Witam
Od kilku dni walczyłem że znalezieniem przyczyny braku możliwości podpalenia. Objawy były takie ,że po naciśnięciu przycisku start słychać było tylko cyknięcie.
Czytałem dużo na tym forum I na innych , Ale nie znalazłem tego co było u mnie. Wszędzie pisali że przewód masowy do skrzyni lub do karoserii. To nie to było . Nawet aku nowe kupiłem.
Więc postanowiłem pomóc wam na przyszłość gdyby ktoś miał to samo.
Winowajca okazało się połoczenie pomiędzy bendixem, a silnikiem rozrusznika (przewód miedziany bez izolacji). Charakterystyczne cykniecie to był bendix Ale rozrusznik nie krecił. Po oczyszczeniu że rdzy rozrusznik kręci jak szalony. Dodam że zaczęło się od problemów słabym kreceniem rozrusznika. Myślałem że słaby aku. Po naladowaniu raz przekręcić I później tylko cyk.
Wymiana rozrusznika zaczynamy od góry
Zdejmujemy osłonę I pod egr znajduje się rozrusznik. Aby ułatwić rozkręcenie polecam poodkrecac osprzęt od ściany grodziowej.
Od góry można odkręcić 2 z 3 śrub 13mm klucz
3 trzeba od dołu. Przydaje się klucz oczkowy z grzechotka( wiecie o co mi chodzi)dodatkowo trzeba odkręcić przewody prądowe 12mm klucz I wzburzenie bendixa 10mm klucz . Przy tym motorze mało miejsca jest trochę trzeba się pogimnastykować.