Strona 8 z 32 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 316

Temat: Mini Shoutbox- czyli o wszystkim i o niczym

  1. #71
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerry1 Zobacz post
    Według dowodu rejestracyjnego moja 155 to tak naprawdę 167
    to jest kod producencki i pierwsze cyfry VINu

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  2. #72
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Marycha, kup sobie zwykły zaworek zwrotny w motoryzacyjnym za kilka zeta, załóż na wąż serwo<->kolektor i po temacie. Tylko najpierw obejrzyj czy jest szczelny bo może gdzieś pękł ze starości i to jest przyczyną...

  3. #73
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    Wysokiej klasy specjaliści w wydziałach komunikacji czasami takie głupoty wpisują w dowodach rejestracyjnych, że człowiek się za głowę łapie...
    Ale później problem i odpowiedzialność spadają na Ciebie.

    Muszę jednak przyznać, że urzędnicy w Wydziale Komunikacji (i nie tylko w tym wydziale) w Wieliczce są naprawdę uprzejmi.
    Dla mnie duża i pozytywna odmiana po różnych załatwieniach w urzędach krakowskich.

    W moim przypadku, po otrzymaniu negatywu, przez co nie mogłem wsiąść do moejgo auta, musiałem, ze stacji diagnostycznej w szczerym polu, dostać się jakoś do miasta i wyczekać w kolejce w WK. Całość zabrała mi zbyt dużo czasu.

  4. #74
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    W moim przypadku, po otrzymaniu negatywu, przez co nie mogłem wsiąść do moejgo auta, musiałem, ze stacji diagnostycznej w szczerym polu, dostać się jakoś do miasta i wyczekać w kolejce w WK. Całość zabrała mi zbyt dużo czasu.

  5. #75
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post

    W moim przypadku, po otrzymaniu negatywu, przez co nie mogłem wsiąść do moejgo auta, musiałem, ze stacji diagnostycznej w szczerym polu, dostać się jakoś do miasta i wyczekać w kolejce w WK. Całość zabrała mi zbyt dużo czasu.
    taką sytuację można rozwiązać co najmniej na dwa sposoby... chyba nie potrafisz dogadywać się z ludźmi face to face (nie traktuj tego jak wrzutkę).



    co do hamulcy zawór zwrotny na serwo pasuje od cc, lekkie syczenie serwa przy mocnym wciśnięciu pedału jest ok - powietrze jest zasysane do srodka i jak filtr gąbkowy już skruszeje to syczy.

  6. #76
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    taką sytuację można rozwiązać co najmniej na dwa sposoby... chyba nie potrafisz dogadywać się z ludźmi face to face (nie traktuj tego jak wrzutkę).
    Zazwyczaj bardzo łatwo dogaduję się z ludźmi.
    Chyba że chodzi o politykę - z tym jest gorzej.

    Ale co mogłem zrobić?

    Zrypać gościa za negatyw, kiedy pokazał mi niezgodność kg?
    Uznałem, że facet wie, o czym mówi, a ja się na tym nie znam.
    Zresztą wytłumaczył mi grzecznie, że auto jest ok i jak załatwię w urzędzie korektę, to mi da pozytyw.

    Mogłem wsiąść do auta, tego mi facet nie zabronił, ale ryzykowałem zatrzymanie przez policję.
    Poszedłem na przystanek busa i tyle.

    Do samej sytuacji podszedłem spokojnie, a dopiero potem klnąłem, bo nie wyrobiłem się przed zamknięciem urzędu i dopiero w kolejnym dniu załatwiłem sprawę.

  7. #77
    Użytkownik Znawca Avatar maryszkens
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Będzin/Dąbrowa Górnicza
    Auto
    155 1.8 16v FL// BMW 1
    Postów
    1,172

    Domyślnie

    5 lat temu jak robiłem przegląd świeżo kupionej 156 to tez miałem problem z brakiem tabliczki na przednim pasie. Dostałem kartkę z datą ważności 2 tygodnie i miałem to w tym czasie załatwić po czym ponownie przyjechać na stacje celem weryfikacji- doplata 20 zł i po sprawie. Nie wydają juz takich zaświadczeń?

  8. #78
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Dostałem uzasadnienie, bo urzędnicy nie wiedzieliby w czym tkwi problem, a tak mieli formalną podstawę do korekty, ale diagnosta powiedział, że ze względu na negatyw nie powinienem wsiadać do auta.

    W zasadzie nie chodziło mi tu o rozbudowane opisywanie mojej historii, tym bardziej, że w oczach niektórych Kolegów z takim załatwianiem (posłuszne potakiwanie głową zamiast ostre postawienie się) mogę wyjść na głupka, ale o to, czy musi być zgodność kg w dowodzie i w aucie, a jeśli nie musi być, to jaka niezgodność jest dopuszczalna...
    Bo na dobrą sprawę 50kg nie jest dużą różnicą.

    Od dwu lat jeżdżę do tego samego diagnosty, a to dlatego, że bardzo dokładnie sprawdza mi auto.
    (Nawet takie pierduły, jak to, czy jest gaśnica i trójkąt).
    Jak już płacę, to niech mam przynajmniej zrobiony porządny przegląd.

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    No Kazikx, chyba trochę przepłaciłeś za tę swoją 155... Moja bez problemu przeszła przegląd w waszym krakowskim SKP, a nawet diagnosta pochwalił za dobry stan. Tymczasem Ty zapłaciłeś prawie 2 razy tyle co ja, auto nie przeszło przeglądu i musisz jeszcze zapindalać z buta

  10. #80
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Supabache, możesz być faktycznie zadowolony, bo gdyby nie szybki zakup w Warszawie, to pewnie kupiłbym tę Twoją z Krakowa.
    Tym bardziej, że miałem blisko.

    - - - Updated - - -

    A tak na marginesie, więcej zachodu z tymi autami niż z dziećmi.

Podobne wątki

  1. Mini poradnik Kupującego auto używane - czyli baśnie Szczepana ;)
    Utworzone przez Szczepan w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 24-02-2022, 19:02
  2. [164] Rozmowy o AR 33/164 - mini Shoutbox
    Utworzone przez Majkel w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2254
    Ostatni post / autor: 19-08-2020, 15:48
  3. 2.0 TS chodzi niczym traktor. Usterka pompy, panewek?
    Utworzone przez wiwiana w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-06-2016, 13:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory