Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: olej na świecach

  1. #1
    mencnar
    Gość

    Domyślnie olej na świecach

    Mam problem z ukladem zapłonowym. Gdy poruszam się na niskich obrotach i przycisne momentalnie gaz do dechy, samochodem zaczyna szarpać, występuje brak mocy oraz słychać strzały. Na pierwsza myśl wymieniłem przewody WN. Niestety problem nie zniknał. Więc kolejnym pomysłem była wymiana świec, kupiłem świece z championa i przy wymianie tych świec zauwazyłem że w 2 komorach od tych świec dostawał się olej nie był w dużej ilości ale był świece tez były lekko zaolejone. Przeczyściłem sobie szmatka te komory, włożyłem świece. Następnie odpaliłem samochód, przeczekalem chwile i przełączył się na LPG. I pierwsze do testu wcisłem gaz do dechy na niskich obrotach. Ku mojemu zdziwieniu Alfa przestała wydawać strzały. Jednak gdy przejechalem koło 200-250 km strzały znowu się odezwały. Moje pytanie jest takie co może być tego przyczyna. Czy to wina tego że olej może sie dostawać do świec i blokować zapłon? Czy może być coś nie tak z głowicą silnika?
    To na tyle z moich obserwacji. Prosiłbym o udzielenie konkretnych rad, gdyż nie chce się narażać wiecej na dodatkowe koszta.
    Z gory dzieki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Zacznij od wyregulowania instalacji gazowej. Dla mnie olej na swiecy to uszczelka głowicy do wymiany przerabiałem to w boxerze

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mikelos
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    75 2.5 V6 + Delta 1.4TB + Laguna3 2.0 DCI
    Postów
    490

    Domyślnie

    tam od razu spod głowicy... niby którędy?
    skowo wytarłeś do sucha to powinno być teraz widać skąd się bierze
    ja bym raczej obstawiał uszczelkę pokrywy zaworów
    Objechałeś kogoś ostatnio? A wiedział, że się ściga?

  4. #4
    mencnar
    Gość

    Domyślnie

    nie wiem co jest pod świecami, bo nigdy tak daleko nie doszlem ;p mam nadzieje ze to jakas uszczelka bo duzo juz pieniedzy włożyłem żeby pozbyć się tego problemu (komputer, elektromechanik, kable WN, 2x razy świece pierwsze NGK i drugie champion). Co do regulacji LPG zawsze co 10 tys km jestem na przegladzie a LPG zostalo założone w tamtym roku i jestem pewny prawidlowej regulacji LPG. Co prawda na poczatku się wykłocałem z gazownikami ze to niby ich wina, ale po wczorajszej wymianie świec widze ze to ja byłem w błedzie, jednak problem znowu sie zaczyna bo pojawiaja sie leciutkie strzaly poza tym na benzynie tak samo chodzi

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gifwwl
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wołomin
    Auto
    146 2.0 TB Junior była, teraz jedyne słuszne AR GT
    Postów
    311

    Domyślnie

    Kolego zapewne masz aluminiowy dekiel zaworów i pękł. To się często zdarza i zmienili na plastikowe ;] w nowszych modelach. Oddaj do pospawania i będzie ok. Albo jak kolego Mikelos zasugerował uszczelka.
    Naprawa fiat, alfa romeo http://www.autokielak.pl/

  6. #6
    Matikskw
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie a propo szarpania ale pół z innej barylki ; czy przy szarpaniu od 2 tyś obrotów do 2,5 tyś tez winą mogą być przewody WN ? i po zdjęciu każdorazowo nogi z gazu szarpnięcie ...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    jesli chodzi o olej na swiecach to moge sie wypowiedziec bo juz ten temat przerabiałem...miałem peknietą pokrywe przez złe dokrecenie mechanika, poszła do sawania i najprawdopodobniej nie miała swojej płaszczyzny bo 1 swiece masakrycznie zalewało od strony rozrzadu do drugiej troszke aby szło...uszczlka poszła dodatkowo na mase uszczelniajacą, tez ciekło bo masa była tylko w koło silnika a nie na tych małych...zdecydowałem sie an wymiane pokrywy na plastikową, po dniu jej wymiany problem sie zakonczył...swieca nie jest zalewana, nie słabnie, nie przerywa...przy okazji nowe swiece zapodane były...koszt nie duzy tym bardziej ze stara alu mozna odspedzac zeby ktos sobie ja wyszlifował...albo na złom jak sie nie nadaje do niczego...mi plastik sie bardziej podoba wiec tez dlatego go zamontowałem, ładnie pomalowany i jest git:p

  8. #8
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matikskw Zobacz post
    Pytanie a propo szarpania ale pół z innej barylki ; czy przy szarpaniu od 2 tyś obrotów do 2,5 tyś tez winą mogą być przewody WN ? i po zdjęciu każdorazowo nogi z gazu szarpnięcie ...
    wiem ze u Ciebie bedzie pewnie co innego bo byc musi, ale u mnie przycyzna bylo rozjechanie sie punktu zaplonu na poszczegolnych swiecach w jednym cylindrze tzn niejednoczesny zaplon kazdej z 2 swiec
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  9. #9
    mencnar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matikskw Zobacz post
    Pytanie a propo szarpania ale pół z innej barylki ; czy przy szarpaniu od 2 tyś obrotów do 2,5 tyś tez winą mogą być przewody WN ? i po zdjęciu każdorazowo nogi z gazu szarpnięcie ...
    kolego ktos z forum napisal żeby:
    najpierw sprawdzic swiece przeczyść sobie je (do pokrywy jest srubokret typu torx)
    przeczysc komory od swiec (szmateczka i jakis cienki srubokret)
    zobacz czy nie masz tam oleju
    jesli to nie pomoze to kable WN
    a jesli tez to nie to cewki
    w takiej kolejności proponuje.
    Chociaz jesli były to kalbe WN to na wysokich obrotach powinno szarpać, bynajmniej tak kiedys miałem w czinkusiu. Pozniej juz to było tak ze czinkusia odpalilem nacislem lekko gaz to na dzien dobry zgasnal. Ale to tyle z moich obserwacji

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    w mojej alfie mam te same objawy co autor tematu.dzis dostałem sie do świec i co się okazało w pierwszej komorze był olej tak do wysokości jednego centymetra.przetarłem szmatką i odkręciłem tą świece.na pierwszy rzut oka była w porządku,żadnego nalotu i sucha więc istnieje możliwość ze też mam coś pęknięte bądż jakaś uszczelka nie trzyma? jaki koszt mniej wiecej usuniecia takiej usterki jest i czy można to zrobić w domowych warunkach bez specjalnego sprzętu i warsztatu?

Podobne wątki

  1. [145] Olej w przepustnicy i na świecach 1.4 TS. Jaki silnik ?;/
    Utworzone przez kevas093 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 20:49
  2. Olej na świecach - skąd ????
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 20:13
  3. Nalot na świecach
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 21:56
  4. [146] Przerwa na świecach zapłonowych
    Utworzone przez reebok90 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 16:22
  5. olej w świecach????
    Utworzone przez starnaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 16:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory