Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 2.0 Twinspark nie odpala

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    155 2.0 16V
    Postów
    6

    Domyślnie 2.0 Twinspark nie odpala

    Proszę szanowne grono o pomoc.

    Ze 2 tygodnie temu podczas deszczowej pogody, auto po zgaszeniu nie chciało odpalić. Kręciło, kręciło aż za powiedzmy 15 razem odpalił. Po odpaleniu i w czasie jazdy chodził normalnie.
    Po dojechaniu do domu i zgaszeniu już nie odpalił ani razu. Raz na jakiś czas przy takiej próbie odpalenia, odnosiłem wrażenie jakby załapywał, ale od razu się dusił.

    Po podpięciu do komputera wyświetla się jedyny błąd: 200 stan klucza (transponder).

    Dodam iż po przekręceniu stacyjki na zapłon kontrolka kluczyka się nie podświetla.


    Nie wiem czy to może mieć związek, ale kilka dni przed tą sytuacją zawadziłem kolanem o przekaźnik 27A który wypadł na podłoge, w sumie nie znam jego lokalizacji, ale przejeżdził tak dość sporo bez niego.

    1. Czy gdyby immo się wysypało, możliwe że kontrolka kluczyka nie była by podświetlona po włączeniu na zapłon?
    2. Czy możliwym jest że gdyby wysypał się czujnik położenia wału to nie wyświetlałby sie błąd na jego temat po podpięciu do kompa?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Nie wiem czy Ci to pomoże ale u mnie kiedyś też się takie cuda działy po grzebaniu pod machą i pomogło oczyszczenie wtyków w tym małym czymś zaznaczonym na zielono. Nie mam pojęcia co to i od czego to ale pomogło. Podobnie jak u Ciebie kontrolka od immo się nie świeciła, silnik kręcił nie odpalał. Inna opcja to syrena alarmu, u mnie alarm jest na zasadzie jest więc kiedyś wymieniając żarówkę wpadłem na genialny pomysł żeby nie wkręcać syreny i jak się okazało wróciła. Też kręcił ale nie odpalił, po podłączeniu syreny wszystko wróciło do normy.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200508_191807.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	90.3 KB
ID:	281248  
    NO TO WPADŁEM...

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    155 2.0 16V
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki za chęć pomocy [MENTION=754]GUNIOZAUR[/MENTION].
    Temat już ogarnięty.
    Dla potomnych: po otwarciu maski po prawej stronie są przekaźniki i te duże bezpieczniki. Były zaśniedziałe styki. Po wyczyszczeniu chodzi jak ta lala i odpala od strzału.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa Romeo 155
    Postów
    10

    Domyślnie

    hej za chwilę pojawi się moje ogłoszenie - oddam za darmo alfe 155 - mój nie dokończony projekt tuningowy
    proszę looknij

Podobne wątki

  1. Twinspark uszczelniacze
    Utworzone przez Mongoose w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 20:01
  2. [146] 1.6 TwinSpark - Zatarcie Silnika ?
    Utworzone przez 4fingers w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 10:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory