Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: Tor Jastrząb 04.06

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Jak Ci szkoda kasy to zdecydowanie kupić poobijanego szrota, nie będzie szkoda zaliczyć przygody a mechanicznie i tak szybko wszystko co słabe poleci, niezależnie od auta. Sam się waham czy nie kupić czegoś tylko najpierw muszę ogarnąć jakieś zaplecze do tych zabaw, myślałem nad 145 za 600-1000zł z padniętym TSem i moje 2.0 8V w jego miejsce, części zapasowych mam aż nadto, know-how w głowie na podstawie 155 która jest bliźniacza a jedynie trochę dłuższa, naprawy tanie jak barszcz a i auto może ważyć mniej niż 1000kg.

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Patrzyłem za tymi wydmuszkami po KJS'ach, ale tak jak pisałem - wolę coś cywilnego do niedzielnego upalania

    Opcja full - kupić taką mr'ke SW20 i ją ogarnąć, to pewnie się otrze o 30k, ale później będzie trochę szkoda, bo wartośc tego auta raczej już rośnie, an nie spada.
    Druga opcja, po taniości, to kupić niemieckiego gruza - e36 320-325, wstępnie wybebeszyć, zrobić z tego taczke, graty tanie i dostępne, a później nie będzie szkoda pałować bez litości
    Do pałowania nie może być to gruz. Bo jednak w tym siedzisz i Twoje zdrowie od tego zależy.
    Do trzymania wartości nie może być pałowane.
    Nie pogodzisz, albo - albo.

    Najpopularniejsza nie bez powodu jest mx5. Mają swój challenge itd. Tylko ma kryterium wzrostu oraz nie ma dachu. Ale chyba często nie dachuje

    Mimo wszystko polecam już przygotowane na ile się da auto coś z giełdy siescigam.pl lub hoga.pl.

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Do pałowania nie może być to gruz. Bo jednak w tym siedzisz i Twoje zdrowie od tego zależy.
    Do trzymania wartości nie może być pałowane.
    Nie pogodzisz, albo - albo.

    Najpopularniejsza nie bez powodu jest mx5. Mają swój challenge itd. Tylko ma kryterium wzrostu oraz nie ma dachu. Ale chyba często nie dachuje

    Mimo wszystko polecam już przygotowane na ile się da auto coś z giełdy siescigam.pl lub hoga.pl.
    Gruza nie w tym sensie. Wiadomo, że trupem to strach wyjeżdzać. Takie e36 jako baza grosze kosztuje, zrobić gwint, poliuretan + rozpórki + hamulce to kolejny smieszny pieniądz. Jak będzie spoko, to kupić kubły, wrzucić klatkę, konkretne gumy i generalnie temat rozwojowy.
    No i to nadal beemka, wiec nie szkoda tego zakatować.
    Ale ta stronka siecigam.pl właśnie oglądam, i ciekawy temat.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Gruza nie w tym sensie. Wiadomo, że trupem to strach wyjeżdzać. Takie e36 jako baza grosze kosztuje, zrobić gwint, poliuretan + rozpórki + hamulce to kolejny smieszny pieniądz. Jak będzie spoko, to kupić kubły, wrzucić klatkę, konkretne gumy i generalnie temat rozwojowy.
    No i to nadal beemka, wiec nie szkoda tego zakatować.
    Ale ta stronka siecigam.pl właśnie oglądam, i ciekawy temat.
    No to się kłóci - nie będę o czasy zabiegał i doskonalił prowadzenia z - wrzucę klatkę, zawieszenie, kubełki. Znów albo - albo.
    Jak jednak będziesz (bo do tego to wrzucanie się sprowadza) to nie szkoda Ci czasu i zachodu na to właśnie "wrzucanie" ? będzie wóz stał a nie jeździł. Jak takie plany to od razu takiego szukaj - przygotowanego. Silnik i tak będzie do roboty w każdym pewnie, ale zawieszenie, klatkę, wybebeszenie, kubełki będziesz miał już załatwione, pewnie od razu kilka kpl felg i cośtam opon na start. Na BMW się nie znam, ale z tego co na torach widzę to ładnie to jeżdżą E30, a te nowsze to już nie za bardzo jakoś. Dużo o BMW tematów i zimnej wody na głowę jest w temacie "chcę kupić auto" na www.racingforum.pl
    Ogólnie z tego co widzę co jeździ dobrze, dość dużo i skutecznie to są :
    - hondy civic i integry type'r - chyba najlepiej
    - renault clio
    - BMW E30 - tu widzę strasznie dużo od kierowcy zależy, ten sam wóz w Classicauto ma czołówkę i ostatnie miejsca w klasie pod różnymi kierowcami. Ten sam.
    - honda S2000
    - mazda MX5
    - mazda rx7 (8 też, ale chyba cięższa jest i droższa)
    - i oczywiście Alfa 156 2.0TS , a no i MR2 w różnych wydaniach (choć te starsze ponoć specyficzne są i mało wybaczające) i jedno Audi S3
    Męczą się natomiast okrutnie na tych małych krętych torach nissany 350/70 z, BMW nowsze/bardziej cywilne i w ogóle cywilne ciężkie wozy.

    A jeszcze jeden kierunek - kombinezon, kask pełny i coś typu atom, lotus 7 replika, KTM XBOW - tym ostatnim miałem okazję się przejechać - poprowadzić. Wszelkie trackdayowozy, ferrai , lamo, GTRy i inne takie to żółwie i śmiech na sali, lekki spacerek w odczuciach w porównaniu z tym straszydłem Do takiego to lekka przyczepka wystarczy . Trzeba też rozpytać gdzie takimi wpuszczają. Ostatnio jeszcze z tego typu cudów widziałem ogłoszenie takie (o, widzę że potaniał hmm.. jako zastępstwo dla psującej się Alfy hmm...) :
    http://allegro.pl/warner-r4-kitcar-c...213995810.html
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 03-06-2016 o 08:23

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Mi jutro będzie szło źle, usztywnili mocowanie intercoolera, ale jest jeszcze gorzej- rurę wyrywają drgania silnika, niestety kwasowki nie dałem rady założyć na czas, ale niedługo bedzie.
    Jeżeli bedzie padać to bedzie lepiej, bo wtedy dłużej siedzi na swoim miejscu, wczoraj w nocy testowałem i im zimniej tym wolniej odstaje
    Już prawie wszystko zapakowane, jeszcze zapas opasek i reszta gratów
    Załącznik 202717
    I się zobaczy jak to się spisze, bo mój slik ma taka wadę że mam za mało kunia do niego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160603084312[1].jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	79.4 KB
ID:	202716

    I.... z mojej jazdy, Niemiec rozsadzil dolot na dole jak gore zrobilem na sztywno i finito z jego podrozym
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 03-06-2016 o 23:19

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    I po jeździe, było około 30 aut, ale od 14 to może 25, a po 15 to zostało mniej niż 20.
    Tak to wyglądało w prawą od miejsca gdzie stałem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160604142622[1].jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	69.0 KB
ID:	202807
    14:27 wtedy jeździło jakieś 6 aut po torze i w drugą stronę stały 3, ja za kibica robiłem głównie

    I żaden makaroniarz nawet nie przyjechał popatrzeć- wstyd, biorąc pod uwagę że 4 auta żeby pojeździć zrobiły po blisko 300 kilometrów w jedna stronę
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 04-06-2016 o 20:37

  7. #27
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Fajna pogoda, pusto, super!

    Były te pomiary czasu ? jak to wygląda ?

    Droga dojazdowa już gładka czy dalej płyty ?

    Jak wam szło i w ogóle jakie nauki tym razem ?

    Mi to się prędko nie uda wyskoczyć, nie wiem czy na tą B. Podlaską 18-19VI się wyrobi mechanik z silnikiem. Niesprawdzonym nie pojadę taki kawał. Dopiero w czwartek go ma wydzierać (czyli realnie pewnie w poniedziałek następny ) i patrzeć co jeszcze popsute. A później jak Grzesiekk każe - jakieś cuda z wyważaniem trzeba robić, nie wiem czy ktoś tutaj to umie w ogóle :-/ ...

    No ale o trackday'u coś tam napiszczie jeszcze. Układ trasy jakiś typowy czy coś nowego? bo na stronie nie było.
    Jakie wozy itd. itp.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Pogoda- było tak gorąco, że slik znikał w tempie ekspresowym- szczególnie w jednym wypadku przednia lewa, bo wszystkie mocne hamowania były w prawo

    Pomiary czasu będą najprawdopodobniej za miesiąc, tor będzie podzielony na sektory najprawdopodobniej, wiec powinno być fajnie

    Instruktor był inny i cała otoczka była inna niż zawsze na ogromny PLUS, tor był też zupełnie inny, ale tylko przez jeden element- z górki zjeżdżało się prosto i zakręt 90 stopni w prawo, hamulce się skończyły dla czarnego Leona i poszedł bokiem w zielone i już nie wrócił, bo się mu dosłownie tylne klocki spaliły i oponę zdjął z zamka felgi.

    Jak miało iść jak Ałdi w domu zostało z rozwalonym dolotem - jutro go poskładam
    A Łukaszowi szło baaardzo dobrze
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 04-06-2016 o 21:01

  9. #29
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To znaczy że byłeś Alfa 156 KOMBI w DIESLU ????
    Bravo!

    Ciekaw jestem o co chodzi z nowym instruktorem, jak odpoczniecie to napiszczie coś więcej.

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    w dyszlu po co?
    150 kuni i 1500 kilo, to by byl najgorszy przelicznik z calej dzisiejszej stawki
    Murowany zawalidroga
    ja tylko kibicowalem
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 04-06-2016 o 22:47

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 07.05
    Utworzone przez culmen w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 09:49
  2. [Zapowiedź] Jastrząb 21.11.2015 - koniec sezonu? śpieszyć się trzeba :)
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 12:39
  3. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 24.10.15 trening
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 13:19
  4. [Temat organizacyjny] Autodrom Jastrząb - treningi otwarte
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 17:08
  5. [Zapowiedź] Trening Tor Jastrząb 16.08.14
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory