Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Poszukuję kogoś ogarniającego klimatyzacje samochodowe i zna elektrykę 155 i 156.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar olek_jaw
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 156, AR 155
    Postów
    82

    Domyślnie Poszukuję kogoś ogarniającego klimatyzacje samochodowe i zna elektrykę 155 i 156.

    Zwracam się do znawców tematu, gdyż jestem przed przekładką silnika w mojej Alfie 155 (2,0 TS 8V 1994 rok) na silnik ze skrzynią biegów ze 156 (2,5 v6 24v 2000 rok), przekładka silnika i uruchomienie go na sterowniku z dawcy (mam całe auto) dla mnie to nie problem, ale z klimatyzacją mam zgryz gdyż nie robiłem takich manewrów nigdy wcześniej.

    W AR 155 mam instalację klimatyzacji ale nie sprawną do wymiany jest "chłodnica klimatyzacji", na pewno osuszacz i nie wiem na ile sprawna jest sprężarka, ogólnie chcę przełożyć cały układ klimatyzacji z AR 156 (węże + sprężarka + "chodnice" ale bez sterownika) ale to chyba normalne że musi to działać pod sterowaniem z AR155 (sterowanie + cała nagrzewnica ze sterowaniem nawiewami) i tu jest problem...ogarniam temat wentylatorów itd., ale podłączenie czujnika klimy (preostatu z AR 156) do sterownika klimy z AR 155 nie ogarniam (może gdybym miał rozpiskę który pin za jakie ciśnienie odpowiada w AR 156 to wtedy podpinałbym za te kilka czujników z AR 155) i druga sprawa podpięcie sterownika klimy z AR 155 do sterownika silnika z AR 156 (chodzi o moment załączenia klimy i "podniesienie obrotów" silnika oraz załączenie klimy tylko gdy silnik pracuje), ogólnie który kabel za co odpowiada (te które powodują że sterownik z klimy dogaduje się ze sterownikiem z silnika). Z resztą powinienem sobie poradzić, ale wszelkie sugestie mile widziane.

    Mam nadzieje że nie zagmatwałem zabardzo jeżeli tak to pytajcie postaram się wyjaśnić bardziej z czym mam problem...bo na elektrodzie mnie całkowicie olali.

    Zapłacę nawet za pomoc, chociaż chciałbym to ogarnąć sam bo całą resztę robię sam...blacharka i częściowe malowanie już za mną teraz zaczyna się przekładka a mam narazie golutkie nadwozie i dużo wolnej przestrzeni wszędzie po włożeniu silnika i skrzyni będzie jej niewiele.

    Kontakt do mnie olek_jaw@op.pl
    Ostatnio edytowane przez olek_jaw ; 12-03-2015 o 19:00

Podobne wątki

  1. Poszukuję kogoś z kompem z Warszawy
    Utworzone przez cassiel w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-06-2014, 20:17
  2. Poszukuję kogoś z Gtv/Spider z Wawy
    Utworzone przez kasztelan w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 21:07
  3. Poszukuję kogoś kto ma 159 z silnikiem 1.8 mpi
    Utworzone przez Artur75 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 20:28
  4. [155] Poszukuję kogoś obeznanego w temacie AR 155 :)
    Utworzone przez BOBAS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 19:16
  5. Poszukuję kogoś ze Szczecina
    Utworzone przez dar30gliwice w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 11:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory