Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: 146 1.4 boxer Płyn chłodniczy zniknął,masło pod korkiem wlewu oleju

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 boxer/Alfa Romeo 147 1.6 TS 105km
    Postów
    11

    Domyślnie 146 1.4 boxer Płyn chłodniczy zniknął,masło pod korkiem wlewu oleju

    Witam wszystkich. Jestem posiadaczem Alfy Romeo 146 z silnikiem 1.4 boxer 1997. Jest to mój pierwszy samochód. Na początku wszystko działało świetnie ( po wymianie rozrządu,sprzęgła na nowe,pompy wody,panewek i podstawowym remoncie po zakupie samochodu) jazda sprawiała wiele przyjemności,niestety samochód od jakiegoś czasu ma awarię za awarią. Po przejechaniu trasy z Polski do Holandii kilka rzeczy zaczęło szwankować. Początkowo Alfa nie miała mocy -wymieniłem świece,później szarpanie przy pewnej prędkości -pomogła wymiana kabli ,okazuję się że przepływomierz nie działa od jakiegoś czasu ( zamówiony już nowy) i nagle... Pewnego dnia gdy zajrzałem pod machę okazało się że zniknął gdzieś cały płyn chłodniczy. Dolałem płynu kilka dni temu i jeżdżę ,od tamtego czasu nie zauważyłem ubytku ale wczoraj sprawdzając olej,okazało się że pod korkiem i w wlewie jest dosyć sporo mazi. Wyczyściłem tę maź,zrobiłem małą trasę ,ale maź nie pojawiła się po tej przejażdżce. Czytałem już trochę. Obecnie alfą jeżdżę mało ( ze względu na to że czekam na przepływomierz,nie chcę jeździć zbyt wiele na niedziałającym) co może być przyczyną powstawania mazi. Nie martwiłbym się,gdyby nie towarzyszyło temu zniknięcie płynu chłodniczego. Samochód ma odpowiednią temperature (termostat wymieniany niedawno)
    Wymieniłem w niej już kilka części,jak można przeczytać wyżej ( w dość niedługim czasie) ale nadal nie chcę się poddawać.
    Obecnie mieszkam w Holandii,tutejsi mechanicy lubią "korzystać z okazji" spotkań z niedoświadczonymi ludźmi,na których można zarobić ( dodatkowo w euro) a ja nie chcę pakować kasy w błoto,po tym jak już sporo jej wydałem odkąd tylko nabyłem auto, dlatego postanowiłem poradzić się Was tutaj
    Mam nadzieję ,że ktoś zdoła mi pomóc

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar kriso221
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 2.0.JTS 16v PB 155km
    Postów
    184

    Domyślnie

    Najpierw sprawdz czy gdzieś plyn niecieknie(odpal auto i czekaj jak puści termostat) Maż potrafi sie zrobić pod korkiem z oleju.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 boxer/Alfa Romeo 147 1.6 TS 105km
    Postów
    11

    Domyślnie

    Po tym jak płyn uciekł dolałem go odpowiednią ilość,jeżdżę od kilku dni ale nie zauważyłem żeby poziom się zmniejszał. Dziś zauważyłem,że dosyć mocno kopci z otworu do wlewuoleju.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Masełko na korku wlewu oleju sugeruje płyn w oleju. A to oznacza najprawdopodobniej uszkodzenie uszczelki pod głowicą.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 boxer/Alfa Romeo 147 1.6 TS 105km
    Postów
    11

    Domyślnie

    Czy naprawa/wymiana tej uszczelki pod głowicą będzie mnie dużo kosztować ?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 boxer/Alfa Romeo 147 1.6 TS 105km
    Postów
    11

    Domyślnie

    Masło przestało się pojawiać,a jeśli już jest to raczej delikatny nalot. Płyn też już się utrzymuje a jeśli nawet gdzieś umyka to prawie niezauważalnie... Czy to może być problem z odmą,albo którymś wężem? Autem znów zaczęło trząść przy pewnej prędkości,zaczyna się od 3 biegu i wtedy jak mocniej chcę wcisnąć gaz to szarpie. Problem ustał na chwile po wymianie kabli zapłonowych,a teraz znowu wrócił. Gdy odpinam przepływomierz to nie ma żadnej reakcji silnika,a jak w innych autkach odpinaliśmy z kumplem to silnik zaczynał szarpać,aż w końcu nawet gasł. Dodam,że wczoraj wsiadając do auta okazało się że znów jeździ jak burza,to się już zdarzało,po czym za jakiś czas objawy są te same. Ktoś ma jakiś pomysł?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar kriso221
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 2.0.JTS 16v PB 155km
    Postów
    184

    Domyślnie

    pisales ze przeplywomiesz jest zepsuty i czekasz na nowy. Trzesie czy szarpie ? bo jak trzesie to moga byc przeguby a jak szarpie to moga byc przewody lub swiece.
    albo samo sie moze rozwiazac jak znikajacy plyn i maselko pod korkiem.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    [MENTION=79637]Owski94[/MENTION] Przepływomierz w boxerze, jesteś pewny? Podaj numer części jaką zamówiłeś, albo pokaż jej zdjęcie, bo jak dla mnie to przepływki tam nie powinieneś mieć. Sterownik, jaki był w 1.4 to IAW Magneti Marelli - taki masz? Świeci się jakaś "marchewa", check engine, cokolwiek? Reset kompa pomaga w usunięciu problemu, czy nic nie zmienia?

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owski94 Zobacz post
    Masło przestało się pojawiać,a jeśli już jest to raczej delikatny nalot. Płyn też już się utrzymuje a jeśli nawet gdzieś umyka to prawie niezauważalnie... Czy to może być problem z odmą,albo którymś wężem? Autem znów zaczęło trząść przy pewnej prędkości,zaczyna się od 3 biegu i wtedy jak mocniej chcę wcisnąć gaz to szarpie. Problem ustał na chwile po wymianie kabli zapłonowych,a teraz znowu wrócił. Gdy odpinam przepływomierz to nie ma żadnej reakcji silnika,a jak w innych autkach odpinaliśmy z kumplem to silnik zaczynał szarpać,aż w końcu nawet gasł. Dodam,że wczoraj wsiadając do auta okazało się że znów jeździ jak burza,to się już zdarzało,po czym za jakiś czas objawy są te same. Ktoś ma jakiś pomysł?
    Przepływomierza nie odepniesz bo go tam nie ma. 1,7 16v tam był.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 boxer/Alfa Romeo 147 1.6 TS 105km
    Postów
    11

    Domyślnie

    To szarpanie. Świecie i kable już wymieniłem,problem na jakiś czas zniknął po czym pojawił się znów na trochę a teraz auto jeździ normalnie.

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pulpit.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	169.7 KB
ID:	248945 konkretnie chodzi mi o tę część. Historia jest taka,że silnik trzęsie dosyć mocno na niskich obrotach. Kolega stwierdził że to przepływomierz ,czyli ta część na obrazku i po odpięciu jej (mniejszy kwadracik) w pracy silnika nie zachodzi żadna różnica,a w innym samochodzie gdy ją odpinał silnik zaczynał trząś i w końcu nawet gasł.

    - - - Updated - - -

    A więc jest problem znikającego płynu,który pewnego razu gdzieś się podział ale już nigdzie nie znika,mazi pod korkiem która może być spowodowane krótkimi przejazdami (jakie odbywam) ale w połaczeniu z ubytkiem płynu chłodniczego bardzo źle wróży,szarpania (tylko czasami) gdy od trójki chcę dodać mocniej gazu i rzekomego przepływomierza którego jak się okazuje nie ma...
    Nie resetowałem jeszcze kompa. Tak jak pisałem to mój pierwszy samochód i właściwie dowiem się tyle,ile wyczytam... Jestem zielony ;x są jakieś sposoby żeby to zrobić,czy jechać z tym do mechanika?

    - - - Updated - - -

    Żadna kontrolka się nie świeci.

Podobne wątki

  1. [159] Uszczelka pod żółtym korkiem wlewu oleju
    Utworzone przez Rewil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2022, 13:02
  2. [146] Masło pod korkiem
    Utworzone przez Jester w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-04-2015, 07:05
  3. Masło pod korkiem wlewu oleju
    Utworzone przez Shenk w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 19:53
  4. Szara papka pod korkiem wlewu oleju...
    Utworzone przez Adrian R-sko w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 23:23
  5. 145 boxer Masło na korku oleju
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2008, 19:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory