Strona 26 z 32 PierwszyPierwszy ... 1617181920212223242526272829303132 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 316

Temat: Mini Shoutbox- czyli o wszystkim i o niczym

  1. #251
    Użytkownik Rowerzysta Avatar endriu73
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 2.4 SW ; AR 155 1,8 8V
    Postów
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał GUNIOZAUR Zobacz post
    Pytanie pułapka nr 2: Cięgna zmiany biegów? Luzy mam straszeczne i biegi słabo wchodzą, szczególnie I. Szczególnie jedno cięgno ma luzy przeokrutne. Zna ktoś może jakieś magiczne miejsce w którym można kupić nówkę, ewentualnie może ktoś ma te cięgna w dobrym stanie i chce się ich pozbyć? Zakładam że nie są to elementy do naprawy.
    Hej,
    Oprócz wyrobionych cięgien, winowajcą mogą być gumowe uszczelki ( na rys. 2 i 3) a przede wszystkim wyrobiona lub brak tuleji gumowej ( poz. 10) , która "spina" ciegna.
    Ja u siebie nie miałem jej w ogóle więc drążek miał olbrzymie luzy.
    Po wymianie uszczelek i tuleji wszystko wróciło do normy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20190722_184233.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	40.3 KB
ID:	260524Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20190722_184152.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	40.5 KB
ID:	260525Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190722_184404.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	58.9 KB
ID:	260526

    Gdyby, ktoś potrzebował to mam tego trochę ponieważ musiałem zamówić z Włoch całe paczki po 10 i 20 sztuk.
    Ostatnio edytowane przez endriu73 ; 23-07-2019 o 05:39

  2. #252
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Takie akcje to pewnie ze zbyt długiego stania. Dziwią mnie amory przednie.Przejeździły mniej niż 10 tys jak całe auto u mnie.Monroe Reflex kupione w eparts.
    Może i masz rację, akurat amory to się najlepiej trzymają z tego całego zestawu. Dzisiaj wywalałem przewody od klimy, ten duży na 32 który wchodzi w ściankę grodziową odkręciłem właściwie palcami. Pewnie od stania puściło, nie zrozum mnie źle ale dorzucę kilka fotek przedniego kielicha, to akurat będzie prawy.
    Od stania to się nie poszpachlowała przegnita na wylot blacha przykryta jakimś lepiszczem No sorki ale o ile te wszystkie rzeczy wyżej wymienione przyjąłem na luzie i jak sam pamiętasz na luzie było kupowane tak ta szpachla w tych przegnitych kielichach to troszkę za dużo jak na moje spokojne usposobienie, ten kit w rodu przy tylnym słupku koło klapy bagażnika raczej wskazuje w tych okolicznościach na to że dobrze było wiadomo że cieknie do bagażnika. Powiem Ci szczerze że trochę nie fajnie to wyszło, że tak to ujmę delikatnie.
    Odnośnie cięgien, jednego nie mieli, na szczęście akurat tego które się w miarę trzyma, czyli ogólnie nie jest źle jeśli chodzi o biegi.

    ENDRIU73, dzięki za radę. Mało prawdopodobne że to coś z lewarkiem ponieważ dwa z trzech cięgien mają mega luz na sworzniach. To cięgno które się jeszcze spoko trzyma odpowiada za ruch lewarkiem na boki, jest tam trochę przeciągów ale powinno być ok, w zasadzie musi ponieważ akurat tego cięgna nie ma. Na dwóch pozostałych jest największy problem. Jutro powinny przyjść te cięgna więc możliwe że znajdą się w aucie. Test niestety dopiero jak jak ruszę ją, a to może trochę potrwać bo gdzie nie grzebnę to jakieś coś jeszcze wychodzi. Prędzej czy później na bank info od Ciebie się przyda, mam jeszcze 16v więc ma się gdzie przydać. W 16v też była lekka lipa z biegami ale przy okazji wymiany listwy na nową wymieniono od razu taki mały alu dynksik przykręcany do tego trzpienia przy listwie i problem się rozwiązał, chodzą jak w nowym.

    Skoro już szastam fotkami to i lewą stronę dorzucę. Tak przy okazji, czy w podłużnicach powinna być pianka?

    Odnośnie cięgien, dwa dostałem, jedno jest już dorobione, całe z kwasiaka.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190802_164415.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	71.6 KB
ID:	260912   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190802_164444.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	94.9 KB
ID:	260913   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190722_184820.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	70.1 KB
ID:	260529   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190722_184831.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	65.1 KB
ID:	260530   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190722_184745.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	72.4 KB
ID:	260531  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190722_184750.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	65.1 KB
ID:	260532  
    Ostatnio edytowane przez GUNIOZAUR ; 03-08-2019 o 06:44
    NO TO WPADŁEM...

  3. #253
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    Nie chce robić nowego tematu:
    Czy ktoś walczył z luzami foteli z przodu czy ten tym tak ma?
    Mam welury w prądzie i lekki luz przód tył i lekki luz na oparciu... generalnie w jeździe jakoś szczególnie nie przeszkadza ale trochę irytuje przy mocniejszym hamowaniu... Fotel pasażera ma to samo... Dziś sobie fotel kierowcy wyjąłem i przód tył to kwestia szyn które są minimalnie luźne... Nie ma żadnych śrub więc jak można tylko szyny bardziej zacisnąć co spowoduje większy opór dla silniczków...
    Ktoś walczył?
    AR 156 1.8 TS LPG -> AR 159 Sportwagon 1.9 JTDm Ti -> BMW 520xD

  4. #254
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8v
    Postów
    25

    Domyślnie

    Hejka, ostatnio zakupiłem nowy emblemat na tył do 155 ale nie zakładam go jeszcze bo wydaje mi się, że gdzieś kiedyś na forum widziałem temat o zabezpieczeniu emblematu ale znaleźć nie mogę :/ Ktoś coś na ten temat? Jakiś lakier bezbarwny? Wolę ten emblemat zabezpieczyć bo następnego mogę już nigdzie nie dostać...

  5. #255
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    może folia jak na reflektory? klar u mnie popękał

  6. #256
    Użytkownik Świeżak Avatar orazio
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    alfa romeo 75
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał GUNIOZAUR Zobacz post
    Może i masz rację, akurat amory to się najlepiej trzymają z tego całego zestawu. Dzisiaj wywalałem przewody od klimy, ten duży na 32 który wchodzi w ściankę grodziową odkręciłem właściwie palcami. Pewnie od stania puściło, nie zrozum mnie źle ale dorzucę kilka fotek przedniego kielicha, to akurat będzie prawy.
    Od stania to się nie poszpachlowała przegnita na wylot blacha przykryta jakimś lepiszczem No sorki ale o ile te wszystkie rzeczy wyżej wymienione przyjąłem na luzie i jak sam pamiętasz na luzie było kupowane tak ta szpachla w tych przegnitych kielichach to troszkę za dużo jak na moje spokojne usposobienie, ten kit w rodu przy tylnym słupku koło klapy bagażnika raczej wskazuje w tych okolicznościach na to że dobrze było wiadomo że cieknie do bagażnika. Powiem Ci szczerze że trochę nie fajnie to wyszło, że tak to ujmę delikatnie.
    Odnośnie cięgien, jednego nie mieli, na szczęście akurat tego które się w miarę trzyma, czyli ogólnie nie jest źle jeśli chodzi o biegi.

    ENDRIU73, dzięki za radę. Mało prawdopodobne że to coś z lewarkiem ponieważ dwa z trzech cięgien mają mega luz na sworzniach. To cięgno które się jeszcze spoko trzyma odpowiada za ruch lewarkiem na boki, jest tam trochę przeciągów ale powinno być ok, w zasadzie musi ponieważ akurat tego cięgna nie ma. Na dwóch pozostałych jest największy problem. Jutro powinny przyjść te cięgna więc możliwe że znajdą się w aucie. Test niestety dopiero jak jak ruszę ją, a to może trochę potrwać bo gdzie nie grzebnę to jakieś coś jeszcze wychodzi. Prędzej czy później na bank info od Ciebie się przyda, mam jeszcze 16v więc ma się gdzie przydać. W 16v też była lekka lipa z biegami ale przy okazji wymiany listwy na nową wymieniono od razu taki mały alu dynksik przykręcany do tego trzpienia przy listwie i problem się rozwiązał, chodzą jak w nowym.

    Skoro już szastam fotkami to i lewą stronę dorzucę. Tak przy okazji, czy w podłużnicach powinna być pianka?

    Odnośnie cięgien, dwa dostałem, jedno jest już dorobione, całe z kwasiaka.

    Odnośnie podłużnic to sam ostatnio swoje spawałem. Tak, całe podłużnice są wypełnione pianką i przed jakimkolwiek spawaniem, trzeba ją mozolnie wydłubać, bo jest baaardzo łatwopalna. Wskazany przez Ciebie "kit" w przednich kielichach na fotkach też wygląda na seryjny (w ten sposób uszczelniano łączenia blach miedzy podłużnicą a wzmocnieniem kolumny). Problem z korozją przednich podłużnic jest taki, ze wzmocnienie macphersona jest wykonane z blachy 2 mmm i ona dość dobrze się trzyma i wolno koroduje, w przeciwieństwie do poszycia samej podłużnicy z blachy 1 mm, które potrafi gnić do zera pod wzmocnieniem kiellichów. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale potem okazuje się, ze poszycia podłużnicy już nie ma...

  7. #257
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=0ETMsUKCUpo
    Warto objżeć ten filmik o prototypie 155 GTA.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #258
    Użytkownik Świeżak Avatar baton
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa
    Postów
    153

    Domyślnie

    Hej,
    Wczoraj z Włoch przyjechała do mnie 155. Auto z 1995 roku, rejestracja 1996 od jednego właściciela. Samochód ma blisko 184 000km przejechane. Niestety nie mam żadnej informacji jaki olej jest tam zalany. Co byście doradzili wlać ?

  9. #259
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Płukanka i dobry 10w 40
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #260
    Użytkownik Świeżak Avatar baton
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa
    Postów
    153

    Domyślnie

    Dzięki, tak też zrobię. Nie chciałbym niczego popsuć, bo silnik tak dobrze i cicho pracuje jak na TS, że nie wiedziałem ze jest to możliwe. W 145 po wymianie wariatora wydaje mi się, że było głośniej .

Podobne wątki

  1. Mini poradnik Kupującego auto używane - czyli baśnie Szczepana ;)
    Utworzone przez Szczepan w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 24-02-2022, 19:02
  2. [164] Rozmowy o AR 33/164 - mini Shoutbox
    Utworzone przez Majkel w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2254
    Ostatni post / autor: 19-08-2020, 15:48
  3. 2.0 TS chodzi niczym traktor. Usterka pompy, panewek?
    Utworzone przez wiwiana w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-06-2016, 13:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory