Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: plan zabawy z 1.9 JTD

  1. #1
    Qkiz
    Gość

    Talking plan zabawy z 1.9 JTD

    Witam!
    W mojej głowie zrodził się plan dodania paru koni do stadniny mojej Belli.
    Piszę na forum w nadzieji na rozwianie paru wątpliwości i uzyskania szacunkowych kosztów tego całego planu

    Stan obecny to to co wyjechalo 250 tys km temu z fabryki, suche, nie biorące oleju 105 KM (mam nadzieje

    Wiadomo ze przed rozpoczeciem zabawy trzeba Alę na hamowni pomęczyć i ogarnąć ewentualne ubytki mocy. Ale zaraz po tym mam/chcę/myślę czy się da:

    1. wydech (od kolektora po zadek) - liczy się tylko tzw performens a nie glosnosc czy wyglad
    2. zmiana turbo o stalej geom. na ta z 1.9 jtd o zmiennej geometrii plus wirus, wywalenie egr i remap na x więcej kucy (?)
    3. pewnie wiekszy ICek
    4. jak juz stadnina się powiekszy to i czas na jakies mody skrzyni i tu najwieksza moja niewiadoma: manualna 6stka z Q2 , cała najlepiej. (moze Q4?!)
    Gdzies cos mi sie kojazy ze od 147 by pasowała plug and play.

    I tu wlasnie są te niewiadome!
    Czy to się wszystko da zrobic, czy cos jeszcze jest niedozwone? Jesli tak to jakie koszty? ew konkretne przyklady części jakie musialbym zakupic.


    Od razu pragnę zaznaczyc ze z moją obecną Bellą rozstawać się nie zamierzam bo znam ją dobrze i ani razu mnie nie zawiodła
    Dziekuję z góry za Wasze opinie/porady
    pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar themim
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    AR 145 1,9jtd 2000r
    Postów
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qkiz Zobacz post
    2. zmiana turbo o stalej geom. na ta z 1.9 jtd o zmiennej geometrii plus wirus, wywalenie egr i remap na x więcej kucy (?)
    zmieniac turbo akurat sie nie oplaca minimalny wzrost mocy/momentu a zapiec sie moze wiec moim zdaniem sensu nie ma reszta OK

    masz jakies konkretne plany co do wydechu czy narazie sie pytasz? sam bym cos dlubnal ;]
    Diagnostyka komputerowa, kasowanie błędów
    Sprzedam Alfe 145!

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Wszystko ładnie pięknie ale takie prace powinien poprzedzić remont generalny jednostki w innym przypadku to niestety rzeźba w gów...

    Ja niedługo będę zaczynał mały projekcik z turbiną ale najpierw generalka i wstępne przygotowanie motoru wtedy to ma sens.

    Juz widziałem wyniki podnoszenia mocy w padłach, które miały ponad 200kkm - kończyły się wymianą silnika po kilku kkm.

  4. #4
    Qkiz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał themim Zobacz post
    masz jakies konkretne plany co do wydechu czy narazie sie pytasz? sam bym cos dlubnal ;]
    hmm, jak wspomnialem, calkowity przelot, chyba że dla aut z turbo są inne zalecenia o których nei wiem. w Łodzi na widzewie ktoś mi polecal warsztat gdzie na miarę chłopaki robia wydechy - koszt? cos ok 1000zł, chyba że coś się zmieniło (dużo tych 'chyba', stad tez pytam na forum)
    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    takie prace powinien poprzedzić remont generalny jednostki
    konkretnie ile taki zabieg moze kosztowac? i co tam nalezy uwzglednic?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Alfa_Lucas
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    WWA\RK
    Auto
    Alfa Romeo 146 `00 1,9 JTD Była / 145 `99 Nero / 156 FL
    Postów
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qkiz Zobacz post
    hmm, jak wspomnialem, calkowity przelot, chyba że dla aut z turbo są inne zalecenia o których nei wiem. w Łodzi na widzewie ktoś mi polecal warsztat gdzie na miarę chłopaki robia wydechy - koszt? cos ok 1000zł, chyba że coś się zmieniło (dużo tych 'chyba', stad tez pytam na forum)

    konkretnie ile taki zabieg moze kosztowac? i co tam nalezy uwzglednic?
    Tyle, że jak podliczysz to wyjdzie Ci suma dwa razy większa niż wartość samochodu i dojdziesz do wniosku ze będziesz miał auto warte z 17k zł. a nikt Ci nie będzie chciał dać więcej niż 7500zl. Wiem bo sam miałem takie plany, ale wytrwałości życzę i będę bacznie obserwował ten temat
    -= Alfa Romeo 145 JTD `99 NERO=-


    Cuore, on Facebook
    Cuore.pl

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qkiz Zobacz post
    konkretnie ile taki zabieg moze kosztowac? i co tam nalezy uwzglednic?
    No niestety tanio nie będzie (chyba że będziesz składał sam) ale 'dół' musi być zdrowy więc szlify wszystkiego co się da oraz 'góra' czyli porządna regeneracja głowicy.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar themim
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    AR 145 1,9jtd 2000r
    Postów
    260

    Domyślnie

    tak sie zastanawiam czy tez trzeba by bylo dol kuty zalatwiac czy wytrzyma skoro juz jest turbo?
    Diagnostyka komputerowa, kasowanie błędów
    Sprzedam Alfe 145!

  8. #8
    Qkiz
    Gość

    Domyślnie

    myslalem zeby sprobowac pomiezyc temperatury i cisnienia. Czy aby napewno koniczeny est remont silnika któremu nic nie jest? Diesle przy 250kkm to zaledwie dobrze dotarte jednostki , a juz JTD Fiatowski slynie ze swojej niezawodnosci. Nie wiem czy remont to nie zbyt duzy wydatek na zapas.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    Cytat Napisał themim Zobacz post
    zmieniac turbo akurat sie nie oplaca minimalny wzrost mocy/momentu a zapiec sie moze wiec moim zdaniem sensu
    jak to nie ma ? jesli by wlozyl turbo ze zmienna geo i ogarnal cala reszte od tego to juz ma lepszy potencjal, albo zrobic hybryde nawet - juz lepiej - sens jest ...

    majac taki przebieg bym zostawil to autko w spokoju .... gdybys ogarnal to turbo z ICkiem jakims customowym chociaz i programem to bys moze uzyskal bezpieczne 135 (?) km .. a co do kosztow ? mysle ze 8-9 tys na dobry rozbieg by bylo odpowiednie ...[COLOR="Silver"]
    Ostatnio edytowane przez kenobi ; 06-09-2010 o 15:24
    ..... powered by www.cinsoft.pl

Podobne wątki

  1. 166 kilka pytan na poczatek zabawy
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 11:19
  2. Zabawy na śniegu (Tor Poznań) - są chętni?
    Utworzone przez radosuaf w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 11:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory