Strona 21 z 29 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 284

Temat: Italian Track Day '17 - dyskusja

  1. #201
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Kylo, dzięki za użyczenie klucza ;)

    Z klasami były różne zawirowania w trakcie, ale jak ktoś zgłosił Teddy'emu to naprawiali problem.

    Co do Japońca i niemca... No właśnie. Ja nie mam nic przeciwko- niech sobie jeżdżą, niech się bawią, wiem jak trudno zebrać potrzebną grupę. Ale moim zdaniem fajnie by było, gdyby obce marki jeździły poza konkursem. Żeby nagradzać tylko włoszczyznę następnym razem. Taka moja propozycja ;) i żeby nie było, mnie to i tak nic nie pomoże bo jestem za wolny xP

  2. #202
    Użytkownik Świeżak Avatar ryloon
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    AR 156SW'03 2.4 20V / GTV'97 3.0 V6 220KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    ...fajnie by było, gdyby obce marki jeździły poza konkursem. Żeby nagradzać tylko włoszczyznę następnym razem.
    Mam podobną propozycje na następny ITD. Fajnie pooglądać i słuchać GTR w akcji i kierowcę, który go ogarnia ale dla ducha ITALIAN wylaczylbym ich z klasyfikacji włoskich aut.
    Drugi wniosek to model auta na liście wyników. Poza tym dzięki dla Organizatorów.
    Jest GTV'97 3.0 V6. Była 156 SW'03 2.4 20V

  3. #203
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Dla aut spoza ITD można zrobić klasę Open, bo taki GTR co ma 480-600KM trudno przyrównać do 226KM czy nawet 250KM.
    Ja przy zapisach zauważyłem, że klasy są do 150, 200KM i powyżej. Jako, że 3-litrówka dalej leży na stole operacyjnym to zapytałem się czy można z klasy Maxi zejść do klasy Profi. Akurat Teddy84 stał obok i powiedział, że nie ma problemu. Niestety ktoś po drodze zapomniał to zmienić i na pierwszych dwóch pomiarowych dalej widniałem jako Maxi, a po czasach podium było w zasiegu. Finalnie jednak Irek chyba zrobił korektę przed ostatnim pomiarem i banan na gębie był jak udało zrobić się najlepszy czas jednego kółka na ostatnim pomiarowym i wskoczyć na P2 w klasie.
    Mało brakowało a wogóle bym się nie pojawił. W czwartek o 15 skończyłem składać Alfę. Cały przedni zawias z belką i nowymi hamulcami. Na szczęście udało się jeszcze zrobić zbieżność w ostatniej chwili.
    Na nieszczęście uwaliłem czujnik ABS i niestety duże Brembo były dla mnie nowością i porobiłem sobie flatspoty po długiej prostej. Strasznie śliski asfalt jest w tamtym miejscu.
    Co gorsza na pierwszej sekcji szkoleniowej po dwóch przejazdach leśnym odcinkiem pełnym ogniem zaczęła mi migać kontrolka oleju . Już sobie pomyślałem, że Andrzej będzie miał używanie ;-). Poziom miałem prawie maks ale olej nie jest pierwszej świeżości. Motul Xcess 8100 z dolewkami.
    Po za tym na zimnym silniku od dawna mam lekkie klepanie, które znika całkowicie jak trochę popracuje. Albo panewka lekko puszcza albo pompa już cherlawa. Postanowiłem jednak dokończyć ITD nasłuchując serducha. Udało się, silnik żyje. Jednak muszę chyba wymienić pompę i na pewno olej wleci 10W60, bo za 3 tygodnie [notranslate]Alfa[/notranslate] musi obskoczyć Norda i wrócić o własnych siłach.
    Ostatnia wtopa jaką zaliczyłem to nieodpowietrzenie układu sprzęgła. Pedał czasem drgał jak szalony a czasem ledwo udało mi się go wcisnąć.
    Wnioski jakie wyciągnąłem z imprezy powinny mocno zaprocentować na następnym TD w Kielcach. Później wrzucę jeszcze onboarda z ziemniaka więc jakość będzie taka sobie.

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Thoo24Mass ; 19-08-2017 o 13:41

  4. #204
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Akurat ja się nie naśmiewam z awarii nigdy (zwłaszcza w Alfach, bo to nie wina użytkownika, no może poza niedostosowanym do sportu wyborem marki ;-) ) , jak to się niestety w towarzystwach trackdayowych zdarza niestety i jest mocno żałosne. Więc nie miałbym żadnego używania
    Natomiast nie powinno nic a nic migać. Było gorąco, Vka genewruje niesamowite ilości gorąca które nie jest w granicznych warunkach dobrze odbierane, a jak lekkie spadki ciśnienia to już niedobrze. Mówiłem - na drogę fajne silniki, czy na takie o , 3-kółkowe próby, ale nie będzie z tego endurance w sensie jakiegoś dłuższego trackday'a 100kilometrowego ogniem jednego za drugim. Ja raz lekko przegrzałem i nie ufam temu silnikowi już, Pablo w połowie TD w ciepły dzień też miał z gorącem problemy. A weź później w tym silniku i przy takim dostępie szukaj co siędzieje - czy blok pęknięty, czy uszczelka któraś pod głowicą, czy wymiennik ciepła czy inny diabeł puszcza gdzieś płyn.
    Choć z 2giej strony GrzesiekK. o ile wiem dość regularnie Vkę objeżdżał i tona krótkik i krętym torze , co nie daje za wiele chłodzenia. No ale on tam ufam wiedział co zrobić , pewnie jakieś chłodnice oleju, przypuszczam że jakieś spec uszczeli pod głowicami itd.

    A co do klas nie ma co dywagować tylko brać przykład z lepszych (w tym w ilości jazdy) - regulamin 4Nano Time Attack - Generalka, klasa Seatów, klasa Open dla wydumek, klasa pośrednia czy jakoś tak/
    Co do mocy - też uważam że to zły podział, nie bez powodu jest powszechnie przyjęty podział ze wzgl na pojemność i ewentualne doładowanie i AWD. A że ktoś z danej pojemności wyciągnie 2x więcej czy co innego zrobi ale w ramach regulaminowych - jego plus. To nie są sprawiedliwe zabawy i jeden postawi na moc, inny na co innego, właśnie w tym rzecz żeby różne podejście weryfikować.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 19-08-2017 o 13:57

  5. #205
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Nie powinno. Zakładam, że mam liche ciśnienie i będę szukał przyczyny. Pompę rezerwową z 3-litrówki mam. Panewki leżą w pudełku więc jak będzie sens wymiany to wymienię. Na tym oleju jeździłem w dużo gorszych warunkach na Biłgoraju i tam nie mrugało. Zanim zdejmę miskę to sprawdzę jeszcze ciśnienie, bo czujnik też człowiek i może się mylić.

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

  6. #206
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja tez miałem nie być Włoskim autem, niestety bylo bardziej rozebrane niż [notranslate]Alfa[/notranslate] w czwartkowe popołudnie, najmocniej przepraszam ale te auta to była idealna konkurencja dla 4C. Z tym że akurat tymi autami byli mocni panowie i to był problem
    Jedyna opcja na taki problem jak to dla kogoś problem to wpuszczanie tylko włoskich aut i już

    Jakimś dziwnym cudem wszędzie jak podaję moc to mi wierzą, a tu no nie do końca. Podajesz 150 i to tak optymistycznie, a tu ..... . Sa dwa filmy na Youtube i ci co mieli zobaczyć widzieli jak moja Bunia ciąg nie ostatnimi dniami
    I to nie jest powodem mojego wk....... tylko zachowanie jakie zobaczyłem w związku z awarią.

    Co wy wieta o upalaniu, [notranslate]Alfa[/notranslate] została odebrana w czwartek od Pabla o 17.00 bo jej sie koła nie chciały kręcić, na pierwszym szkoleniu wystrzelił oplot Goodridga- wina braku wspomagaczy, dlatego łoś mi tak "obficie" wychodził, ale wruciła do zycia dzięki SJS, a tak wygląda nowy Dunlop z przedniej osi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20170819_144241_SRES.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	38.5 KB
ID:	233372
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20170819_144257_SRES.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	36.2 KB
ID:	233373

    Stara zasada pokaz kapcie, a powiem ci jak jechaleś
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 19-08-2017 o 14:21

  7. #207
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Dobrze ci się zdaje, mi się zdawało ze wcześniej się połapałeś
    Jak wyłączyłeś ESP w 156? Domyślam się, że bezpiecznik od ABS? Bo na pierwszej próbie miotałeś nią konkretnie.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No to niedobrze - japoniec, niemiec, żadnej Alfy... gdzie 4C???
    4C wylądowała na 6 miejscu, ponad 3 sekundy za 147 GTA.

  8. #208
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Najlepiej to czujnik i wskaźnik w kabinie na stałe jak na taki użytek to auto, zresztą w ogóle w Alfach to powinno być podstawowe wyposażenie. Bo bez tego będziesz ciągle gdybał i nigdy nie będziesz miał pewności - mignęła czy nie ? . Koszt jednej opony, a jedna niewiadoma mniej. No tyle że w Vce to z montażem czujnika nie tak wesoło zdaje się, ja mam jakieś mega kombinacie porobione z trójnikiem i jeszcze większym utrudnieniem dostępu do filtra oleju.

    Co do 4C to powinna z palcem w nosie objechać na tak krętym torze takiego ciężarowca jak GTR, ale wiadomo - każdy się do auta musi przyzwyczaić i wjeździć w nie, może to świeży nabytek i będzie tylko lepiej z każdym TD bo takim wozem chyba tylko na TD jeździć i się cieszyć nią i pozostawiać ślady sportowej marki na asfaltach wszelkich torów.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 19-08-2017 o 14:26

  9. #209
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Jak wyłączyłeś ESP w 156? Domyślam się, że bezpiecznik od ABS? Bo na pierwszej próbie miotałeś nią konkretnie.
    Nie ja żadnych bezpieczników nie wyciągam, mam taką procedurę z kabiny, ktora wywołuje błąd w aucie wyłączając ABS, ASR i VDC. Akurat ten pierwszy by sie przydał, bo na ostatnim mierzonym znowu wyłączyłem i sie ciutke zadymiło
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 19-08-2017 o 15:05

  10. #210
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ta 4C wyglądała jakby wyjechała prosto z salonu. Wszędzie czysciutko.
    Czujnik z zegarem będzie tak jak i pomiar temperatury spalin. O AFR też myślę.

    ABS-u też mi brakowało. Chyba pusciłeś dyma tam gdzie ja. Pierwsza faza hamowania z redukcją z 4 na 3 ok, ale dalej z 3 na 2 opona puszczała:-(.

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Dobry bo Włoski - Italian Track Day 2016
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 275
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory