Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Dławienie i szarpanie silnikiem 2.0 16 ts

  1. #1
    Marcin 89
    Gość

    Domyślnie Dławienie i szarpanie silnikiem 2.0 16 ts

    Witam
    Jakiś ponad miesiąc temu alfa zaczęła się dławic na wolnych obrotach i szarpać podczas jazdy w przedziale 2-3 tysiące obrotów powyżej 3 tys auto normalnie jeździło i nie było żadnego spadku mocy.Mechanik wymienił mi cewki i dławienie na wolnych obrotach ostało na tydzień szarpanie podczas jazdy zostało i było jak wcześniej.Tłumaczono mi ze szarpie bo mam kiespikie paliwo i żebym nalał dobrego i przegonił furkę zrobiłem tak i zatankowałem vervy do pełna no i parę razy pogoniłem furkę pod 170 ciągnąc do 6.5 tys szarpanie ostało ale tylko na jakieś 5 dni.Tydzień temu spalił mi się alternator z niewiadomych przyczyn po prostu stanał no ale jest już drugi bosch.Wyjeżdżając od mechanika samochód znowu strasznie zaczął się dławic na wolnych obrotach i szarpać podczas jazdy dodam ze akumulator strasznie mi sie rozładowywał na starym alternatorze jak i tym po wymianie(zdążyłem jeszcze zrobić ponad 100km i następnego dnia nawet centralny nie działał) Następnego dnia poszedłem po akumulator do sąsiada wkładam go i odpalam samochód no i coś strzeliło i się spaliło pod maska(miałem ja otwartą) przypuszczam ze jakiś bezpiecznik albo przewód elektroniczny no i jak odpalam samochód to nie ma wogole ssania i gaśnie jak się puszcza gaz... w poniedziałek prowadzę go do elektronika mam nadzieje ze problem właśnie tkwi w prądzie
    Dodam jeszcze ze mam gaz w samochodzie ale nie działa od polowy grudnia ponieważ nie miałem czasu tego zrobić i jeżdżę na benzynie od tego czasu
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie lub rozwiązanie podobnego problemu

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Świece, świece,
    świece o poranku,
    świece i w południe,
    świece, świece,
    świece gdy zapada zmrok

    no kable WN ewentualnie. A strzał to był do kolektora i pewnie zarąbał Ci przepływkę. Także szykuj portfel.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  3. #3
    Marcin 89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    Świece, świece,
    świece o poranku,
    świece i w południe,
    świece, świece,
    świece gdy zapada zmrok

    no kable WN ewentualnie. A strzał to był do kolektora i pewnie zarąbał Ci przepływkę. Także szykuj portfel.
    Dziękuje za podpowiedz ale prosiłbym o jakas fachową rade a nie brednie i wróżenie z fusów logiczne jest ze jak cewki były wymieniane to i świece sprawdzone i żadnego oleju tam nie było i świece w 100% sprawne samochood po tym "strzale" normalnie jeździł i miał pełna moc i się żadna marchew nie paliła tylko gasł samoczynnie jak się nie trzymało gazu a spaliło się coś przy akumulatorze jakiś przewód bądź bezpiecznik bo stamtąd poszedł dymek jutro odbieram od elektryka i napisze co i jak

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 8v 1993r
    Postów
    65

    Domyślnie

    Przy akumulatorze to właśnie masz m.in. przepływkę. A kiedy ostatnio wymieniałeś te świece? Z gazociągami niestety tak jest że potrzebują bardzo sprawnego zapłonu. Dlatego niektórzy zalecają wymianę ich co 10-15 tys km dla profilaktyki chociaż by po to żeby nie było owych strzałów w kolektor. Więc niestety zafajdane świece olejem to nie jedyne kryterium do ich wymiany.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Po pierwsze,to pojedz do fachowca a nie do mechanika czy elektrika!jak jesteś ze Stanisławowa koło Mińska Maz.to masz mistrza od Alf pod nosem,więdz nie kombinuj,tylko wał do niego.Bez kompa i tak się nie obejdzie.Pozdro.

  6. #6
    Marcin 89
    Gość

    Domyślnie

    Nie chce się mądrzyć ale ameryki nie odkryłeś i samochód którym jeżdżę jest Kupiony od "Mistrza od Alf" i u niego serwisowany ciągle i on mnie wysłał do elektryka .Dziwne by było jakbym jeżdzil serwisować samochod gdzie indziej jak mam tak bardzo blisko do niego.Myślałem tylko ze ktoś może miał podobny problem i poda mi jakieś sensowne rozwiązanie a nie bezmozgie wypociny typu świece......... Najpierw trzeba pomyśleć potem się wypowiedzieć

    ---------- Post added at 00:22 ---------- Previous post was at 00:17 ----------

    Cytat Napisał tom155 Zobacz post
    Przy akumulatorze to właśnie masz m.in. przepływkę. A kiedy ostatnio wymieniałeś te świece? Z gazociągami niestety tak jest że potrzebują bardzo sprawnego zapłonu. Dlatego niektórzy zalecają wymianę ich co 10-15 tys km dla profilaktyki chociaż by po to żeby nie było owych strzałów w kolektor. Więc niestety zafajdane świece olejem to nie jedyne kryterium do ich wymiany.
    Pozdrawiam
    Pisząc strzał mam na myśli zwarcie żeby rozwiać wszelką wątpliwość przepływomierz mam dobry i nie bylo zadnego strzału w kolektor to juz jest zdiagnozowane

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    To jak elektryk ogarnie ci Alfę to napisz co było,żeby za chwilę znowu ktoś nie musiał pisać bezmózgich tekstów chcąc pomóc.Przy aku od strony lampy też są przekazniki i bezpieczniki,więc może tam coś padło.Co do szarpania to propozycja taka aby sprawdzić szczelność wydechu przed sądą.Czy twoja 155 ma kolorek typu bordo i ładne kółka,chyba 16-stki?Pozdrawiam,czasami przejeżdżam przez twoją miejscowość.

  8. #8
    gorzki666
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Też miałem tenproblem to był błąd w komputerze spowodowany przez gaz. Pojedź do dobrego mechanika i wykasuj błąd w komputerze benzynowym. A tak wogóle to sprawdź reduktory rozdzielające benzyna, gaz.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar laska
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz-Napoli
    Auto
    Była 155 1.8 TS 8V, Jest 166 2.4 20V 175 cv
    Postów
    1,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin 89 Zobacz post
    Nie chce się mądrzyć ale ameryki nie odkryłeś i samochód którym jeżdżę jest Kupiony od "Mistrza od Alf" i u niego serwisowany ciągle i on mnie wysłał do elektryka .Dziwne by było jakbym jeżdzil serwisować samochod gdzie indziej jak mam tak bardzo blisko do niego.Myślałem tylko ze ktoś może miał podobny problem i poda mi jakieś sensowne rozwiązanie a nie bezmozgie wypociny typu świece......... Najpierw trzeba pomyśleć potem się wypowiedzieć

    Jak wydaje ci się że ludzie którzy próbują ci pomóc piszą brednie to poprostu nie pytaj! Piszesz że serwisujesz auto u mistrza od Alfy więc nie rozumiem jak to się stało że nadal niewiesz co dolega twojej Alfie, zapytaj mistrza!
    Ti Amo ALFA!!!

  10. #10
    Marcin 89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artas 155 Zobacz post
    To jak elektryk ogarnie ci Alfę to napisz co było,żeby za chwilę znowu ktoś nie musiał pisać bezmózgich tekstów chcąc pomóc.Przy aku od strony lampy też są przekazniki i bezpieczniki,więc może tam coś padło.Co do szarpania to propozycja taka aby sprawdzić szczelność wydechu przed sądą.Czy twoja 155 ma kolorek typu bordo i ładne kółka,chyba 16-stki?Pozdrawiam,czasami przejeżdżam przez twoją miejscowość.
    Tak moja alfa ma kolor bordo i 16 felgi oz racing superleggera.Dzwonilem do elektryka i bylo przebicie na jakims kablu i czujnik od czegos sie spalil tym strzalem w poniedzialek odbieram samochod i bedzie wysztko ok.Rozmawialem z nim przez telefon i nie do konca zrozumialem wiec napisze w poniedziałek dokladnie jaki czujnik i jaki kabel mial przebicie.Niektorym wyda sie ze jestem bardzo chamski ale nie pisze tutaj z pierdołami i oczywistymi rzeczami tylko z problemami ktorych rozwiązania nie moglem znaleśc na forum postaram sie rozniwez podpiąc pod komputer a o świecach kablach i cewkach itp jest tutaj bardzo duzo tematów
    Pozdrawiam i dziękuje

    ---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 09:59 ----------

    Cytat Napisał gorzki666 Zobacz post
    Witam
    Też miałem tenproblem to był błąd w komputerze spowodowany przez gaz. Pojedź do dobrego mechanika i wykasuj błąd w komputerze benzynowym. A tak wogóle to sprawdź reduktory rozdzielające benzyna, gaz.
    Dziękuje bardzo to może być bardzo trafne spostrzeżenie oprócz elektryki a nie moglem tego tutaj nigdzie znaleść

Podobne wątki

  1. Szarpanie, dławienie na zimnym silniku 1.9 JTD 115km
    Utworzone przez gigi w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 09:19
  2. Szarpanie, dławienie silnika.
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 00:24
  3. [159] 1.9 JTD 8v 115KM SZARPANIE/DŁAWIENIE NA LEKKIM GAZIE
    Utworzone przez Kicek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-10-2014, 20:31
  4. [145] Szarpanie, dławienie, falowanie obrotów
    Utworzone przez karsto1982 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 09:55
  5. [155] AR 155 - szarpanie dławienie. Proszę o pomoc.
    Utworzone przez AndonePB w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory