Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [145] Klocki hamulcowe

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie [145] Klocki hamulcowe

    Witam, mam pytanie ostatnio poszedłem do sklepu i zakupilem klocki hamulcowe zamienniki do 145 1.6 16V TS 1997r. i gosciu mnie zapewnial ze to na 100% te klocki ;] noi coz pojechalem do kolegi bo mi obiecal wymienic, i okazalo sie ze klocki z czujnikiem ( to byly klocki z jednym czujnikiem nie dwoma ) pasuja na uklad w ktorym sa zawieszone, ale klocek bez czujnika okazal sie zbyt krotki, no ale postanowilem ze jutro (poniedzialek) wymienie na te co powinny i powinno byc, ale co i na co zwracac uwage przy wymieniae samodzielnej klockow? zeby wszystko idealnie potem dzialalo?

  2. #2
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Najlepiej zdemontować stare klocki i wtedy iść do sklepu,żeby być na 100% pewnym o jakie chodzi.

  3. #3
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Prawdopodobnie wcisnął Ci klocki od wersji po FL, te mają juz inne. Chyba takie same jak QV...

    Pozdr. Tiga :wink:

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    Juz dzis bylem i wymienilem na dobre klocki Ale planuje jechac i wymienic te klocki z kolega bo ma mi pomoc bo ma garaz Na co zwracac uwage przy wymianie? zeby wszystko potem chodzilo dobrze i nie bylo awari?

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubatron
    Juz dzis bylem i wymienilem na dobre klocki Ale planuje jechac i wymienic te klocki z kolega bo ma mi pomoc bo ma garaz Na co zwracac uwage przy wymianie? zeby wszystko potem chodzilo dobrze i nie bylo awari?
    wyczysc dobrze zacisk w miejsci prowadzenia klocka.sprawdz przed zamontowaniem czy klocek swobodnie przesuwa sie w prowadzeniu.pamietaj tez by prowadzenie klocka nasmarowac nie wielka iloscie smaru miedziowego.nie wiem czy wymieniasz przod czy tyl.przy wymianie tylu pamietaj o rozlaczeniu linki hamulca.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubatron
    Juz dzis bylem i wymienilem na dobre klocki Ale planuje jechac i wymienic te klocki z kolega bo ma mi pomoc bo ma garaz Na co zwracac uwage przy wymianie? zeby wszystko potem chodzilo dobrze i nie bylo awari?
    Jak miałem 145 to nie wymieniałem klocków ale za to w 166 juz przechodziłem przez to i powiem ci ze nie ma nic trudnego, odbezpieczasz zawleczki wyciągasz stare i wkładasz nowe, staraj się robic to szybko żeby tłoczek hydruliczny który dociska klocek do tarczy nie wyszedł zaduzo bo poźniej możesz (ale nie koniecznie) miec problem go wcisnąc.

    Jeśli kupiłes nie orginalne klocki to możesz miec inne wtyczki od czujnika ale to nic trudnego odcinasz nie pasująca wtyczke z nowych (wyrzucasz do smieci), następnie odcinasz orginalna wtyczke ze starych i łączysz to w jedna kupe, najsolodniej bedzie jesli łączenie kabli owiniesz izolacją, a jeszcze na to izolacje termokurczliwą.

    Po wymianie klocków jak odpalisz auto to podpompuj kilka razy hamulcem, ja o tym zapomniałem i przy zjezdzie z podnośnika mało co nie poprzestawialem kilku samochodów bo pedał wpadł mi w podłoge
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Wymiana klocków to małe piwko przed śniadankiem - mnie samemu zajęło to ok. godz. (o ile dobrze pamiętam) na parkingu przed blokiem na którym nie było akurat miejsca, bo byłem obstawiony z obu stron.

    Tłoczek w zacisku i tak będziesz musiał nieco ścisnąć. Wykorzystałem do tego celu mały zacisk stolarski, który sprawdził się doskonale. Podczas demontażu uważaj na elastyczne przewody hamulcowe nie wieszaj na nich zacisku - mnie też się przypomniało o tym w ostatniej chwili i podwiesiłem zacisk na... sznurowadle :| Poza tym tak, jak Koledzy już wspominali :wink:
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    a jak zrobic zeby pedał hamulcu był twardy i brał hamował leciutko przyciskając go ? zeby nie byl miekki?

  9. #9
    Tiga
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubatron
    a jak zrobic zeby pedał hamulcu był twardy i brał hamował leciutko przyciskając go ? zeby nie byl miekki?
    Odpowietrzyć dobrze :!:

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    A mozecie na szybko opisac mi jak odpowietrzyc uklad hamulcowy samemu?

Podobne wątki

  1. Klocki hamulcowe TRW czy nie TRW?
    Utworzone przez kiler_911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 21:43
  2. Klocki hamulcowe
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 22:02
  3. Klocki hamulcowe do 145
    Utworzone przez Tuti w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 16-09-2007, 14:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory