Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: pytanie o klime

  1. #1
    Hands
    Gość

    Domyślnie pytanie o klime

    Witam
    Mam drobne pytanie otóż gdy włączam klimatyzacje podczas dłuższej podróży to z początku wieje bardzo przyjemnym chłodnym powietrzem,ale wraz z wzrostem kilometrów spada jej wydajnosć ( wydmuch jest juz cieplejszy) czy taki objaw oznacz że muszę ją sobie nabić,żeby była w pełni wydajna?.
    jeszcze mam pytanie odnośnie tych przycisków pod klimą,chodzi o te z symbolem nawracającej strzałki i płatka śniegu.Jaką one pełnią funkcje?
    czekam na wasze odpowiedzi
    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Jerry1
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    KRA
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Płatkiem śniegu załączasz klimatyzację.(BTW.Skoro pytasz o ten przycisk to chyba jezdziłeś bez klimy)
    A nawracajaca się strzałka to zamknięty obieg powietza.Tzn powietrze nie jest czerpane z zewnatrz samochodu tylko krąży w kabinie.Przydatne w mieście.
    Ostatnio edytowane przez Jerry1 ; 17-07-2010 o 10:00

  3. #3
    Hands
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz włączyłem ostatnio ten przycisk,ale jakoś różnicy nie zauważyłem i go wyłączyłem możliwe że za krótko był aktywny i jeszcze nie zaczeło to prawidłowo funkcjonować. Zaraz to sprawdzę dokładniej dzięki za info

  4. #4
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    jeżdzileś bez klimy ale tylko na nawiewie))włącz to z gwiazdką, ustaw nawiew na 2 i poczekaj

  5. #5
    Hands
    Gość

    Domyślnie

    to jest moje pierwsze auto z klimą,stąd ta moja niewiedza dziękuje wam za informacje.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Po załączeniu klimy (tej gwiazdki) powinno po chwili bardzo zimnym wiać.

  7. #7
    pit
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=Hands;356637]Witam
    Mam drobne pytanie otóż gdy włączam klimatyzacje podczas dłuższej podróży to z początku wieje bardzo przyjemnym chłodnym powietrzem,ale wraz z wzrostem kilometrów spada jej wydajnosć ( wydmuch jest juz cieplejszy) czy taki objaw oznacz że muszę ją sobie nabić,żeby była w pełni wydajna?.

    No ponawiam to pytanie Kolegi bo mam taki sam problem od pewnego czasu.kiedyś było ok.Pozdro dla wszystkich alfistti.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    mozliwe ze nie ma freonu, skoro nigdy sie nie korzystalo, ja bym sugerowal podjechac do kogos od klimy, zeby najpierw azotem napelnili, i sprawdzili uv czy nie uciaka a pozniej nabic freonu i czerpac przyjemnosc z chlodnego powietrza

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    W sytuacji gdy moc klimy słabnie to oczywiście trzeba pojechać do serwisu. W warsztatowych (domowych) warunkach nie ma możliwości sprawdzenia stanu czynnika a to jest podstawa do jakichkolwiek działań. Napisz co powiedzieli w serwisie to będziemy mieli jakiś obraz sytuacji.

  10. #10
    Marcin Lewy
    Gość

    Domyślnie

    A ja się dołącze do tematu

    Nie wiem czy w moim alfiku coś jest nie tak czy po prostu klima jest tak skonstruowana. otóż chodzi dokładnie o jej wydajność. Podczas ostatnich upałów fakt że po jej włączeniu robi się w aucie przyjemnie ale nie chłodno. W porównaniu do astry jaką ostatnio jeździłem to moja klima jest po prostu kiepska. Po włączeniu klimatyzacji w astrze to aż szyby parowały i lekki szronik się pojawiał. Dodam że ostatnio uzupełniałem klime w serwisie vw i chyba wszystko było dobrze zrobione.

    Proszę o swoje uwagi na ten temat

Podobne wątki

  1. Pytanie o świece klime itp.
    Utworzone przez Polscrol w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-05-2015, 10:38
  2. Pytaie o klime
    Utworzone przez Jaca69xxx w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 22:18
  3. jak wylaczyc automatyczna klime w 156
    Utworzone przez Prze_Mal w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 12:15
  4. właczam klime i cos strzela
    Utworzone przez kobong w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2011, 11:22
  5. [156] Jak uruchomic manualna klime???
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 23:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory