Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Dziwne zachowanie Alfy 146

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo 146 T Spark 1.6
    Postów
    13

    Domyślnie Dziwne zachowanie Alfy 146

    Witam,to znowu ja,niestety moja Alfa buntuje się znowu.W tym problem że jakiś czas temu zaczęła się dziwnie zachowywać,gdy zwalniałem i potem chciałem przyśpieszyć (zazwyczaj to miało miejsce na 3 biegu),to musiałem wcisnąć gaz do końca i gdzieś po jakiejś 1-2 sek zaczęła nabierać prędkości ale w tym momencie szarpała.I też jej się zdarzało gdy stałem na światłach,to nagle zaczęła dziwnie chodzić jak by miała zaraz zgasnąć i wtedy zaczęły migać dwie kontrolki od wlewu oleju i akumulatora i jak chciałem ruszyć to automatycznie gasła,ale potem od jednego strzału odpalała.Ale z tym już się uporałem (chyba),choć ostatnio jak stałem na światłach to zaczęła dziwnie chodzić jak by miała zgasnąć (może jestem wyczulony na to ale od razu wyłączyłem i włączyłem i było git ).Byłem z tym oczywiście u mechanika i od tamtej pory nie zgasł mi sam.Ale gdzieś od 4 dni zaczęły się problemy,aczkolwiek dalej go szarpie ale nie tak często i mocno jak przed naprawą.I kolejny problem doszedł jak jadę pod górkę małą(wcześniej na luzie dawała rade podjechać),a teraz nie daje rady zbyt.Jadę pod górkę na 3 i nagle chce dodać więcej gazu by 4 wbić a tu kicha gaz wciśnięty do końca a tu mi obroty spadają,redukuje do dwójki to samo,do jedynki jest to samo ale gdzieś przez 1-2 sek,to też zdarza się że jak już wyjdę z tego i wrzucam na dwójkę to zaś obroty w dół.Dzisiaj taki zdenerwowany wróciłem więc chciałem zobaczyć podgazowałem fajnie obroty szły do góry,potem nic nie robiłem silnik chodził (było 1000 obrotów) i nagle obroty same zaczęły spadać więc dałem trochę gazu i nic więc dałem więcej i dziwnie zaczęło strzelać gdy gazu dodawałem.Pomógł by ktoś proszę nie wiem co robić,jakieś pomysły co to może być bo już wydałem 400zł i dużo nie pomogło na kasie nie śpię (jestem lajkiem pierwszy mój samochód).Dodam że teraz auto stoi na dworze zdarzają się że stoi po dwa dni bez jazdy w ogóle.Tak jak dzisiaj wsiadłem pierwszy raz od 3 dni i pięknie od strzału odpalił.Dziękuje za pomoc będę bardzo wdzięczny.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar raven17a
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Żyrardów
    Auto
    146 1.9JTD
    Postów
    150

    Domyślnie

    Zacznij od podania co to za silnik bo bez tego ani rusz. Pierwszy test jaki mi przychodzi do głowy to przepływomierz sprawdź.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo 146 T Spark 1.6
    Postów
    13

    Domyślnie

    Oj zapomniałem dodać tego,już to robię silnik 1.6 t.spark.O dziękuje za radę.A mam pytanie jak sprawdzić czy jest ok przepływomierz czy nie?.Nie znam się na tym,nigdy się tym nie interesowałem

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    146 1.6 Boxer LPG
    Postów
    65

    Domyślnie

    Mało przejrzyście to wszystko napisałeś , kable zapłonowe i świece sprawdzałeś ? Uzupełnij profil i podaj jakie auto posiadasz.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo 146 T Spark 1.6
    Postów
    13

    Domyślnie

    Jak mało?.Opisałem wszystko jak najbardziej z dokładnością co dolega.Byłem u mechanika sprawdził kable świece zostały wyczyszczone,i mówił że powinno być ok.Mam w profilu napisane Alfa Romeo 146 T Spark 1.6.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    146 1.6 Boxer LPG
    Postów
    65

    Domyślnie

    Jak pisałem posta to jeszcze nic nie było to co to za mechanik , wziął 4 stówki i nic nie pomógł ? Napisz po jednym zdaniu jakie sa objawy a nie napisałeś poemat z którego nie można nić zrozumieć. Sprawdź silniczek krokowy , może czujnik położenia przepustnicy. Auto ma LPG ?
    Ostatnio edytowane przez roger11 ; 06-02-2015 o 22:49

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo 146 T Spark 1.6
    Postów
    13

    Domyślnie

    No wszystko możliwe .No ja właśnie nie wiem,zdenerwowało mnie no ale ogarniałem na stronie "DobryMechanik" i miał dużo pozytywnych ocen więc udałem się do niego.Coś tam pomógł na kilka dni,już byłem zadowolony że jest ok,chyba za długo się nacieszyłem.No dobrze napisze jak mówisz.Wiesz chciałem jak najbardziej wyjaśnić .Jak odpalam to nie ma problemu.Chwile jadę gdzieś i zaczynają się szarpania,po chwili mija ale denerwujące że auto tak chodzi przód,tył.i tak często jest.Jadę pod górkę obroty nagle spadają i na jedynce coś daje ale trzeba czekać z 2 sek aż obroty pójdą do góry.Jak na luzie go gazowałem to fajnie na początku obroty szły do góry,jak przestałem to z 1000 obrotów zaczęły spadać,dziwnie chodził,dałem gazu i zaczęło coś strzelać i znów był problem by obroty szybko do góry szły.Myślę ze teraz wyjaśniłem lepiej

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    146 1.6 Boxer LPG
    Postów
    65

    Domyślnie

    Może ktoś będzie wiedział co ci doradzić a mechanika pytałeś co ci robił ? Ja ostatnio przy kablach i świecach miałem spory brak mocy i ogólne zamulenie auta, sprawdź może silniczek krokowy , czujnik przepustnicy , nie wiem.

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo 146 T Spark 1.6
    Postów
    13

    Domyślnie

    No dobrze by było jak by ktoś doradził,cieszył bym się.Jak nikt nic nie doradzi to trudno ale się chyba jutro udam do niego,trochę po dupie dostanie bo niestety będę musiał jechać nim po dość dużych dziurach,bo normalną drogą jak bym jechał to nie wiem czy pod górkę wjedzie (a jest tam większa o dużo od tej co dzisiaj nie mógł podjechać).Tak pytałem mówił że silikon czy coś był na kabelkach że ktoś majstrował.Zostały wyczyszczone świece,podkręcone obroty,został wlany specjalny olej silnikowy,dwa koła wymienione ale to się tu nie zalicza.Wiesz ja tam nie wiem jak zobaczyć czy ma brak mocy czy nie,po prostu nie znam się na tym od dziecka mnie to nie kręciło,ostatnio zaczęło i mam duże braki.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar raven17a
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Żyrardów
    Auto
    146 1.9JTD
    Postów
    150

    Domyślnie

    Nadal nie wiemy czy masz LPG. Do TS trochę kable i świece kosztują. Może ktoś zaniedbał.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Dziwne zachowanie DNA
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-07-2016, 09:24
  2. Dziwne zachowanie Alfy
    Utworzone przez Albercik20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 09:11
  3. [159] Dziwne zachowanie Alfy 159
    Utworzone przez Daishi08 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-08-2014, 22:23
  4. dziwne zachowanie alfy
    Utworzone przez Łuki_lubin w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 16:42
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 13:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory