Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Nie działa klima i pierwszy bieg wentylatora

  1. #1
    ernie44
    Gość

    Domyślnie Nie działa klima i pierwszy bieg wentylatora

    Mam problem - klima przepala mi bezpiecznik (10A). Dzieje się to zaraz po włączeniu klimatyzacji - słychać załączający się kompresor i od razu wywala bezpiecznik. Nie działa też pierwszy bieg wentylatora. (samochód ar 146 1.6 boxer)

    Sprawa jest dość zagadkowa, bo klima najpierw działał, tylko kapryśnie - auto potrafiło przejechać 500 km z działającą klimą, a potem pod rząd przepalić kilkanaście bezpieczników, albo przepalać je co 20 km.

    Przed wyjazdem na wakacje udało mi się zlokalizować, że nie styka wtyczka przy kablu od kompresora. Wyciąłem ją i spiąłem kable na krótko (porządnie). Przez tydzień (ponad 1700 km) działała idealnie - jedyny problem: nie włączał się pierwszy bieg wentylatorów przy wyłączonej klimie. Włączały się tylko przy działającej klimie albo na drugim biegu przy 100 stopniach.
    Po tym tygodniu bardzo przyjemnych wakacji klima przestała działać na dobre - od razu przepala bezpiecznik, nawet jak rozłączy się kabel zasilający kompresor.

    Próbowałem to naprawiać jeszcze przed wycięciem wtyczki (wakacje) w serwisie klimatyzacji. Powiedzieli, że to na pewno zwarcie (słuszna diagnoza, dużo szukania i 80 zł/h. Nie wiadomo, ile czasu zajmie im szukanie i jak będę chciał taniej, to żebym przyjechał po sezonie.

    Przymierzam się do naprawy, ale zanim zacznę płacić duży hajs za diagnozę chciałem was zapytać. Może macie jakieś sugestie, co może wywalać bezpiecznik, gdzie mogę tego szukać przy występowaniu tych charakterystycznych objawów:
    - po wycięciu wtyczki na kablu zasilającym kompresor klima przez dłuższą chwilę działała bez zarzutu (1700 km)
    - bez niej nie działał i nie działa pierwszy bieg wentylatora (czyli teraz jeżdże już zupełnie bez niego)
    - teraz przepala bezpiecznik nawet wtedy, gdy włączę klimę przy rozłączonym kablu od kompresora
    - gdy jest podłączony, słychać, jak się załącza, ale od zaraz po tym przepala bezpiecznik

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    najprawdopodobniej pada Ci uzwojenie w elektromagnesie na kompresorze albo przetarł się przewód doprowadzający prąd do niego pod kołem pasowym i może zwierać do masy.

Podobne wątki

  1. [145] 145 JTD - pierwszy bieg wentylatora chłodnicy.
    Utworzone przez sn00p w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 18:09
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-06-2014, 10:54
  3. Nie dziala pierwszy bieg wentylatora chlodnicy
    Utworzone przez selius w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 22:02
  4. Nie włącza się pierwszy bieg wentylatora chłodnicy
    Utworzone przez majkel_dg w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 22:02
  5. [155] Klimatyzacja (klima) a 1 i 2 bieg wentylatora
    Utworzone przez Łukasz K. w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 01:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory