Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [155] tłoczki tylnych zacisków

  1. #1
    Wojtek Kotas
    Gość

    Domyślnie [155] tłoczki tylnych zacisków

    Witam,

    wczoraj wieczorem zostawiłem moją Alfę 155 na wymianę hamulców i opon. Kazałem też oglądnąć dokładnie zaciski, przewody i wymienić co się tylko o to prosi.

    I niestety skorodowane mam tłoczki w tylnych zaciskach...
    ...i nie ma do nich zestawów naprawczych!

    Tylko ASO w takim razie i wymiana całych zacisków?
    Jakieś pomysły, zamienniki?

    Z góry dzięki za wszystkie pomysły

    EDIT
    Znalazłem nowe zaciski za 300 zł sztuka - wolałbym jednak uniknąć tego zakupu. W końcu hamulce dobrze mi działały, chciałem je tylko odnowić...

  2. #2
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    A dowiadywales sie czy takie zaciski posiadaja Tempra,Tipo badz ktorys model Lancii?
    W ostatecznosci mozna poszukac uzywek w sensie calych zaciskow.

    Skoro hamulce Ci dzialaja i nic nie cieknie to zostaw.Jak sie zacznie cos dziac to wtedy bedziesz myslal.Nie badz nadgorliwy :wink:
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    no tak, po co wymieniac
    155 V6 była
    155 TS była
    156 V6 była
    156 GTA była
    155 TS była
    x3 japonce były
    156 V6 była
    x1 japoniec jest. Zycie.

  4. #4
    Wojtek Kotas
    Gość

    Domyślnie

    Tłoczki są jednak pokorodowane więc trzeba je będzie wymienić. Zestaw naprawczy okazał się jednak gdzieś dostępny na zamówienie, lecz z robocizną niewiele tańszy (ledwie o 30%) od regenerowanych profesjonalnie zacisków z 2uletnią gwarancją.

    Jutro rano odbieram - dam znać jak się sprawują.

    Producent regeneruje i testuje bardzo solidnie, odnoszę wrażenie, że to lepsza jakościowo część niż nowy tani zamiennik, który nie przechodził żadnych testów.

    Po wymianie trzeba tylko oddać stare zaciski (zwracają wtedy 90 zł).

    Zaciski namierzyłem w intercarsie, producent to
    www.lauber.pl

    Na przodzie mam już EBC GreenStuffy i nowe tarcze. Tu mały news. Tarcze TRW choć nie były mocno zdarte (chodziły tylko na dwóch kompletach klocków Ferrodo), to były popękane - tak kilka razy w środku strefy pracy klocka mikro pęknięcia na długości około 15 mm. To samo miał z tarczami TRW mój starszy brat w Alfie 166. Hamujemy często z dużych autostradowych prędkości, ale nie wiem, czy tarcze powinny pękać.
    Wracając do EBC - jak wiecie w zestawie są do nich naklejki zapobiegające piszczeniu klocków. Niestety przy nowych tarczach i klockach mechanik musiał je zdrapać, gdyż nie wchodziły....

    Mam nadzieję, że nie weźmiecie mnie za druciarza przez zakup regenerowanych zacisków:-) Dość powiedzieć, że wolałem dopłacić niż jednak tylko wymieniać tłoczki i uszczelki.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    to ile wynosi regeneracja?
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    moim zdaniem jak bys dobrze poszukal znalazlbys cos sensownego w uzywkach za male pieniadze

  7. #7
    Wojtek Kotas
    Gość

    Domyślnie

    Co do cen w sklep.intercars.pl sa za 330 zl sztuka, ale oddaja 90 zl za oddanie uzywanego zacisku.

    Ja mam troche taniej - mam swoj numer klienta.

    Zacisk zregenerowany z gwarancja kosztowac wiec bedzie mnie 209 zl. A mechanik powiedzial ze 70 zl tloczek, 30-40 zl uszczelki, 50-60 zl jego robota. Czyli oszczedzilbym moze 40-60 zl na strone a nie mialbym gwarancji, nie piszac o ryzyku, ze nie tylko tloczek i uszczelki ale moze cos wiecej jest do bani.


    Uzywki na allegro jakos nie sa dla mnie - dajesz 80 zl i nie wiesz ile Ci pociagnie. Za same lepsze klocki na tyl od EBC dalem cos kolo 200 zl, do tego tarcze - a zly zacisk moglby mi to wszystko spalic.

    Ech, nie zmienia to faktu, ze gdyby regeneracja moich starych zaciskow kosztowala ze wszystkim 80 zl sztuka, nawet bym sie nie zastanawial, a tak wybralem co wybralem.

    Gdybym mial stare tarcze i tanie klocki tez pewnie bym myslal o allegro.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja tam bym regenerowanego zacisku nigdy nie kupil, widzialem juz kiedys jak regenerują pompy wspomagania i sie zraziłem do tego rodzaju usług

  9. #9
    Wojtek Kotas
    Gość

    Domyślnie

    No to mnie dobiles...

    A jak wygladalo to regenerowanie? Tez dawali gwarancje i wciskali kit, ze maja supernowoczesny sprzet, ultradzwieki, przeswietlania itd?

    Tez byla to firma Lauber?

    Dzis mialem w reku te zaciski, wygladaly lepiej niz nowe chinskie. Ale zobaxczymy po wymianie. Teraz bardziej sie martwie, czy aby na pewno numer katalogowy itp beda pasowac.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    to byla inna firma zajmująca sie tylko pompami, mieli tam ich całą góre roznych rodzaji i po prostu sprawdzał tylko co bylo nie tak w przyniesionej pompie na takim testerze wlasnej produkcji pod cisnieniem i potem wrzucal element uzywany ale sprawny z innej pompy i bylo po regeneracji

    taka pompa mi posluzyla niecałe pół roku po czym sie zatarla.. potem wrzucilem uzywke i mam spokuj juz 2 lata, wiec moim zdaniem jak cos sie wysłuzy po prostu trzeba to wyrzucic i kupic albo nową czesc albo dobrą uzywke ze sprawnego pojazdu na czesci...

    nie wiem, moze Twoja firma robi jakos inaczej i jest uczciwa i wymienia wszystko co moze sie wysluzyc, ja tylko pisze jakie mam doswiadczenie i uraz psychiczny

    moze mogles zapodac zaciski ze 146

Podobne wątki

  1. jak narmasorwać tłoczki hamulcow?
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 13:09
  2. Wkręcanie tłoczków tylnych zacisków
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 20:52
  3. Tłoczki hamulcowe tył
    Utworzone przez Pa1n w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 14:20
  4. [33]Prosze o pomoc w znalezieniu tłoczka do tylnych zacisków
    Utworzone przez booster_1985 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2007, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory