Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: 1.6 bx skrzynia biegow

  1. #1
    lukaszzarzynski
    Gość

    Domyślnie 1.6 bx skrzynia biegow

    Witam,
    Dziś moja Bella mnie poważnie wytraciła z równowagi. Stoję na światłach i chce ruszyć.....nagle coś walnęło w skrzyni silnik wyje a ja stoję.
    pyt nr 1. Co się mogło poniszczyć, czy jest to znak ze trzeba skrzynie wymienić czy da się to jakoś naprawić. Objawy są takie, że nie wchodzą biegi 1,3,5 a z 2,4 i r nie rusza tylko coś w skrzyni chrobocze.
    pyt nr 2 czy skrzynia od 1,7 16v bx spasuje do 1.6 bx, wiem ze ludzie przekladali od 1.4 do 1.6 ale czy tak ze od 1.7 przeszczepie sie uda ??
    Proszę o pomoc bo nie lubię jak Bella stoi bezużytecznie .
    pozdrowionka!!

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Rozleciał Ci się mechanizm różnicowy (tzw. satelitki) pewnie kawałki wpadły do skrzyni i blokują niektóre biegi a na tych co wchodzą auto i tak nie pojedzie bo nie ma napędu. Spróbuj najpierw rozebrać skrzynię, jeśli elementy w skrzyni nie zostały uszkodzone to bardziej będzie się opłacało wymienić satelity i skrzynię naprawić.
    FORZA ITALIA !

  3. #3
    lukaszzarzynski
    Gość

    Domyślnie skrzynia

    kolego a nie orientujesz sie ile to moze kosztowac ta cala impreza??

    ---------- Post dodany o godzinie 13:52 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:02 ----------

    a jeszcze jedno, czy skrzynia od 1.7 bx bedzie pasowala do 1.6. chodzi mi o mocowanie skrzyni do budy bo laczenie z silnikiem to jest ok. zaznaczam ze jest to skrzynia z 33-ki.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Wg. EPERa cały mechanizm różnicowy kosztuje 1200zł pojedyncza satelitka 116zł (są cztery). Trzeba rozebrać skrzynię i zobaczyć co dokładnie poszło. Oczywiście to są ceny nowego sprzętu z fabryki w ASO. Możesz szukać też używek ale trzeba uważać aby nie były zjechane bo będziesz mieć to samo.
    FORZA ITALIA !

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    145 1.6 16V
    Postów
    216

    Domyślnie

    moglo ci tez nie znam sie na Boxerach ale pojsc w skzyni tzw zestaw naprawczy ktory trza wymienic i skrzynia moze bedzie chodzic

  6. #6
    lukaszzarzynski
    Gość

    Domyślnie skrzynia

    czy ktos z was wie czy skrzynia od 33 pasuje do 145-ki, wiem ze podejscie do silnika jest takie samo ale czy mocowanie skrzyni do budy jest takie samo czy trzeba przerabiac, koledzy pomozcie bo przez ta skrzynie chyba osiwieje.

  7. #7
    JanAR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszzarzynski Zobacz post
    czy ktos z was wie czy skrzynia od 33 pasuje do 145-ki, wiem ze podejscie do silnika jest takie samo ale czy mocowanie skrzyni do budy jest takie samo czy trzeba przerabiac, koledzy pomozcie bo przez ta skrzynie chyba osiwieje.

    Skrzynia nie pasuje. Ja w swojej 146 miałem do tej pory skrzynie od 33 (poprzedni właściciel) skrzynia sie rozleciała i zmieniałem na oryginalna od 146. Ta od 33 była mocowana na obejmie bo nie miała mocowania, Tak więc musisz się nakombinować. Moim zdanie nie warto pakować skrzyni od 33.

    Jak będę miał chwile to wrzucę fotkę jak była mocowana.
    Ostatnio edytowane przez JanAR ; 09-04-2009 o 14:49

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    W skrzyni od 33 brak mocowania do poduszek bocznych (po trzy śruby po bokach skrzyni).

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegow do 156 1.9 JTD
    Utworzone przez JXEX w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 18:42
  2. 2.5 v6 skrzynia biegow
    Utworzone przez samul w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 09:25
  3. [33] Skrzynia biegow w P4
    Utworzone przez Szery w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 17:20
  4. [156] skrzynia biegow 2.5v6
    Utworzone przez funix w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 13:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory