Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wymiana sondy lambda

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Grigorii
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.4 TS '99
    Postów
    29

    Domyślnie Wymiana sondy lambda

    Mam kilka pytań dotyczących wymiany sondy:

    Po pierwsze, czy moja diagnoza jest trafna (sonda do wymiany)? Wnioskuje z tego, że wzrosło spalanie, na przeglądzie stwierdzili nadmierną ilośc węglowodorów w spalinach, Alfka przy wyższych obrotach mizernie przyśpiesza (jak na Alfę ), czasami szarpie bądź też falują obroty.

    Po drugie czy opłaca sie kupować uniwersalne sondy (oczywiście tylko wiadoma nam firma wchodzi w grę ), czy lepiej dopłacić i kupić dedykowaną do danego modelu?

    Trzecie pytanie dotyczy już samej wymiany, czy wymiana sprowadza sie tylko do wkręcenia sondy i podłączenia jej? Czy konieczny jest jakiś reset komputera, kasowanie błędów itp. ?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    W TS-ach jest chyba więcej niż jedna sonda. Co do obiawów to MOGĄ być skutkiem uszkodzenia sondy, ale nie muszą. Warto podpiąć się pod komputer i sprawdzić ewentualne błędy.
    Zawsze mniej ryzykowne jest kupno dedykowanej sondy, ale są osoby zadowolone również z uniwersalnych.


  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mik3
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    W-M
    Auto
    Ford Focus Mk2 Turnier FX Gold 1.6 Ti-VCT
    Postów
    73

    Domyślnie

    Moja alfa ma jedna, TSy w 156 po zdaje sie 2002 roku maja nawet trzy sztuki.

    Cytat Napisał Grigorii Zobacz post
    Mam kilka pytań dotyczących wymiany sondy:

    Po pierwsze, czy moja diagnoza jest trafna (sonda do wymiany)? Wnioskuje z tego, że wzrosło spalanie, na przeglądzie stwierdzili nadmierną ilośc węglowodorów w spalinach, Alfka przy wyższych obrotach mizernie przyśpiesza (jak na Alfę ), czasami szarpie bądź też falują obroty.
    Takie objawy moga swiadczyc o uszkodzeniu innych podzespolow. U mnie po tym jak padla sonda spalanie wzroslo dramatycznie, do prawie 20l w cyklu miejskim, do tego na rurze wydechowej pojawil sie czarny naciek\nalot.

    Cytat Napisał Grigorii Zobacz post
    Po drugie czy opłaca sie kupować uniwersalne sondy (oczywiście tylko wiadoma nam firma wchodzi w grę ), czy lepiej dopłacić i kupić dedykowaną do danego modelu?
    U mnie byla zamontowana przez poprzedniego wlasciciela uniwesalna - jak sie sypnela, to nawet komputer nie pokazywal, ze cos z nia nie tak. Kupilem oryginal boscha za 350pln - zadnych zamiennikow w kwestii elektroniki, zamienniki to sobie mozna dobrac przy wymianie wahaczy. Jak kilka dni temu bylem na przegladzie, to po analizie spalin uslyszalem ze wskazania sondy sa zdecydowanie lepsze niz w wiekszosci badanych przez nich aut.

    Cytat Napisał Grigorii Zobacz post
    Trzecie pytanie dotyczy już samej wymiany, czy wymiana sprowadza sie tylko do wkręcenia sondy i podłączenia jej? Czy konieczny jest jakiś reset komputera, kasowanie błędów itp. ?
    Powinno sie chyba wykasowac bledy i przeprowadzic adaptacje.
    Ostatnio edytowane przez Mik3 ; 21-04-2010 o 17:11

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Grigorii
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.4 TS '99
    Postów
    29

    Domyślnie

    Przepływomierz został wymieniony, bo nie domagał. Tak samo świece i wariator, dziur w dolocie brak czyli wg. mnie główni podejżani, co do czarnego nalotu na końcówce wydechu by sie zgadzało, spalanie w granicach 12 litrów w cyklu miejskim.

    Jeśli chodzi o te zabawy z kasowaniem błędów i adaptacją no to widzę, że bez warsztatu sie nie obejdzie
    Ostatnio edytowane przez Grigorii ; 21-04-2010 o 18:21

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.
    W mojej 147 około 2 tygodnie temu alfadiag wywalił mi błąd. Kodu nie pamiętam ale w opisie było napisane, że brak sygnału z sądy post bank1. Alfadiag pokazał również, że błąd został wywalony 40 razy. Błąd usunąłem. Odpaliłem silnik przejechałem parę km, błędów zero. Dzisiaj jadąc z pracy zaświeciła mi się kontrolka na obrotomierzu. Podpiąłem kompa i znowu ten sam błąd. Poniżej screen z alfadiagu i pytanie:
    Sonda padła?

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana sondy lambda
    Utworzone przez lesmar w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-05-2019, 17:45
  2. Wymiana sondy lambda
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 21:27
  3. wymiana sondy lambda
    Utworzone przez lukaszciupinski w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 10:25
  4. [145] Wymiana sondy lambda 145 1.6 boxer - jak?
    Utworzone przez Chasim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 15:05
  5. wymiana sondy lambda
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 12:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory