Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Temat: Tor Jastrząb 04.06

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Oj zawalidrogą nie byłeś.
    Mimo drobnych mankamentów makaron dawał radę.

    Największym problemem była temperatura. Niby z 10c więcej tylko niż ostatnio, ale często to przeważało szalę goryczy.
    U mnie na ten przykład wywalało ABS. O ile żadnych innych kontroli trakcji nie mam to brak ABS dawał w kość.
    Znaczy nie tyle jego brak co nagłe znikanie. Po schłodzeniu pojawiał się i np po połowie kółka znikał na odhamowaniu z dużej prędkości.
    Kończyło się to pięknym piruetem. Jak już go nie było to było OK. Jego brak nie przeszkadzał mocno w kręceniu dobrych czasów.
    Chłodnica oleju przydała się na 100%. 1x rosła mi temp wody. Nieznacznie i nie gwałtownie ale jednak.
    Na wlocie na chłodnicę olej miał 110-114c. Nie mam pojęcia ile miał w innych miejscach, i ile miał na poprzednich wyjazdach.
    Nowe fotele z gt86 sprawdziły się świetnie. Podobały się też sporej grupie osób. Trzymają świetnie.
    Opony mimo negatywów schodzą mi identycznie na całej szerokości i grzeją się równo na całej powierzchni.
    Czasowo powiedzmy nadal wolniejszy od Clio 3 RS na direzie o 2,5s i ponad 1s od Klaudiuszowej czarnej MX5.
    Instruktor stwierdził że nie da rady dogonić mazdy tym samochodem. Jest dużo słabszy silnikowo i skrzyniowo.
    Niby to tylko 20KM różnicy i krótsza skrzynia u niego. To znaczy że techniką coraz mniej jestem w stanie osiągnąć i powoli jest OK.
    Dodatkowo. Różnica czasu z pasażerem i bez to około 2s! A woziłem ludzi sporo


    Nowe instruktor. MEGA! Zero gwiazdorzenia, same konkrety. Było czuć że jest tu dla Nas. 0 dowcipów jak z familijny.

    Pomiar czasu.
    To nie tylko zakup kostek. Muszą jeszcze zatopić w asfalcie pętle indukcyjne.
    Sam wiesz z czym się to wiąże.
    Ostatnio edytowane przez culmen ; 05-06-2016 o 11:28

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Miałem plan wpaść pogapić się ale robota nie pozwoliła
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Wymówki zawsze się znajdą, ja na ten przykład korzystałem z pogody i osadzałem okna
    Co ile tam się coś dzieje na Jastrzębiu?

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Pewnie za jakiś miesiąc coś będzie i się zobaczy jak to będzie, bo potem jest ten Włoski dzionek i nie wiadomo jak z wolnym w moim wypadku.
    Swoja drogą żeby nie ten Włoski dzień to była by lepsza propozycja jazd na w tym czasie- Nemuno Zietas w Kownie, akurat dzień po Włoskim dzionku jeżdżą tam autka z Polski

    Kamery nie miałem, ba nawet w pokładowej karty nie było to nic nie mam (wszystko w Ałdi leży), czasów też nie mierzyłem, bo po co w teoretycznie najwolniejszym Dyszlu

    Może od początku:
    W grupie miałem 370z dwa razy Focusy ST, Hyundaya Coupe, Z4, CRXa wydmuchanego, Leona Top Sporta i Luxusa RC-Fa, z takich bardziej zapamiętanych.
    Teraz będzie mało wiarygodna część, bo pierwsze 4 pozycje spokojnie łykałem, odchodzili mi na prostych, ale w zakrętach doganiałem, na ostatnim wyjeździe jeździłem na poziomie CRXa, Luxusa (jakie to to fajne w środku, a z zewnątrz to chyba nie ma nic lepiej wyglądającego) spotkałem na pierwszym wyjeździe i na prostej szedł jak rakieta, ale na zakrętach go doganiałem. Z tym że pewnie systemy były włączone u niego ja prawie cały dzień przejeździłem bez ABSu i reszty dobrodziejstw, raz tylko wyjechałem na włączonych systemach i ESP w ostrych zakrętach wydawało takie dźwięki jakby ktoś walił młotkiem w podłogę, to wróciłem do stanu poprzedniego. Najlepsze było jak wszyscy wyjeżdżali na pałę na końcu, uczepiłem się 330 konnego TT i różnicy nie było

    Co do Auta, to te stabilizatory z GTA chyba sporo dają, fotele MOMO z Alfy są lepsze niż RECARO w Ałdi, Q2 bardzo pomagała w zakrętach i wszystkie robiłem z piskiem, a pod górke to do 1/3 podjazdu Niutonometry mi utylizowały opony, w Dyszlu w użytku były tylko biegi 3,4 i w dwóch miejscach 5, ludziska narzekali ze sporo kopci, ale o tym to się rozpiszę, bo przez silnik straciłem duuuuużo czasu
    Poza tym oczywiście silnik turbo mi spuchł i pewnie z 15 kuni nagle ubyło (na trzecim wyjeździe około 13 było to bardzo czuć), auto nie jest przygotowane do takich jazd, wiec 7 kółek i ponad 120 stopni na płynie chłodzącym, potem dwa na zbicie poniżej 100 i znowu 3 w miarę szybkie, hamulce wytrzymały bez żadnego problemu (po jednym chłodzącym 380 stopni na przodzie i 150 z tyłu), zawias też się spisał świetnie. I teraz niech mi ktoś wytłumaczy po co 4 tłoczki wkładać, z tego co widzę wystarczy wsadzić najmocniejsze komponenty i będzie to samo

    Program jaki mam w Alfie jest lekko mówiąc zjebany, bo do 3500 idzie potem jedyna rzecz jaką widać to chmura i Check silnika (i do kur.. nę... nie jest to wina Turbo, co mi się cały czas wmawia, bo w takiej opcji to bym na kołach nie wrócił, a jedyne moje szkody z tego wyjazdu to zjechane opony z przodu i pęknięty ząb, bo kiełbaska z Grilla była pieczysta ). Na zjeździe z górki były takie momenty i na dłuższej prostej, można by pociągnąć do 4200 i było by idealnie, ale co z tego jak Checka wywali


    Instruktor jak i osoba puszczająca były inne, niby jest rotacja i teraz na nich nam się trafiło i oby tak się trafiało jak najczęściej. Ale według mnie chyba powód jest nieco inny.
    Odprawa 15 minut bez zbędnego pieprzenia i zapytań o moc- kto jak się czuje w takiej grupie jeździ i tak powinno być zawsze.
    Nawet wyjazd na zapoznawcze był szybszy, poza tym instruktor cały czas się przechadzał, jeździł itd. Można było z nim pogadać, a nie szukać wiatru w polu, jak jedna grupa miała kończyć to mówił że za kilka minut wjeżdża kolejna i żeby zacząć się przygotowywać. Ba jak jeden pan w podrasowanym Subaru spowalniał i wywalił sporo piachu na tor to nawet go opierdolił i był z nim spokój do końca dnia. Przerwa na jedzonko była z góry zapowiedziana na 30 minut i potem znowu jazda.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160604142630[1].jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	91.4 KB
ID:	202829
    Co najlepsze DS3000 przy upalaniu tak nie pylą jak przy spokojnej jeździe,a i jak widać byłem już przygotowany na wciąganie na lawetę
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 05-06-2016 o 13:03

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Kierownik z CRXa wydmuszki jak wsiadł do mnie powiedział że się przeziębi.

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Kuśwa ja się przeziębiłem

  7. #37
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Haha , rozumiem, takie przytyczki w kierunku mojego ogrzewana na max ?
    Wymontujcie klimy to się nie poprzeziębiacie :p

    A ten instruktor to jak się nazywa, czy to nie brat młodszy tego Stańczyka Sławomira co był wcześniej ?

    Wojtek - bez esp nie wywalało Ci tyłu na zewnątrz ?

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Klima dobra sprawa, ale w Alfie jak dajesz w palnik to odłącza kompresor i na tym 3 wyjeździe jak mi szmoc opadła dość mocno to prawie w ogóle nie miałem klimy i się prawie do fotela przykleiłem

    Kiedyś zamiatała dość potężnie tyłkiem, ale na tą chwilę zawias praktycznie cały jest nowy, łącznie z poduszkami z tyłu i stabilizatorami od GTA i praktycznie tego nie czułem (mam te auto już 3 lata i 90 tysiecy kilometrów, to juz niektóre rzeczy robię z automatu i mnie nie zaskakują), a jak nawet to już w miejscu gdzie mi to pasowało i gaz w podłogę, a Q2 wtedy zaczęła pokazywać że była warta swojej ceny.Na przekładce, było nawet czuć jak moment na drugą stronę przerzuca, ogólnie tym Q2 to jestem zachwycony, bo tak przy normalnej jeździe to niewielka różnica, ale się pojedzie na tor to okazuje się że przednia oś piszczy z obu kółek, a auto dalej przyśpiesza w zakręcie. Te Focusy mnie trochę zaskoczyły, bo mają chyba najbardziej zaawansowane szpery na rynku i 225 kuni w dość lekkiej budzie, to myślałem że mnie schrupią, a tu wyszło że oba łączniki się tylko przed swoimi dupami popisać przyjechały. Najlepsze że przed jazdą stałem nieopodal ich i z gatki wyglądali na profesjonalistów
    Ogólnie ani razu nie wyleciałem, ba nawet ani razu nie dotknąłem tarki ani krawężnika (lekko musnąłem dwa razy jak chodzi o ścisłość).

    Większy problem był z hamowaniem bez ABSu, nie dałem rady złapać tego momentu najlepszej przyczepności i jak zaczynałem hamować to koła często blokowałem na początku w tym miejscu gdzie jest linia startu namalowana, nie wiem dlaczego, ale tylko tam to się zdarzało praktycznie i raz zblokowałem za górką. Co prawda dym z kół chyba nie poszedł, ale gdyby była opcja wyłączenia tylko ESP i ASRu, a zostawienie ABSu, to bym skorzystał, a tak mam wszystko albo nic

    A i się okazało ze te Hankooki Ventus V12 jednak można przegrzać, na pierwszym wyjeździe nie patrzyłem na zegarki tylko cały czas gaz i pod koniec auto zaczęło płużyć, co wcześniej miejsca nie miało, potem też.

    Ałdi poskładane, usunąłem element usztywniający mocowanie icka i rura nie spada jak na razie. w tygodniu się kwasa założy, bo coraz bardziej podoba mi się ta opcja trening przed Klasykiem w Białej Podlaskiej
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 05-06-2016 o 15:11

  9. #39
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Z łącznikami tak bywa a że dziewczyny nie w temacie to..

    Co do ABS/ESP - bezpiecznik wyciągałeś pewnie ? a wtedy się nie zmienia rozdział sił hamowania przód / tył ? ja tak tylko kilka kółek Vką zrobiłem kiedyś i to były jedyne kółka kiedy mnie w niej obróciło mocno 2x. Ale i pojęcia nawet podstawowego nie miałem dlaczego.
    Co do ABS to nie umiałbym bez jeździć, tzn byłoby to bardzo kosztowne bo bardzo łatwo zablokować koło i opona do śmieci często po tym. Tak że ABS jednak dobrze jak jest. Ale jak zrobić w 156 żeby rozdzielić VDC od ABS nie wiem, kupić GTA chyba tylko
    Co do Q2 - to no cośtam daje, ale tu miałeś suchy asfalt dobre opony, na ile to Q2 działanie było hm. Ale się nie sprzeczam

  10. #40
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Jak V-ką robiłem wąskie zakręty to wyglądało to tak że wchodziłem bieg gaz i wewnętrzne koło puszczało kłęby dymu i auto powiedziałbym że nieco zwalniało lub płużyłem, tu wewnętrzne koło piszczało, ale dymu nie było, a zewnętrzne ciągnęło i tak ogólnie jechałem tam gdzie chciałem, z tym ze były efekty dźwiękowe dodatkowo.

    Co do wyłączenia systemów, jak mam to zrobione z pedałów, po prostu jak chodzi na turbotimerze to ponownie włączam zapłon z kluczyka z wciśniętym sprzęgłem i hamulcem. Alfa wtedy wywala błąd hamulców i do ponownego zgaszenia mam wszystko wyłączone- grunt to prostota

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 07.05
    Utworzone przez culmen w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 09:49
  2. [Zapowiedź] Jastrząb 21.11.2015 - koniec sezonu? śpieszyć się trzeba :)
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 12:39
  3. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 24.10.15 trening
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 13:19
  4. [Temat organizacyjny] Autodrom Jastrząb - treningi otwarte
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 17:08
  5. [Zapowiedź] Trening Tor Jastrząb 16.08.14
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory