Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Silnik nierówno chodzi

  1. #1
    QBUS
    Gość

    Domyślnie Silnik nierówno chodzi

    Witam.

    Mam następujący problem - od wczoraj w mojej Alfie występują jakieś problemy z zapłonem.

    Na biegu jałowym chodzi w miarę OK (tzn po wsłuchaniu się da się wyczuć minimalnie nierówną pracę silnika, ale naprawdę trzeba się wsłuchać), natomiast problem jest w momencie dodawania gazu. Zaczyna wówczas telepać silnikiem, wolniej się wkręca na obroty, tak jakby gdzieś wypadały zapłony. Po przekroczeniu 2,5 tyś obrotów problem ustępuje i auto zaczyna jechać normalnie (nie ma spadków mocy).

    Ja obstawiam świece, albo kable. Świece zmieniałem pół roku temu (na NGK platynowe), a raczej to robił mechanik. Podobno taki objaw jak u mnie może występować jak jest za duży odstęp na świecy, ale czy te platynowe mają go w ogóle regulowanego?

    Jeśli się okaże, że to świeca to jak myślicie czy po przebiegu 10 tysięcy można zmienić tylko tą jedną wadliwą? Jakoś nie widzi mi się wydawać znowu 400 złotych na nowy komplet świec...

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Raczej sprawdziłbym przewody skoro świece (platynowe) mają dopiero 10 tys. lub po prostu nalałeś dupnego paliwa zalej jakiegoś shella do pełna zmieszaj z tą co masz być może chodzi o paliw
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  3. #3
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfasound_mania
    Raczej sprawdziłbym przewody skoro świece (platynowe) mają dopiero 10 tys. lub po prostu nalałeś dupnego paliwa zalej jakiegoś shella do pełna zmieszaj z tą co masz być może chodzi o paliw
    Zostawiłem auto u mechanika, bo dzisiaj przestał palić całkowicie na jeden gar.
    Najbardziej podejrzana jest cewka niestety.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Napisz co było przyczyną jak odbierzesz...Pozdrawiam
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  5. #5
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBUS

    Zostawiłem auto u mechanika, bo dzisiaj przestał palić całkowicie na jeden gar.
    Najbardziej podejrzana jest cewka niestety.
    cewka moim zdaniem nie ma nic z tym wspólnego poniewaz było by na wszytkich garach problem bo jesli dobrze sie orjentuje to masz cewke na wszytkie cylindry wiec to odpada odrazu pozostaje swieca lub przewody

  6. #6
    Fixer
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam to samo - ale tylko na zimnym silniku - w okolicach 2,5 tys obrotów silnik zaczyna się zwyczajnie dławic
    Po nagrzaniu do jakiś 50-60 stopni wszystko wraca do normy

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    oboje musicie sprawdzić najpierw przewody.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  8. #8
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzala_1
    Cytat Napisał QBUS

    Zostawiłem auto u mechanika, bo dzisiaj przestał palić całkowicie na jeden gar.
    Najbardziej podejrzana jest cewka niestety.
    cewka moim zdaniem nie ma nic z tym wspólnego poniewaz było by na wszytkich garach problem bo jesli dobrze sie orjentuje to masz cewke na wszytkie cylindry wiec to odpada odrazu pozostaje swieca lub przewody
    Cewki są cztery - każda obsługuje jedną dużą świecę + jedną małą (ale nie w obrębie jednego cylindra - mój mechanik dzisiaj mi to dokładnie opisywał, ale kolejności nie pamiętam).

    Upalona jest jedna fajka wychodząca od cewki (nie kabel). Mechanik jest przemega macher obiecał, że spróbuje coś z tym zrobić (a że już nie raz jego patenty ratowały mnie i moich znajomych od dużych wydatków to ufam mu bezgranicznie :mrgreen. Jak się nie uda to będzie trzeba zamówić zamiennik (170 zeta). Jedną zamiennikową cewkę już mam i ona działa jak złoto.

  9. #9
    kubaka
    Gość

    Domyślnie

    Sama fajka od cewki,( ta bez kabla) w carservisie nazywa się "osłona na świecę"(czort wie dlaczego) i kosztuje 70 pln - oryginalna (ostantio wymieniałem wszystkie 4). Coś drogi ten zamiennik :>

    Pzodrawiam,
    Kuba

  10. #10
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaka
    Sama fajka od cewki,( ta bez kabla) w carservisie nazywa się "osłona na świecę"(czort wie dlaczego) i kosztuje 70 pln - oryginalna (ostantio wymieniałem wszystkie 4). Coś drogi ten zamiennik :>

    Pzodrawiam,
    Kuba
    Ja pisałem o cewce.

    Z 4 cewek okazało się, że 3 są pęknięte (4 wymieniałem w marcu), już zamówione, mają być w poniedziałek...

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTD chodzi nierówno pare sekund po uruchomieniu
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 14:53
  2. [145] Alfunia kopci i nierówno chodzi BOXER
    Utworzone przez nec2nd w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 23:29
  3. [145] Ciężko pali, nierówno chodzi...
    Utworzone przez dawidek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 10:43
  4. [156] Zimny silnik chodzi nierówno
    Utworzone przez Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 18:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory