Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Schodzący bezbarwny z dachu nej pięknej

  1. #1
    Skorpion1
    Gość

    Domyślnie Schodzący bezbarwny z dachu nej pięknej

    Witam wszystkich alfaholików, mam pytanko jak można pozbyć się schodzącego lakieru bezbarwnego - claru z dachu i bo to szpeci mą piękną.Próbowałem już tempa i kerchera częściowo zszedł ale nie wszędzie.Me pytanko więc brzmi jakim środkiem można się pozbyć resztek lakieru bezbarwnego nie uszkadzając właściwego lakieru.POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 Formula 1,8TS 8V
    Postów
    46

    Domyślnie

    Łącze się w bólu ...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar olek_jaw
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 156, AR 155
    Postów
    82

    Domyślnie

    Muszę cię trochę zmartwić, lakier bezbarwny (klar) jest właściwą i podstawową ochroną lakieru tzw. bazy, bez niego baza zacznie płowieć i matowieć.

    Proponowałbym ci rozejżenie się za jakimś lakiernikiem i dogadanie się co do ceny...u nas w Jaworznie byłby to kosz ok 200 zł + 60 zł za lakier.

    Pozdrawiam

    P.S.
    Czy czasami nie masz czerwonego lakieru??? Bo złażenie klara najczęściej na tym kolorze spotykam.

  4. #4
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    przeważnie czerwony kolor AR był akrylem, który nie posiada powłoki klar, komuś zaczęło to robić się matowe wiec polakierował cale auto klarem, obstawiał bym że było to wykonane 2 max 3 lata temu i teraz klar się łuszczy

  5. #5
    Skorpion1
    Gość

    Domyślnie

    Możliwe bo od tego czasu owo autko posiadam.Autko wypolerowałem i wszystkie elementy pięknie wyglądają tylko nie dach i pokrywa bagażnika.Masz racje mam czerwona belle z fabrycznym ospojlerowaniem Zendera rzadko spotykana konfiguracja w sosnowcu,do tego wszystkiego zawieszenie sztywno zestrojone eibacha autko cudowne.

  6. #6
    FreezeR
    Gość

    Domyślnie

    ja mam to samo w mojej Alfie 156.
    zaczyna mi schodzic bezbarwny lakier na czole dachu

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał FreezeR Zobacz post
    ja mam to samo w mojej Alfie 156.
    zaczyna mi schodzic bezbarwny lakier na czole dachu
    Za szybko jeździsz i ci podwiewa , u mnie było podobnie tylko na bokach dachu zaczął schodzić klar, póki nie zejdzie na więcej niż 1 cm da się to zrobić za grosze mnie naprawa u lakiernika wyniosła 50 zł.

  8. #8
    FreezeR
    Gość

    Domyślnie

    mi odeszło kilka platów z tego dwa duze takie koła o srednicy 7-9 cm. i kilka małych.
    Da się z tym coś zrobić??

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar vtunerek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8V 115KM 1994r. :)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Witam!
    Ja mam to samo co ty w swojej 155 też jest czerwona i też schodzi mi ten klar i na dachu i na tylnej klapie a po za tym kolor już nie jest taki jak orginalny tylko ciemniejszy ponieważ posiadam też orginalny spojler Zendera w kolorze czerwonym i różni się bardzo od koloru Alfinki
    Alfa Romeo 155 1.7 TS 8V 115KM

  10. #10
    witek_007
    Gość

    Domyślnie

    Niestety z tego co tutaj widać łuszczenie się klaru w naszych bellach jest raczej genetyczną chorobą. U mnie niestety też bezbarwny łuszczy się w górnej części klapy bagażnika (zaraz nad szybą). Ale z tego co słyszałem to wystarczy usunąć ten klar i nałożyć następny bez potrzeby nakładania bazy (jeżeli ta nie jest zniszczona). Gorzej niestety jeśli potrzeba pomalować jednolity duży element karoserii np.dach, maska - to raczej wiązać się będzie z większą inwestycją i potrzebą zaciągnięcia pomocy u lakiernika
    A co do sposobów usunięcia resztek klaru, to ja bym spróbował papierem ściernym np. >2000 na mokro tzn. moczysz co chwilkę ten papier w wodzie i polerujesz - ale nie jestem pewien czy sposób ten zda rezultat, bo znam go tylko ze słyszenia.
    Cytat Napisał olek_jaw Zobacz post
    P.S.
    Czy czasami nie masz czerwonego lakieru??? Bo złażenie klara najczęściej na tym kolorze spotykam.
    No raczej nie tylko na tym, moja alfa jest granatowego koloru i też cierpi na tą przypadłość
    Ostatnio edytowane przez witek_007 ; 30-09-2009 o 15:38

Podobne wątki

  1. Jak polerować bezbarwny bez połysku?
    Utworzone przez LukaSS w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 15:36
  2. Łódź - szukam pięknej Alfy do ślubu !!!!!!!!
    Utworzone przez Garos w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 23:20
  3. [155] Alfa rosso łuszczący bezbarwny lakier
    Utworzone przez tomi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 21:58
  4. Pielęgnajca pięknej i smukłej Belli
    Utworzone przez Patricko w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 07:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory