Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: [145] odpowietrzanie baku

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar irokezz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR GT 1.9 JTD
    Postów
    61

    Domyślnie

    pomogło,już jest ok.pozdro

  2. #32
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    alfa romeo 146 1.4 ts
    Postów
    7

    Domyślnie

    ja mam taki sam przypadek..
    mój korek może zazysać powietrze do zbiornika, a z tego co pisaliście, to powinien działać w drugą strone - "wyrzucać" powietrze ze zbiornika...
    rozebrałem go na części pierwsze i ni jak nie potrafie go poskładać tak, aby działał prawidłowo... obracałem zaworkiem, uszczelką z mizernym skutkiem - albo puszczał w obie strony, albo wcale, albo zasysał powietrze...
    posiada ktoś na to mądre rozwiązanie...??

  3. #33
    Magnett0
    Gość

    Domyślnie

    i dodam jeszcze jedną rzecz od czasu do czasu dobrze jest odpowietrzyć pompe paliwa. odkręcić klapke jest w bagażniku pod dywanikiem koła zapasowego przy tylnim fotelu. sa tam dwa styki wystarczy odpiąć ten zasilający i usłyszy się szum jak ten po odkręceniu korka

  4. #34
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnett0 Zobacz post
    i dodam jeszcze jedną rzecz od czasu do czasu dobrze jest odpowietrzyć pompe paliwa. odkręcić klapke jest w bagażniku pod dywanikiem koła zapasowego przy tylnim fotelu. sa tam dwa styki wystarczy odpiąć ten zasilający i usłyszy się szum jak ten po odkręceniu korka
    Zastanowiłeś się co za bzdury wypisujesz?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #35
    Magnett0
    Gość

    Domyślnie

    Już ci pokazuje i myśl sobie co chcesz
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa4.jpg
Wyświetleń:	1961
Rozmiar:	24.8 KB
ID:	66248
    pompa szczególnie ta ze stałym filtrem zabija się syfem a odłączenie zasilania powoduje iż przez układ paliwowy jest w drugą strone zasysane powietrze dzięki ciśnieniu które mamy w baku te same które syczy jak otwieracie korek. dzieki temu ten osad jest wywalany z pompy bez konieczności jej wykręcania i czyszczenia. (choć to też należałoby robić co jakiś czas)

  6. #36
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnett0 Zobacz post
    pompa szczególnie ta ze stałym filtrem zabija się syfem a odłączenie zasilania powoduje iż przez układ paliwowy jest w drugą strone zasysane powietrze dzięki ciśnieniu które mamy w baku te same które syczy jak otwieracie korek. dzieki temu ten osad jest wywalany z pompy bez konieczności jej wykręcania i czyszczenia. (choć to też należałoby robić co jakiś czas
    Kolego - powodzenia z takimi operacjami. Im wiecej czytam tym bardziej zastanawiam sie gdzie u licha ksztalci się takich fachmanów od motoryzacji.
    Po primo - zapewne producent wiedział o tym ze trzeba bedzie odłączać zasilanie od pompy ... dzięki czemu zostawił tą magiczną klapke - przecież każda laska z tipsami, która w latach 90 poleciała na AR byla dumna ze wspaniały producent zostawił jej klepke w bagażniku ( wiedział ze im brakuje tej 5 klepki) żeby mogła sobie tipsikami odkręcić ją i oczywiście spuścić paliwo.

    Ewentualnie myślę - że mamy nową teorie na zatarte TSy ... To nie odpowietrzanie pompki paliwa ... Mówie wam - to musi być to !

    Po drugie - nie wiem czy kiedyś wymieniałeś pompe - ale instrukcja serwisowa mówi jasno, że po wymianie, czy każdorazowym odłączeniu pompy, należy odpowietrzyć listwę wtryskową.
    Więc - takim odpinaniem prędzej dorypiesz sobie wtryski jak i samą pompę - niż pomożesz.
    Poza tym - ostatnio miałem w ręku bak z TSa po 250tyś jeżdzenia po polsce ... i sory ale tego wielkiego syfu który to zatykał pompe ... no nie było.
    Jak chcesz to mogę ci również pokazać pompke moją po 200tyś która na filtrze jest niemal jak nówka ...
    147 powodów do zadowolenia

Podobne wątki

  1. [146] 1.9 TD 90hp odpowietrzanie
    Utworzone przez bartek5951 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 22:17
  2. [159] odpowietrzanie sprzegla
    Utworzone przez FISHA159JTDM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 19:45
  3. Odpowietrzanie sprzęgła
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 11:31
  4. Odpowietrzanie sprzęgła
    Utworzone przez natalia27 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 05:51
  5. [146] Odpowietrzanie wysprzeglika
    Utworzone przez sk8er w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory