycieczki sobie robiłem po europie (w dwójkę) "w drodze" i do tej kwoty (8k) nigdy się nawet nie zbliżyłem. A jadłem i spałem na bardzo dobrym poziomie (nie w namiocie Wliczam w to wszystko (łączny koszt wakacji).
    Tak więc spodziewałem się z autopsji że taki trip zamknie się w tych 8k. A ku mojemu zdziwieniu to dopiero basic a finalnie koszt grubo przekroczy 10k PLN.
    Stąd mój wniosek że to skierowane do zamożnych tudzież nie mających "życiowych" wydatków

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Marku, dziękuję Ci za Twoją opinię

    Absolutne minimum za jakie spałem we Włoszech to 25 euro za parę, w środku listopada pod Neapolem. Punktem kulminacyjnym tego pobytu były sucharki na śniadanie, podane na malowniczym tarasie przy 10 stopniach, jak akurat zaczynał padać deszcz


    @Teddy84 - nie zauważyłem wcześniej Twojego posta - za rok na bank również pojedziemy Twoją Alfę znam i podziwiam, pięknie by się prezentowała na włoskich serpentynach

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Mam nadzieję kiedyś dołączyć Co prawda kawalerem już nie zostanę ale może jak dzieci mi się odchowają i będę bardziej bogaty

  9. #9
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał żuwik Zobacz post
    Marku, dziękuję Ci za Twoją opinię

    Absolutne minimum za jakie spałem we Włoszech to 25 euro za parę, w środku listopada pod Neapolem. Punktem kulminacyjnym tego pobytu były sucharki na śniadanie, podane na malowniczym tarasie przy 10 stopniach, jak akurat zaczynał padać deszcz


    @Teddy84 - nie zauważyłem wcześniej Twojego posta - za rok na bank również pojedziemy Twoją Alfę znam i podziwiam, pięknie by się prezentowała na włoskich serpentynach
    Oj raczej nie Alfą strach pomyśleć ile w takiej trasie przepaliła by paliwa

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    4000zł za osobę za 14 dni to nie jest jakaś powalająca kwota. Mi taki wyjazd wyszedł w czerwcu 2015r. ok 10000zł za osobę na 17 dni (ze wszystkim, paliwem, jedzeniem, autostradami, bez pamiątek), przy czym rozpiętość cen noclegów (w większości ze śniadaniami) była od 49 do 200 euro za dwie osoby. Fakt że w tej cenie zrobiliśmy sobie przelot śmigłowcem nad Monaco (250euro za dwie osoby) i dwa noclegi w Grand Hotelach (Neapol i Rimini) i zawsze jedzenie wieczorami po knajpach (gdzie w Monaco w Port Hercules za obiad się płaci 100 euro za dwie osoby) Byliśmy też w muzeum Lambo i Ferrari, gdzie wejścia kosztują bodajże 10-20 euro (nie pamiętam ) Do tego doszło też jeżdżenie pociągiem po Cique Terre (mniej niz 10 euro) czy płynięcie tamże statkiem za bodajże 15 euro)

    Paliwo w tej kwocie to było ok 2000zł, ale jechaliśmy Nissanem 350Z, który średnio spalił 11 litrów Pb98, przejechaliśmy 6800km w tym bodajże 15 przełęczy.

    Można jeść konserwy i spać w dziuplach, ale chyba chodzi o to żeby poznać Włochy - klimat restauracji, hoteliki w starych budynkach z kamienia, ludzie itd.
    [MENTION=10746]żuwik[/MENTION] , wziąłeś pod uwagę, że Stelvio otwierają 1.06 najwcześniej ? Polecam także przy okazji zahaczyć o przełęcz Gavia (jest po drodze ze Stelvio nad Gardę trasą z Bormio wiodącą drogą prowincjonalną (SP29) a nie krajówką (SS)

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] DriveCup 2018
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-08-2018, 22:09
  2. Wesele 2018
    Utworzone przez Nolito10 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2018, 10:22
  3. [Giulietta] Giulietta 2018
    Utworzone przez arljazz w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 05-05-2018, 13:39
  4. Rozpoczęcie sezonu 2018
    Utworzone przez Filip156 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-02-2018, 18:27
  5. [Zapowiedź] Busso Owners 2018 - Rispetto per Giuseppe Busso 27-29.IV.2018
    Utworzone przez zeb w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2017, 22:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory