Witam !
Jak wiadomo nawet AR 159 miała kilka wad fabrycznych, choć na szczęście nie tak poważnych jak poprzednie modele.
Jedną z nich były pękające zaczepy w prowadnicy mechanizmu opuszczania szyby w drzwiach tylnych. Skutkowało to tym, że kiedy chcieliśmy opuścić szybę z tyłu to w najgorszym przypadku spadała nam do środka drzwi - można ją było tylko podnieść natomiast przy opuszczaniu szyba zostawała na miejscu.
Powodem był pękający zaczep który przestawał trzymać dolną część szyby.
Panaceum na to jest przykręcenie tego zaczepu do szyby za pomocą wkrętu z dużą podkładką w ten sposób aby trzymał on szybę na swoim miejscu.
Po zdjęciu boczka dzrzwi widzimy okrągłą, plastykową klapkę. Wystarczy ją otworzyć i odpowiednio popychając szybę na dół ujrzymy w niej naprawiany zaczep w kolorze bladoniebieskim oraz dolną część szyby z otworem, w którym powiniem być zaczepiony zaczep uchwytu.

Poniższe czynności wykonujemy właśnie przez ten okrągły otwór z klapką :

Bierzemy większy klucz imbusowy ( ok 8 mm) i za jego pomocą kontrujemy zaczep aby trochę nam wszedł w otwór szyby, pomoże nam to w wierceniu otworu wierłem 4mm w zaczepie, bez tej kontry zaczep rusza się ( cofa ) w stronę zewnętrzną drzwi co skutecznie uniemożliwia wykonanie otworu ( bez niego nie wkręcimy śruby )

Po wykonaniu otworu przygotowujemy śrubę typu blachowkręt o dł ok. 1,5 - 2 cm i średnicy gwintu ok 4,5 mm oraz podkładkę pod nią o średnicy zewnętrznej ok 1,5 - 2 cm i dalej kontrując zaczep imbusem wkręcamy ją do zaczepu jednocześnie pilnując, aby przeszła przez otwór w szybie. Miejsca jest mało ale jest to wykonalne.

Uwaga ! Nie dokręcamy jej do oporu ! Zaczep jest elastyczny i takie samo musi być jego połączenie z szybą !.

Gotowy efekt naszej pracy możemy zobaczyć na załączonym zdjęciu, wcześniej na zdjęciu widać "otwór serwisowy "

Pozdr.


Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 4-2.jpg
Wyświetleń:	503
Rozmiar:	37.1 KB
ID:	92139


Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie 3-2.jpg
Wyświetleń:	452
Rozmiar:	39.0 KB
ID:	92140