Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Samodzielna wymiana sprzęgła

  1. #1
    CichyMarek
    Gość

    Domyślnie Samodzielna wymiana sprzęgła

    Witam,

    Ostatnio zakupiłem Alfe 145 1.8 T.S i mam mały problem – sprzęgło do wymiany
    Czy wymieniał ktoś z was sprzęgło w tym bolidzie we własnym zakresie?
    Czy jest w ogóle sens się z tym bawić? Czy mogą mnie spotkać jakieś niespodzianki
    takie jak nietypowe klucze, itp.?

    Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    nic nietypowego tam niema poza tym ,ze kupe roboty oj kupe

  3. #3
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    i z tego co słyszałem samemu raczej niedasz rady ...
    ciężko ponoc jest ....
    lepiej da fachowcom

  4. #4
    CichyMarek
    Gość

    Domyślnie

    Za późno Sprzęgło już prawie wymieniłem, tzn. wyciągnąłem skrzynie biegów, ale okazało się że posypała się również tulejka, na której łożysko oporowe jest osadzone, a sklepy z częściami w niedziele są ..... nieczynne Fakt faktem z własnego doświadczenia mogę teraz powiedzieć, że takiej gimnastyki już dawno nie miałem. Dla przykładu, śruby koło rozrusznika odkręcałem za pomocą łamanego klucza i pogrzebacza Żadnych niespodzianek faktycznie nie było oprócz tej, że aby to nieszczęsne sprzęgło wymienić trzeba rozebrać prawie pół samochodu Jak ktoś chce mogę później wrzucić gdzieś fotki i krótki opis z mojej walki. Teraz zostało tylko kupić tą ch..ną tulejkę i złożyć wszystko do kupy

    Pozdrawiam

  5. #5
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Jak ja robilem skrzynie w swojej 155 to tez sie niezle nagimastykowałem. I to tez z rozrusznikiem. Jest na trzech srubach i jednej nie moglem odkrecic bo byla bardzo mocno schowana. Musialem sobie dorobić klucz z preta kwadratowego

  6. #6
    drugimarcin
    Gość

    Domyślnie

    Potwierdzam, najgorsza rzecz przy tej calej robocie jest sruba od rozrusznika ta najblizej bloku silnika, mozna to podejsc zestawem mala grzechotka plus roznych rozmiarow przedluzenia kluczy, najlepiej odkrecac ja jako pierwsza i przykrecac jako ostatnia. Wtedy rozrusznik nie przeszkadza robiac opor opadajac pod wlasnym ciezarem.
    Wszystkie sprzegla robie na podnosniku i zazwyczaj zaczynam od wypiecia calej belki z wachaczami, latwiej sie jest wtedy dostac do srub rozrusznika i innych rzeczy.

  7. #7
    niggard
    Gość

    Domyślnie sam wymieniłem

    Witaj
    Właśnie sam wymieniłem sprzęgło w swojej 145 tyle że 1.6 boxer kupa roboty ale warto było

  8. #8
    CichyMarek
    Gość

    Domyślnie

    Ja również w dniu dzisiejszym zakończyłem cała operacje. Jak będę miał chwile to opisze ,razem ze zdjęciami całą zabawę.
    Tylko teraz pojawił się inny problem, otóż po podłączeniu akumulatora (był rozłączony przez kilka dni) i odpaleniu silnika pali mi się kontrolka wtrysku i cały czas chodzi wentylator. Zostawiam samochód na 25min żeby się komputer ustawił ale się nie ustawia Ile powinien trwać ten proces i czy palenie się w trakcie kontrolki wtrysku jest normalne?

  9. #9
    niggard
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    U mnie po złożeniu wszystkiego i odpaleniu silnika nie było żeadnego problemu tele że ja mam boxerka a jak u ciebie powinno być to niewim ale może coś nie tak z elektruką połączyłeś

  10. #10
    CichyMarek
    Gość

    Domyślnie

    Zauważyłem, że mam padniętą sondę lambda, wiec to prawdopodobnie przez to. Jutro wymienię i wtedy zobaczę. Podczas ustawiania komputera (po resecie), oprócz chodzącego przez cały czas wentylatora, są jakieś inne objawy, np. kontrolka wtrysku? Ile taki proces powinien trwać ? Kończy się po osiągnięciu jakiejś zadanej temperatury ?

Podobne wątki

  1. Samodzielna wymina sprzęgła 156
    Utworzone przez krzyzie w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 18:09
  2. Samodzielna wymiana piasty - tył... ??
    Utworzone przez Rodeush w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 16:00
  3. [156] Samodzielna wymiana zawieszenia
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 21:00
  4. Samodzielna wymiana panewki
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 06:52
  5. [146] samodzielna wymiana wahacza
    Utworzone przez Toldi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory