Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: 145. Pare bolaczek ktorych nie moge rozgryzc. Elektryka.. :/

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa 145 2.0 TS 155km QV 99r.
    Postów
    6

    Domyślnie 145. Pare bolaczek ktorych nie moge rozgryzc. Elektryka.. :/

    Witam chcialbym prosic o pomoc. Czy ktos moglby podeslac zdjecia lub opisac gdzie znajde centralke od szyb. Poniewaz problem polega na tym ze nie dziala mi lewa szyba ale slychac jak cyka przekaznik i czasami zalapie ale raz na ruski rok. Ostatnio jak otworzylem to nie moglem zamknac i musialem rozkrecac drzwi. Wiec mysle ze winna jest centralka. Nie dziala mi tez nawiew bo ostatnio cos przy bezpiecznikach patrzalem i przestal chodzic a nie widze bezposredniego bezpiecznika od nawiewu. To samo z tylna wycieraczka przekaznik slychac nie wiem cay to nie silniczek raz zadziala raz nie i ogrzewanie tylnej szyby tez nie trybi. Ktos wie jak pomóc mojej ali dosjc do pelnosprawnosci[emoji29] ?
    PS. Zalozylem temat poniewaz szukam od 2 miesiecy na temat mojego przypadku i nic nie moge znalezc.
    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Marcin Marian ; 21-06-2017 o 11:21

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    1. Nie ma centralki podnoszenia szyb, każda strona jest podłaczona do osobnego bezpiecznika i przekaznik które sa w skrzynce bezpieczników a ja myślę że to styki w przyciskach sa do wymiany
    2. nawiew ma bezpiecznik też w skrzynce
    3 tylna wycieraczka często sie zaciera silnik wycieraczki w klapie, trzeba wymontować i wyczyścić
    4 tylna szyba moze być uszkodzona wiązka miedzy klapą a karoserią w gumowej osłonce

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa 145 2.0 TS 155km QV 99r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Gdzies czytalem na necie ze maja centralke. Przyciski ok przekladalem na prawa szybe i lewym przyciskiem chodzi prawa normalnie to chyba cos z wiazka. Wiec przejze czy jest napiecie na kablach w tej szybie. Dzięki za pomoc

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2008
    Auto
    146 Boxer 1.6 95 r.
    Postów
    284

    Domyślnie

    U mnie przyczyną zatrzymywania szyby był zużyty silniczek mechanizmu szyby wymieniłem cały mechanizm i problem ustąpił. Centralka jest za plastikami po lewej stronie ale tylko do szyby kierowcy bo to jest półautomat. Nawiew tak samo przygasał mi cały kopit od niego wymieniłem silniczek nawiewu. Odnośnie wycieraczki to najpierw sprawdzić przewody między klapą a karoserią a później wyczyścić silnik wraz z mechanizmem.

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa 145 2.0 TS 155km QV 99r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Ok dzieki. Mam tez problem z centralnym zamkiem od prawej strony zamyka normalnie cale auto a od lewej cyka i mryga kilka razy awaryjnymi tak jakby byly niedomkniete drzwi. A jak przytrzymam w prawo to zamyka ale bez centralnego tylko lewe prawych nie lapie wgl. Ktos cos wie jak to sprawdzic?

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2008
    Auto
    146 Boxer 1.6 95 r.
    Postów
    284

    Domyślnie

    Do wymiany zamek w prawych drzwiach silniczek nie ma siły obrócić zamkiem. A zamyka dzwi z prawej bo pomagasz mu kluczykiem. Można też wymienić sam silniczek ale trzeba kupić gdzieś w elektronicznym sklepie.

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar raven17a
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Żyrardów
    Auto
    146 1.9JTD
    Postów
    150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Marian Zobacz post
    To samo z tylna wycieraczka przekaznik slychac nie wiem cay to nie silniczek raz zadziala raz nie i ogrzewanie tylnej szyby tez nie trybi
    Silniczek wycieraczki pewnie sie zastał - często tak się dzieje w tym modelu, wystarczy wyczyścić i przesmarować. Za brak ogrzewania tylnej szyby może być odpowiedzialny przekaźnik, u mnie cykał ale i tak nie włączał ogrzewania. Włożyłem przekaźnik od ogrzewania tylnej szyby w miejsce tego od świateł mijania i światła nie działały za to ogrzewanie zaczęło działać. Nie pamiętam które to były dokładnie przekaźniki ale po cykaniu na pewno dojdziesz.

    Cytat Napisał Marcin Marian Zobacz post
    Ok dzieki. Mam tez problem z centralnym zamkiem od prawej strony zamyka normalnie cale auto a od lewej cyka i mryga kilka razy awaryjnymi tak jakby byly niedomkniete drzwi. A jak przytrzymam w prawo to zamyka ale bez centralnego tylko lewe prawych nie lapie wgl. Ktos cos wie jak to sprawdzic?

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
    U mnie pomogło przesmarowanie zamka, szczerze to przed każdą zimą psikam go środkami smarującymi(silikon w sprayu daje radę, biały smar też podobno dobry a nawet lepszy) bo inaczej też centralny nie działa ale tobie polecam rozebranie boczków i porządne przesmarowanie np. smarem teflonowym bo ja to leniwy jestem
    Ostatnio edytowane przez raven17a ; 22-06-2017 o 18:50

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa 145 2.0 TS 155km QV 99r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Ok to zrobie tak samo bo wiem ktory mam od ogrzewania szyby zamienie i sprawdze dzieki za rade

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    1. Nie ma centralki podnoszenia szyb, każda strona jest podłaczona do osobnego bezpiecznika i przekaznik które sa w skrzynce bezpieczników a ja myślę że to styki w przyciskach sa do wymiany
    No wiesz taki klops i w 145/146 i w 155 jest centralka szyby lewej, przy kolumnie kierowniczej leży nad przekażnikami i odpowiada za tzw automat szyba prawa ma osobny bezpiecznik obok skrzynki

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał czupi Zobacz post
    Do wymiany zamek w prawych drzwiach silniczek nie ma siły obrócić zamkiem. A zamyka dzwi z prawej bo pomagasz mu kluczykiem. Można też wymienić sam silniczek ale trzeba kupić gdzieś w elektronicznym sklepie.

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
    Prawie napewno zamek za ciężko chodzi i siłownik nie ma siły ruszyc najpierw odłączyć ciegno od wkładki i spróbować pewnie zacznie chulać jak wściekły

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa 145 2.0 TS 155km QV 99r.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Jutro zabiore sie za ten zamek. A co do szyby to czupi mial racje i dzieki za trafna podpowiedz i diagnoze znalazlem cenrtralke ale okazalo sie ze jest ok. Patrzalem po kablach i wszedzie bylo napiecie dobre wiec zaprowadzilo mnie to do samego silnika szyby zdemontowalem go podlaczylem na krotko i cos zaczal sie odzywac. Okazalo sie ze chyba sie zastal dlugo nieuzywany ale poki co go nie wymienilem, postukalem w niego popukalem poczyscilem troche styki i szyba lata ale pewnie nie bedzie to na lata wiec jak znajde tylko nowy silnik to zamontuje

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Nie moge odpalić!
    Utworzone przez olekbolek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 15:11
  2. Badanie siły hamowania - czy ktos pomoze rozgryzc wyniki?
    Utworzone przez showtime w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 20:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory