Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] Romeo 146 Usterki nowego użytkownika

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Pyskowice
    Auto
    Alfa Romeo 146 16V 2.0TS 150KM
    Postów
    32

    Question [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] Romeo 146 Usterki nowego użytkownika

    Cześć, jestem tutaj nowy, bo od wczoraj jestem posiadaczem Belli 146 2.0 TS. Kupiłem ją w okazyjnej cenie, jednak oczywiście jest multum mankamentów do poprawienia( autko 96 rocznik). Chodzi mi głównie o elektronikę i parę innych pierdół, przeszukiwałem forum, ale paru tematów nie umiałem znaleźć- Więc tak:


    1. Elektryczne szyby- Szyba kierowcy lata elegancko, natomiast przednia pasażera opuszcza się dobrze, jednak do góry idzie ledwo co, zamykałem ją dobre 5 minut. Jeszcze gorzej jest z tyłu- Lewa szyba działa tak samo jak prawa przednia pasażera, co dziwne na prawym przycisku, natomiast prawa nie działa w ogóle. Jak rozwiązać owy problem? Jest gdzieś w dziale zrób to sam odpowiedni poradnik?

    2. Wycieraczki na pierwszym trybie, tym wolniejszym, nie chodzą płynnie, przeskakują przy wracaniu do pozycji początkowej- Edit znalazłem rozwiązanie w dziale zrób to sam

    3. Połamana kratka nawiewu, ta środkowa(wersja przedliftowa) jest gdzieś w ogóle możliwość dostania takiej kratki? Szukam od wczoraj i nic nie znalazłem. Nie wiem też jak zdemontować tą kratkę by wymienić ją na nową, jest gdzieś taki poradnik?(tak szukałem, po prostu nie potrafię znaleźć)

    4. Podświetlenie panelu klimatyzacji i regulacji nawiewu oraz zegarów. Nie działa, żarówki pewnie przepalone, chodzi mi o porady jak się dobrać do tych żaróweczek (widziałem gdzieś instrukcje do 145, ale zdjęcia bardzo słabej jakości).

    5. Oświetlenie wewnętrzne włącza się tylko gdy otwarte są tylne drzwi. Tak ma być?

    6. Czujnik otwarcia drzwi(ten samochodzik obok zegara Nie wiem jak to nazwać inaczej), nie działa, nie reaguje na to że drzwi są otwarte, jednak to nie żarówka bo sam samochodzik jest podświetlony. Ktoś coś wie na ten temat?


    To chyba wszystko, jestem młodym i niedoświadczonym w grzebaniu w autku chłopakiem, ale szybko się uczę bo swoje się nadłubałem przy motorynkach, skuterach itp. Jednak w tematyce elektryki w autach jestem raczej zielony, proszę więc o wyrozumiałość. Jeśli któryś z powyższych tematów się przewijał, proszę tylko o wskazanie gdzie go szukać. Pozdro!
    Ostatnio edytowane przez kapol1118 ; 26-10-2017 o 20:29

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Witaj wśród Alfisti .

    1. do sprawdzenia będą najpierw styki (mogły pośniedzieć) - chociaż raczej podejrzewam że czeka cię czyszczenie (w najgorszym wypadku wymiana) mechanizmu.
    1a. Rozumiem że szyba lewa działa na prawym przycisku panelu kierowcy - wyjmij panel sterowania i zobacz czy ktoś coś w kablach nie pomieszał. Szyba tylne działają odpalane ze swoich drzwi?
    3. http://allegro.pl/kratka-kratki-nawi...951873464.html . od góry powiny być widoczne 2 torxy (chyba) odkręcić i podważyć.
    4. Jeśli wysiadło podświetlenie wszystkiego to raczej bezpiecznik niż żaróweczki..... ale różnie bywa.
    5. Nie wiem miałem 145, ale wątpie, obstawiam czujniki otwarcia drzwi.
    6. Czy podświetla się otwarcie tylnych dzwi? Jeśli tak to ten sam problem który obstawiałem przy pkt 5.

    Powodzenia

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Pyskowice
    Auto
    Alfa Romeo 146 16V 2.0TS 150KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Dzięki, jeśli chodzi o punkt 1, to w przedliftowej wersji tylne szyby nie są otwierane z panelu kierowcy, tylko z tego umieszczonego za hamulcem ręcznym( swoją drogą dziwne to). Z Panelu kierowcy po lewej ręce mam możliwość otwierania tylko szyby pasażera i kierowcy. Podrzuce fotki potem, bo jak jest ciemno to widać, że w tym panelu ,,pasażerów" podświetlona jest tylko blokada szyb i prawy przycisk(który otwiera lewą szybe :p ewidentnie coś pomieszane.)
    No a w podswietleniu deski rozdzielczej działa żarówka podswietlająca prędkościomierz, wiec sądze, że to jednak żarówki.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Żaróweczki wymienia się tak samo jak w 145 (bliźniacze modele) więc tutorial który znalazłeś jest chyba jedyny.
    Osłonę zegarów trzymają z tego co pamiętam 2 śruby na górze. A potem kilka kilka widocznych śrub.
    Żaróweczki z tego co pamietam T5 (takie na wcisk 1,2W).

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Pyskowice
    Auto
    Alfa Romeo 146 16V 2.0TS 150KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Super, a wiesz może czy żarówki pod pokrętłem od klimy są takie same? Słyszałem, że jakies dedykowane.

    A jeśli chodzi o szyby to zdjęcie wrzuce tu po południu. O i jeszcze musze wykombinować jak dobrać się do mechanizmu tych szyb

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Dedykowane chyba w 156. W poliftowej 145 były te wsuwane.

    Czyszczenie przełączników linkl
    zdjęć już nie ma ale opis wystarcza. Tutaj więcej na temat, temat w 145/146 dość standardowy - możliwe że u icebie też skończy się na czyszczeniu przełącznik/ów.
    mechanizm. zdjąć boczek - z przodu 1 śruba w klamce, 2 w uchwycie i chyba 2 nad wnęką, delikatnie podważać na zewnątrz. mechanizm może być przynitowany, nie jestem pewny dawno nie zaglądałem pod tapicerkę . link do opisu jak zdjać.
    Tutaj opis wymiany mechanizmu w GT procedura powinna być podobna
    Ostatnio edytowane przez Falcoon ; 27-10-2017 o 10:52

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Jak uporałeś się z wolnym podnoszeniem szyb? Ciekawi mnie to bo u mnie podobnie jest[emoji23],

    Podświetlenie ikonki otwierania drzwi, sprawdź ten panel cały bo skoro tam nie działa Ci podświetlenie innych elementów to może być coś na rzeczy!

    Żaróweczki z tego co pamietam są w takich gniazdach, można je same dorwać lub w tych plastikach

    Założyłeś swój wątek w Nasze Belle? Zrób to, pochwal się autkiem, będzie łatwiej Cię obserwować[emoji4]

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Pyskowice
    Auto
    Alfa Romeo 146 16V 2.0TS 150KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Jeszcze się nie uporałem.
    Jednak rozszyfrowałem dlaczego lewa szyba działa na prawym przycisku i dlaczego poprzedni właściciel tak zrobił. Na załączonych zdjęciach widać, że styki lewej kostki są zaśniedziałe, dlatego poprzednik przełączył lewą szybę pod prawą stronę, bo prawa szyba i tak nie działa, będę musiał prawą stronę drzwi rozebrać i pobawić się mechanizmem. Natomiast czy wie ktoś jak rozebrać ten przycisk, żebym mógł go wyczyścić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22855637_2059949570902023_352185005_n.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	25.3 KB
ID:	236976Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22855703_2059949630902017_1994624407_n.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	26.7 KB
ID:	236979Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22894953_2059949654235348_909671904_n.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	25.6 KB
ID:	236977 Wydaje się być zalakowany i raczej jak go otworzę to już do kupy z powrotem nie poskładam.

    A jeśli chodzi o panel otwarcia drzwi, to musi być coś z czujnikami w drzwiach oraz w bagażniku. Kiedy otworzę prawe tylne drzwi, zapala się lampka w podsufitce oraz drzwiczki na panelu otwarcia drzwi. W bagażniku to samo, ale tam raz się zapali raz nie. Za niedługo pojade montować autoalarm i centralny w Belli, to też zwrócę uwagę na to, żeby zajęli się tymi czujnikami.

    Na ten moment nie wrzuciłem jeszcze posta w dziale Nasze Belle, ale w najbliższej przyszłości to zrobię
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22901590_2059949600902020_118060219_n.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	26.9 KB
ID:	236978  
    Ostatnio edytowane przez kapol1118 ; 28-10-2017 o 13:18 Powód: Aktualizacja o Panel otwarcia drzwi

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Pyskowice
    Auto
    Alfa Romeo 146 16V 2.0TS 150KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    No to jak? rozbierał ktoś ten przycisk? za cholere nie wiem jak go ruszyć, żeby go nie rozwalić na amen.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arek1987
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    PL-00
    Auto
    F..k new cars, I'm driving oldschool :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    To teraz ci nie działa centralny ? Panel bierze sygnał z krancówek w zamkach.
    To że szyby kiepsko działają a pewniej się przechylają przy podnoszeniu, to wina uszczelek

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 21:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory