Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: alfa 145- pomoc w wycenie

  1. #1
    Numis
    Gość

    Domyślnie alfa 145- pomoc w wycenie

    Witam,

    Zaczynam się poważnie zastanawiać nad sprzedażą swojej 145'ki.
    Potrzebuję auta które będzie w stanie pociągnąć lawetę (np 156 SW).

    Nie mam pojęcia, w jakiej cenie mógłbym wystawić samochód na sprzedaż. Na Allegro takie roczniki są nawet za 2000zł...
    Auto w idealnym stanie technicznym i wizualnym. Wszystko pięknie działa.
    Samochód (cena zakupu+ wszystkie remonty) kosztował mnie do tej pory ponad 15 000zł.
    W samym 2010 roku kupiłem nową szybę, opony, łożyska tylnej osi i klocki na obie osie za 2000zł...

    No i tutaj pojawia się problem, za ile można sprzedać alfę 145 z 1995 roku jednak w stanie lepszym niż większość z ostatnich lat produkcji?

    Tutaj temat o aucie: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...mlodosc-7.html

    Z góry dzięki za wszystkie sugestie...

  2. #2
    simeone
    Gość

    Domyślnie

    Wartość podnoszą koniczynki więc musisz wycenić drożej anizeli pozostałe 145 w ogłoszeniach

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Powiem ci tak,
    sam mam identyczny dylemat, bo potrzebuje cos pokroju 156 ale ze 145 ciezko sie rozstac,
    swoją kupiłem właśnie w Jeleniej, dawniej miala DJE 50MP czy jakos tak wiec moze kojarzysz, kupilem ja 1.5 roku temu za niecale 4 tys, wlozylem drugie raz tyle i jeszcze troche - mechanicznie byla tip top. blacharsko na -db,
    cena jaka maksymalnie udalo sie wynegocjowac - 3900zl ...
    wiec sory wintetoo i odprawilem goscia do domu, po prostu nie oplacilo mi sie sprzedac,
    doinwestowalem ja do kolejnej 4 tys, teraz na dzien dzisiejszy koszty to okolo 12tys,
    tylko przeciez nikt mi za to nie zaplaci az tyle,
    sprzedac za 4 bylo zal, teraz okazalo sie ze cos skrzypi i znow ze skrzynia jakis problem - nawet za te 4 nikt nie wezmie, dlatego postanowilem zostawic i dojedzic,
    ewentulanie jak nadarzy sie kupiec to sprzedac okazyjnie,
    podsumowujac - nie widze sensu sprzedawac z taka strata auta, po prostu mnie za bardzo to boli, opchnac furgon za 1/3 poniesionych kosztów,
    wiem ze nie jest realne sprzedac z zyskiem, ale no wiedzialem w co sie bawie, dlatego - moge tylko pomarudzic

  4. #4
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Ciężko to mówić ale chyba bardziej na części się opłaca sprzedać.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Darek-1989
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Ligota Polska, Poland
    Auto
    Opel Signum; 145 1.4 Boxer (była)
    Postów
    229

    Domyślnie

    Twoja Alfa jest moim ideałem wiec doradzę tylko jedno:
    Nie sprzedawaj, bo nie będę miał się na kim wzorować

    Nie ubliżając innym Alfaholiką oczywiście

    teraz na poważnie:
    Zostaw sobie 145 niech stoi obok 156 SW. Kokosów za nią nie dostaniesz (chyba, że od alfisty) a na pewno nie będzie Ci przyjemnie jeśli będzie odjeżdżać a 4500zł będziesz miał w ręce...
    Ja bym zostawił żonie, siostrze czy komuś w rodzinie
    Pozdrawiam i życzę podjęcia odpowiedniej decyzji
    Ostatnio edytowane przez Darek-1989 ; 02-11-2010 o 22:44



  6. #6
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    ciezka sprawa, powiem szczerze, strata bedzie znaczna jak Cie stac trzymaj jak musisz sprzedac no trudno, odezwij sie moze sporstam Twoim wymaganiom PW jak cos

  7. #7
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Świetnie wyglada Twoja Alfa.
    Niestety prawda jest taka,że nigdy włożone pieniadze czy serce w taki samochód sie nie zwróci przy sprzedaży. Nikt nie da za "stary samochód" tyle ile jest warty dla własciciela.
    Ten który szuka taniej AR i tak kupi tą za 1500-2000 tys. Chyba,że trafisz na jakiegoś alfaholika który doceni stan techniczny, wygląd etc (myślę,że na to liczysz wspominajac o chęci sprzedaży na forum)
    Prawda jest taka-albo sprzedasz ją szybko ze znaczną stratą i to przebolejesz albo zostaje do technicznej śmierci u Ciebie.
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  8. #8
    Baśka13
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobny problem bo moja troszkę gorzej wygląda, a też chcę sprzedać, nie ma szans żeby jakieś konkretne pieniądze dostać. Myślę że więcej jak 3500 tys nikt ci nie da niestety. Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar daroo
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 145 boXer, Fiat Stilo 1.8 16V
    Postów
    215

    Domyślnie

    ja za swoją dałem 6tyś i przez 4lata dołożyłem 6,5. razem 12,5tyś zł. Sprzedawałem za 5,5 i nie było prawie żadnego zainteresowania, ostatecznie poszła za 4,5. szkoda bo szkoda było tego auta ale co zrobić jak pieniążki były potrzebne na kolejne. mimo że auto bardzo doinwestowane uważam za sukces że ktoś dał te 4,5 za rocznik '95 bo wybór samochodów w obecnym czasie jest bardzo duży i praktycznie za grosze można kupić samochód.
    dodam, że model 145 (jak i inne alfy) jest słabo sprzedawalny także jeśli jest kupiec to trzeba iść na ustępstwa.

  10. #10
    Madzia M.
    Gość

    Domyślnie

    Sorki,że zapytam...ale co Wy kupujecie,że aż tyle musicie dokładać? Chodzi o tuning czy doprowadzenie AR do użytku? Ja jedyne na co tracę, to eksploatacja

Podobne wątki

  1. Pomoc w wycenie serwisu..
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 22:42
  2. Pomoc w wycenie AR 156 1998r 1,6 TS
    Utworzone przez Giacomo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 08:31
  3. [159] pomoc w wycenie Alfy
    Utworzone przez maximus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 22:18
  4. Alfa Romeo 156 1.6 T.Spark prośba o pomoc w wycenie
    Utworzone przez x69xxx69x w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 12:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory