Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Temat: Tor jastrząb 14.08.2016

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie


    Potem wrzucę TT, to zobaczysz o co chodzi- trzeba sprawdzać różne opcje, nasza w teorii jest najlepsza, ale może jest inna

  2. #62
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    TTka, on inaczej robi te zakręty i o ile cały czas jakbym mu z lekka odchodził to tam się zbliża

    13:41 jest słabiej, bo tego RX-8 z K20 dogoniliśmy i się guzdrał

  3. #63
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    4go września jest trening kolejny, ale się nie wyrobię niestety.

    A to TT : to ja bym powiedział, że po pierwsze jakoś tak bardzo od początku do wewnętrznej tego zakrętu nie idzie , a po drugie wg mnie traci na nim w sposób jaki jedzie - niby w samym zakręcie się zbliża, ale później się zaczyna rozpędzać gdy Ty już wcześniej zacząłeś, a taka różnica się później pogłębia, i w efekcie traci.
    Nie wspominając jak na tym szybkim zakręcie mu odjeżdżasz.
    Jedynie nie wiem czy te esy-floresy przed miejscem startu - czy tam nie jedzie bardziej zbliżoną do prostej linią - mniej skręcacjąc.
    A ono ma 'kunia' więcej niż Twoje S3 zdaje się ? zawieszenie podobne? chyba niżej to TT siedzi.

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Obejrzę to w Niedzielę po całości, ale masz rację
    Co do esów to on jedzie po tarkach ja staram sie zawsze z tarek nie korzystać.
    Mapa z GPSa pokazuje że jak miałem małe odchyły, to on miał praktycznie prostą w takiej opcji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy obraz mapy bitowej.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	45.9 KB
ID:	208322
    Przeciążenie na tych eskach 1,18 G

    W tej TTce jest 360 kunia, czyli 100 z haczykiem więcej, zawias tak na oko z 3 cm niższy- być może jakiś gwint FK i nowe Syron Street Race w 18 calach, czyli to samo co ja mam do takich wojarzy. Nie wiem co z tą jego jazdą, ale najważniejsze że się dobrze bawi, ostatnio Alfą za nim równo latałem jak miał zjeżdżone Syrony
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 19-08-2016 o 17:55

  5. #65
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No przycinanie dużo może dać, a tu na jastrzębiu lagodne te tarki wiec korzystać można.
    Niedawno rajd niemiec oglądałem, fragmenty. Tam to czasem tną! Krawężniki na których mój wóz, a i niemiec bankowo by cos pourywal itp. To jastrzębskie można ciąć. Ot pochyli troszkę i tyle. W Kielcach to oponom mogą zaszkodzić czasem , to wiem.

    A TT vs Ty - przy takich różnicach, po prostu widac ze lepiej jeździsz i kropka.

  6. #66
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    W Kielcach to oponom mogą zaszkodzić czasem , to wiem.
    A i felgom miękkim też, wiem coś.

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No przycinanie dużo może dać, a tu na jastrzębiu lagodne te tarki wiec korzystać można.
    Niedawno rajd niemiec oglądałem, fragmenty. Tam to czasem tną! Krawężniki na których mój wóz, a i niemiec bankowo by cos pourywal itp. To jastrzębskie można ciąć. Ot pochyli troszkę i tyle. W Kielcach to oponom mogą zaszkodzić czasem , to wiem.

    A TT vs Ty - przy takich różnicach, po prostu widac ze lepiej jeździsz i kropka.
    Mnie to jedna rzecz ciekawi, bo słyszę od jegomości na a3-club forum że S3 się nie nadaje itd. i niebo lepsze są Saxo, Clio 2.0, Megane R26
    Oczywiście większość z nich w życiu nie jeździła tymi autami, tylko zlyszało co nieco w necie, a tor na youtubie widziało
    Jeden z dwa razy pojechał na tor, myślał ze komuś złoi dupsko a wyszło odwrotnie i niby szuka czegoś lepszego pokroju Saxo, a tak naprawdę chyba koszta utrzymania go przerosły, ten sam pan się przypieprzył do moich Slików- bo nie ma co ładować tak drogich opon do tak marnego auta. Andrzeju pamiętasz ile mnie kosztował ten slik rajdowy . I sie z gościem poniekąd zgadzam, bo nie ma co ładować takich opon do takiej mocy, trzeba dołożyć z setkę i można te opony zakładać
    I teraz okazało się ze ta krowa jaką jest S3 spotkało się z tymi autkami w tym roku co najmniej po razie (z R26 Alfa niestety) i jakimś cudem te moje padło lepiej hamuje, przyśpiesza i nieco tylko słabiej się trzyma drogi w zakręcie (a niekiedy i lepiej od tamtych).
    Ale najlepsze jest to, że pole do modów mam jeszcze ogromne, bo w zawiasie i napędzie tylko z przodu mam poliuretany i nic więcej nie robiłem, dopiero na następny rok dorzucę wahacze regulowane, pokombinuję ze sterownikiem Haldexa i zacznę się oglądać za gwintem, ale zobaczymy jak z finansami będzie raczej w 2017 auta nie skończę

    R26 było na Kielcach i robiło 6,8 sekundy szybsze kółko niż Alfa, czyli gówno nie szybciej według mnie biorą pod uwagę na czym tam pojechałem
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 21-08-2016 o 20:51

  8. #68
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ja za nikogo z 'forum s3' się nie wypowiem, mogę się jedynie domyślać że chodziło o _masę_ (audi vs saxo na przykład) - tu nie ma dyskusji, jest ogromnie ważna - ale - tu też w razie czego masz pole do odelżenia . Mogło też chodzić o "taniość" - lżejsze mniej zużywa kosztowne( bo często wymieniane jak się dużo jeździ) hamulce, opony, no i wymaga ich mniejszych więc tańszych.

    Ale nie wzięli pod uwagę tego, że najważniejsze jest podejście kierowcy i do tego ilość jazdy - a Ty jeździsz dużo. I widzę że po Poznaniu znów się na Jastrząb szykujesz

    A co do opon to akurat głupotę powiedział tam ktoś (że jakieś są "za dobre do danego auta") , bo mi z kolei przed całą zabawą z torami, powiedziano i się z tym zgodzić należy - że wyścigi wygrywa się oponami i hamulcami.


Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 2.07.2017- czyli jutro
    Utworzone przez kylo1986 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 18:06
  2. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 04.06
    Utworzone przez culmen w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 05-06-2016, 16:03
  3. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 07.05
    Utworzone przez culmen w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 09:49
  4. [Zapowiedź] Tor Jastrząb 24.10.15 trening
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 13:19
  5. [Zapowiedź] Trening Tor Jastrząb 16.08.14
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2014, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory