Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: jak prawidlowo zrobic restart komputera

  1. #11
    Przemek_Docent
    Gość

    Domyślnie

    Mimo wszystko proponuję odkręcać najpierw minusową, a zakładać najpierw plusową.
    Chyba, że chcecie mieć spawarkę pod maską, jak sie klucz omsknie na masę... :-/
    I wszystko jasne. Dobrze piszę? :-)

  2. #12
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo dobrze :!: <piwo>

  3. #13
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    tu jeśli chodzi o ładowanie na podłączonym akku http://www.auto-swiat.pl/poradnik/ar...?Artykul=15759
    co do odłączania klem przeczytałem ze 40 wypowiedzi i w większości ludzie radzą jednak pierwszy plus odłączać ponieważ delikatna elektronika tego wymaga, co do spawary kluczem o karoserie itd to rzeczywiście jest częste zdarzenie i myślę że w coraz ciaśniejszych przegrodach coraz łatwiej na zwarcie które również może uszkodzić elektr.. więc który sposób dobry heheh a może losowo raz ta raz tamta

  4. #14
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    przy spawaniu ZAWSZE odpinamy akumulator.powiedz temu gosciowi co mowil o tych 10 s niech wroci do szkoly i sie poduczy mozesz powolac sie na mnie.powaznie! ale brednie

  5. #15
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    przy spawaniu ZAWSZE odpinamy akumulator.powiedz temu gosciowi co mowil o tych 10 s niech wroci do szkoly i sie poduczy mozesz powolac sie na mnie.powaznie! ale brednie
    Jasną sprawą jest,że przy spawaniu czegokolwiek w aucie odpinamy akumulator.Co do tego nie ma wątpliwości.W te 10 sek. będę mojemu magikowi jednak wierzył,bo to z praktyki.Ja się na tym nie znam a jemu poprostu UFAM i tyle.

  6. #16
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    a zapytaj go skad akurat 10s a nie 100 czy 1000 s.reset polega na odcieciu zasilania pamieci ulotnej .ta zas jest podpieta na stale do akumulatora. dane z pamieci ulotnej nie zapisuja sie do pamieci ,,stalej,, te sa zapisane przez fabryke.czas odpiecia jest zalezny od stopnia naladowania kondesatora-ow a jak wiesz ich pojemnosc jest zalezna od temperatury /czyt. im zimniej tym mniejsza/ itd wlasciwie musialbym ci przytoczyc caly podrecznik tylko nie wiem po co .ot powstala nowa legenda i nowy sport .bieg w okolo alfy przez max 10 s. na nastepnym zlocie napewno bedzie taki konkurs :mrgreen: :mrgreen:ps aha zapomnialbym reset mozna wykonac tylko w starszych rocznikach.w nowych niestety nic to nie daje/inna konfiguracja ecu/

  7. #17
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Przecież napisałem,że w starszych samochodach.A nasze 155 to co :?: Nówki :?: :mrgreen:

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Auto
    166
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzelutek Zobacz post
    Przecież napisałem,że w starszych samochodach.A nasze 155 to co :?: Nówki :?: :mrgreen:
    We wszystkich autach jest to samo niemniej w bardziej rozbudowanych gdzie jest jakieś BSE sterujące zasilanie rozdziałem mocy wyjmuję sterownik i zwieram + z minusem . Są też rozwiązania z dwiema bateriami trzeba uważać . Ale zawsze to działa .

Podobne wątki

  1. Restart Komputera
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 16:55
  2. [156] Mocowanie komputera alfa 156 2.4 JTDm 20V i osłonę komputera
    Utworzone przez jbkobziak w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 19:16
  3. brak nawiewu,wewn oswietlenia,restart licznika dziennego itp
    Utworzone przez ciacho85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 07:36
  4. [155] 2.0 ts problem z regulatorem paliwa. Jak prawidlowo podlaczyc go ???
    Utworzone przez MATRIX0604 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 12:01
  5. Jak zamontowac prawidlowo chwyt powietrza ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory