Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 100

Temat: Puchar ForzaItalia.pl w ramach Classicauto Cup 2018

  1. #41
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Alf jeździ w ten sposób znikoma ilość i tyle.
    bo i na ulicy jest ich dużo mniej niz VW Audi BMW Forda itd itd to odbija się też na imprezach torowych.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Artas 155 Zobacz post
    A co?nie kasowałeś?
    to nie chodzi o kasowanie tylko o biadolenie ( a nie biadoliłeś?)

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Herbie
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Międzyrzec Podlaski
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V
    Postów
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    2/3 wozów to Alfy Romeo - temat organizacyjny głównie tutaj prowadzony to że się nie odbywa pod szyldem AH to już moja prywatna decyzja. Płace z własnej kasy za domenę serwer i wiele innych diwajsów potrzebnych wiec zakładam że mam prawo wyboru ??
    Nie wliczając w to czasu ile temu poświęcam - a zajmuję się tym jednoosobowo.
    BTW. Idąc tym tokiem myślenia puchar forzy to też nie "nasza" impreza. Takie myślenie jest krótkowzroczne.
    To że formuła nie dostawano do realiów i wszystkich upodobań - no cóż uczę się i zmieniam co roku.
    A co do kasowania postów przez Andrzeja to akurat jego osobiście nie potrzebuję do tego sam mogę sprzątać ale tego nie robię bo krytyka mi nie przeszkadza.
    No i fajnie że wychodzisz z inicjatywą organizowania imprez integracyjnych.
    Każda szansa na spotykanie entuzjastów i wymianę doświadczeń jest cenna.
    Mnie tylko zastanawia dlaczego najbardziej sportową marką wśród youngtimerów w europejskiej części Koncernu FCA jest w tej chwili... FIAT.
    Tak to w amatorskich, półamatorskich i prawieprofesjonalnych zawodach w Polsce wygląda.
    A Alfa Romeo... Z czym się kojarzy? Zgrabna bulwarówka najlepiej pędzona JTDm, bo wtedy i mało pali i w dieslu i odpada obawa o ten nieszczęsny wariator, którym to dzieci przed snem straszą...
    Tylko ten DPF

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    bo i na ulicy jest ich dużo mniej niz VW Audi BMW Forda itd itd to odbija się też na imprezach torowych.
    Fakt, ale w ramach obrony makaronów to może i jest ich mało, ale jakby nie patrzeć jak juz jadą to dobrze. Ostatnio z wywaloną zawiechą to lepiej mi poszło na mokrym do południa niż jednemu co w netach błyszczy na sucho na R888.

    Andrew mi w kwestii grup chodziło o coś innego jak to do mnie (chociaż ja akurat w jakiej grupie jestem mam w .....- zresztą kto mnie zna i wie jak było ostatnio to wie jakie mam podejście. I to nie mowa o zeszłorocznym ITD, gdzie faktycznie wysłałem filmik teddiemu, ale raczej dlatego ze mnie jeden ..... Co mu pomogłem mnie wkur..., a nie z chęci sporu). W tym roku Tediemu nie będę dupy zawracał. Bo tak się popatrzyłem tu i tam i czasem jest bezsens w regulaminach. Tu też lekki i jest jeden aspekt co zainteresowanym nie robi różnicy, a tym z 4 i 5 poprawia humor.
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 11-07-2018 o 19:38

  4. #44
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herbie Zobacz post
    Mnie tylko zastanawia dlaczego najbardziej sportową marką wśród youngtimerów w europejskiej części Koncernu FCA jest w tej chwili... FIAT.
    Hmmm cienki, sejak itp no fakt jest tego szrotu do zabawy na torze

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #45
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Herbie
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Międzyrzec Podlaski
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V
    Postów
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    Hmmm cienki, sejak itp no fakt jest tego szrotu do zabawy na torze
    A wyobraź sobie kolego że 124 spider, 500 te klasyczne (nawet zrobione na abartha), współczesne 500, fiaty coupe (Artas nawet tym jeździł z sukcesami), X1/9, Seico i CC też.
    I powiedz mi jeszcze że Mazd z wanklem jest więcej niż alf. Bo nawet rotaxy mazdy mają swój puchar i całkiem chętnie stawiają się na starcie.
    A kiedy to ja sławnego sportowego transaxla AR widziałem w ruchu...
    Hmmm...

  6. #46
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Uff, dobrze że nazwa marki na M (i nie chodzi o Mercedesa ;-) ) nie wyszła spod mojej klawiatury no ale o oczywistościach pisać nie będę.

    Ja co do transaxli Alfy , konkretnie 75 też się dziwiłem że w ogóle, ale to w ogóle ich nie widać. Aż mnie mechanik uświadomił i odwiódł od sprawienia sobie 75tki na trackdaye, za co mu wdzięczny muszę być dozgonnie. No przyjeżdżam patrzę , czy przed TD patrzę na listy startowe , szukam i kurde nie ma. Jedyne transaxle i to w sporych ilościach to w wydaniu ... Porsche . Jeszcze starsze niż 75tki .

    Sprawa stosunku ilości aut na torach, do tych na drogach nie jest taka prosta. Raz że przełożenie może być odwrotne - to co śmiga sportowo czy nawet amatorsko sportowo - musi być dobre po prostu i trwałe, więc pojawia się częściej na drogach, bo budzi zaufanie klientów laików (w Toyocie idioci nie siedzą i nie ładują grubych milionów czy może więcej, w kolejne podejścia do LeMans z uporem maniaka aż do sukcesu, ot tak dla fanaberii. Oni doskonale wiedzą co robią i że to się opłaca. To samo w mini skali Toyota Polska ze wspieraniem Toyot na CAC czy Drivecup).
    Dwa że jak już ktoś się na te zabawy decyduje, to czy wóz się podoba, i stosunki emocjonalne do niego stają się którymśtam dalszym czynnikiem który przegrywa najczęściej z realiami - know how istniejącą i dostępną do danego auta, jego cechami pierwotnymi (wyważenie, masa, dostępne silniki, skrzynie, osprzęt) mechanikami do niego w okolicy i nie tylko (czasem się trafi szczęściarz mający speca od odTeeSowywania TSów na swojej ulicy ;-) ) ,z potencjałem na przyszłość i trwałością i niezawodnością sprawdzonych rozwiązań.

  7. #47
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Herbie
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Międzyrzec Podlaski
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V
    Postów
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Uff, dobrze że nazwa marki na M (i nie chodzi o Mercedesa ;-) ) nie wyszła spod mojej klawiatury no ale o oczywistościach pisać nie będę.

    Ja co do transaxli Alfy , konkretnie 75 też się dziwiłem że w ogóle, ale to w ogóle ich nie widać. Aż mnie mechanik uświadomił i odwiódł od sprawienia sobie 75tki na trackdaye, za co mu wdzięczny muszę być dozgonnie. No przyjeżdżam patrzę , czy przed TD patrzę na listy startowe , szukam i kurde nie ma. Jedyne transaxle i to w sporych ilościach to w wydaniu ... Porsche . Jeszcze starsze niż 75tki .

    Sprawa stosunku ilości aut na torach, do tych na drogach nie jest taka prosta. Raz że przełożenie może być odwrotne - to co śmiga sportowo czy nawet amatorsko sportowo - musi być dobre po prostu i trwałe, więc pojawia się częściej na drogach, bo budzi zaufanie klientów laików (w Toyocie idioci nie siedzą i nie ładują grubych milionów czy może więcej, w kolejne podejścia do LeMans z uporem maniaka aż do sukcesu, ot tak dla fanaberii. Oni doskonale wiedzą co robią i że to się opłaca. To samo w mini skali Toyota Polska ze wspieraniem Toyot na CAC czy Drivecup).
    Dwa że jak już ktoś się na te zabawy decyduje, to czy wóz się podoba, i stosunki emocjonalne do niego stają się którymśtam dalszym czynnikiem który przegrywa najczęściej z realiami - know how istniejącą i dostępną do danego auta, jego cechami pierwotnymi (wyważenie, masa, dostępne silniki, skrzynie, osprzęt) mechanikami do niego w okolicy i nie tylko (czasem się trafi szczęściarz mający speca od odTeeSowywania TSów na swojej ulicy ;-) ) ,z potencjałem na przyszłość i trwałością i niezawodnością sprawdzonych rozwiązań.

    Andrzeju, AR 75 i te japońskie wirniki to był tylko taki przykład że auta na widok których statystyczny mechanik dostaje migreny też potrafią się zmobilizować.
    A co do widoczności aut na ulicy... Nie wiem jak u was ale ja jakoś sporo widuję 159 i 146 Zaryzykowałbym nawet że 146 częściej od bawarki E36...
    Do tego kiedy niemiec idzie w cenę to AR można kupić w cenie butów do biegania...
    A z innej beczki. Są ludzie którzy na te nasze wyścigi przyjeżdżają pięknymi Alfami. W ubiegłym roku jeden zawodnik przyjeżdżał piękną nową Giulią w bardzo bogatej i usportowionej wersji... Ale na torze poruszał się o ile dobrze pamiętam hondą
    Kolejny przyjeżdża spiderem ale ściga się porsche 911...

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herbie Zobacz post
    A kiedy to ja sławnego sportowego transaxla AR widziałem w ruchu...
    Przypomnę: https://www.youtube.com/watch?v=jZNqmlgv70Q 140 konne 3.0 ;-) Może w tym roku uda się pojeździć jeszcze.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  9. #49
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Aaa w 2015 to ja byłem świeżo po 2 częściach szkoleń SJS i kilku meczarniach Vki na TD'ach , za bardzo zdezorientowany co się wkoło dzieje i jednej 75tki mogłem nie zauważyć

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    W 2016 jechała za mną na ITD taka 75-tka z 3.0 jak mnie pamięć nie myli

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Busso Owners 2018 - Rispetto per Giuseppe Busso 27-29.IV.2018
    Utworzone przez zeb w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2017, 22:00
  2. [Zapowiedź] Classicauto Cup 2016
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 21:59
  3. Spot Gdańsk - Puchar z ForzaItalia 10-12 Października
    Utworzone przez Juro w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory