Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Problem z odpaleniem

  1. #1
    Raxy
    Gość

    Domyślnie Problem z odpaleniem

    Witam, jestem posiadaczem Alfy 146 (2.0 TS).
    Wczoraj normalnie podjechałem samochodem pod dom, a dziś rano nie mogłem go odpalić już. Przekręcam kluczyk 1 raz i normalnie mi się świecą światła, kontrolki, działają wycieraczki i elektryczne szyby. Jak przekręcam 2. raz kluczyk, żeby odpalić to nawet rozrusznik nie kręci (kontrolki lekko przygasają). Próbowałem kablami odpalić z samochodu kumpla, ale też nic. Sprawdzałem bezpieczniki i wszystkie są ok. Zastanawiam się czy kupować nowy rozrusznik, czy może to jest coś innego?
    Jeśli ktoś wie co się mogło stać to proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: Problem z odpaleniem

    Cytat Napisał Raxy
    Witam, jestem posiadaczem Alfy 146 (2.0 TS).
    Wczoraj normalnie podjechałem samochodem pod dom, a dziś rano nie mogłem go odpalić już. Przekręcam kluczyk 1 raz i normalnie mi się świecą światła, kontrolki, działają wycieraczki i elektryczne szyby. Jak przekręcam 2. raz kluczyk, żeby odpalić to nawet rozrusznik nie kręci (kontrolki lekko przygasają). Próbowałem kablami odpalić z samochodu kumpla, ale też nic. Sprawdzałem bezpieczniki i wszystkie są ok. Zastanawiam się czy kupować nowy rozrusznik, czy może to jest coś innego?
    Jeśli ktoś wie co się mogło stać to proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    z tego co piszesz to raczej cos z rozrusznikiem.obwod rozruchu nie ma bezpiecznika.najprawdopodobniej zawiesila lub skonczyla sie ktoras szczotka.sprobuj stuknac w rozrusznik,a ktos niech w tym momenci probuje odpalic.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    luciano
    Gość

    Domyślnie

    Niestety to wina rozrusznika ;//

  4. #4
    Raxy
    Gość

    Domyślnie

    Ma ktoś może schemat, gdzie znajduje się rozrusznik w tym modelu?
    W sprawach mechaniki się zbytnio nie orientuje

  5. #5
    luciano
    Gość

    Domyślnie

    http://www.spangerum.com:7080/navi?C...D=1&GUI_LANG=6
    Tu masz rysunek gdzie jest on mniej więcej usytuowany. Ale proponuje wpisać VIN na stronie głównej i będzie pewniej. Pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    sprobuj dluzej pokrecic na podpietych kablach. Zostaw auto na pare minutek z podpietymi kablami do drugiego samochodu i gazuj tamto auto. Co jakis czas probuj krecic swoim. U mnie to trochu trwalo, ale w koncu odpalila i juz nie ma problemu. Bylo to po tym jak sluchalem radia przez dosyc dlugi czas i lampka w srodku auta sie swiecila

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar frynas
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    sieradz/międzyrzecz
    Auto
    FIAT CROMA 1.9 16v 150KM
    Postów
    202

    Domyślnie

    jezeli kontrolki przygasaja to faktycznie problemem moze byc rozrusznik....ale trzeba sie zastanowic jaka jest tego prztczyna ze nie kreci...moze bateria padła bo ja cos rozładowało,...a moze nie ma dobrego ładowania(spróbuj sprawdzic przejscie masy z akumulatora na silnik i na karoserie...te styki lubia sniedziec...)to moja opinia ...moze warto sprawdzic te rzeczy...pozdrwiam
    alfa romeao 146 1,9TD

  8. #8
    Raxy
    Gość

    Domyślnie

    Ok, dzięki luciano.

    frynas, sprawdzałem już mase i styki na silnik i na karoserie (psykałem nawet WD-40).

    W poniedziałek spróbuje go odpalić "pukając w rozrusznik", żeby go jakoś doholować do warsztatu.

  9. #9
    luciano
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raxy
    Ok, dzięki luciano.

    frynas, sprawdzałem już mase i styki na silnik i na karoserie (psykałem nawet WD-40).

    W poniedziałek spróbuje go odpalić "pukając w rozrusznik", żeby go jakoś doholować do warsztatu.
    W moje tez to sie dzieje raz odpala raz nie muszę ja zapchać wtedy odpali i jest oki. Czas tez pomyśleć nad regeneracja lub wymiana

  10. #10
    Raxy
    Gość

    Domyślnie

    Ja jutro ją na popych odpale i pojade do warsztatu. Dziś 2 razy mi odpaliła (ale nie mialem czasu, zeby jechac gdzieś), a po godzinie juz nie chciała

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  2. Problem z odpaleniem 2.0 TS
    Utworzone przez szmaragd1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 20:45
  3. [155] Problem z odpaleniem
    Utworzone przez Vinc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 15:47
  4. Problem z odpaleniem
    Utworzone przez Jeż w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 21:33
  5. Problem z Odpaleniem
    Utworzone przez devisto w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 10:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory