Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wiosenne porządki kilka pytań AR 146

  1. #1
    discits
    Gość

    Domyślnie Wiosenne porządki kilka pytań AR 146

    Witam

    Postanowiłem poświęcić trochę czasu mojej Belli i doszedłem do wniosku, że pora zająć się kilkoma sprawami:

    - wymiana tulei tylnych wahaczy
    - zwijacz poduszki
    - uszczelka pod klawiaturę bo jest dość spory wyciek

    Więc zaczynając od pierwszej kwestii zamówiłem dwa zestawy naprawcze, ponoć oryginalne Birth, może ktoś się wypowie czy to dobry zakup?

    Co do zwijacza to byłem w ASO i po podpięciu pod kompa stwierdzili, że kontrolka poduszki świeci się przez uszkodzony zwijacz(taśmę) poduszki. Auto na pewno jest powypadkowe, ale obie poduszki są i ponoć komputer też jest sprawny (może źle to ująłem, powiedzieli mi że caly problem lezy tylko w tym zwijaczu) miał może ktoś taki problem? Nie wiem czy kupować i wymienić zwijacz czy przyczyna lezy gdzie indziej?

    Ostatnio zaczęło mi ubywać oleju, autko dymi trochę na biało ale to od LPG, płyn chłodniczy czysty, nie ubywa. Ubywa za to oleju, a dym ani nie pachnie olejem ani też nie jest niebieskawy. Widzę, że dość mocno ucieka więc chce to zrobić, no i teraz pytanie: kupować nową uszczelkę, a jak tak to jaką (firma, kod) bo nie orientuje się niestety w tek kwestii. Druga opcja to jest tzn uszczelka w tubce czy jak to tam się zwie. W każdym razie chciałbym wiedzieć co lepsze i jaką uszczelkę ew kupić.
    silnik 1.4 TS 2000r.

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Birth nie jest zły, z uszczelką dekla zaworów nie powinno byc kłopotów w zakupie a z silikonem daj sobie spokój

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    discits
    Gość

    Domyślnie

    Problemu nie ma ale wiem jak to czasem z uszczelkami bywa i nie każda idealnie pasuje, a chciałbym taką, żeby nie było problemów z montażem stąd moje pytanie.

    Mam jeszcze jedno pytanko, zepsuło mi sie radio i tak pomyślałem żeby kupic oryginalne radio do mojej Belli, z tego co czytalem w 146 nie bylo wersji CD tylko kasety. Radio ze 147 jest takie zaokrąglone więc pewnie się nie nada, ale co z radiem CD z 156? Mógłbym je zamontować bezproblemowo?

  4. #4
    screwdriver
    Gość

    Domyślnie

    Radio zamontujesz praktycznie każde, kwestia odpowiedniego podłączenia. Jeśli kostki pasują to radio na pewno będzie grać, jeśli nie - będzie grać ,ale trzeba dopasować odpowiednio przewody. Ale z tego co wiem we wszystkich Alfach jest ten sam standard, czyli ISO...

  5. #5
    discits
    Gość

    Domyślnie

    Z tym radiem to pomyśle jeszcze, muszę znaleźć jakieś odpowiednie

    Wie ktoś co z tą poduszką? Widziałem na allegro te zwijacze po 50-100 zł a w ASO zawołali mi 700 zł ;/ Miał ktoś podobny problem?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Cytat Napisał discits Zobacz post
    z tego co czytalem w 146 nie bylo wersji CD tylko kasety.
    Było ale nie wiem czy w opcji czy nie.

  7. #7
    discits
    Gość

    Domyślnie

    No to tak krótko podsumowując na dziś zrobiona uszczelka dekla zaworów, wymieniona prawa tuleja i nowe radio, jednak LG

    Co do tulei to męczarnia prawdziwa, trzeba było zdjąć zbiornik paliwa i walczyć z tylnym drążkiem... No ale po długiej walce udało się, a po wyjęciu praktycznie nie było łożysk więc -\ było zrozumiałem. W piątek druga strona do roboty.

    Jeszcze jedno pytanie mam, dużo czytałem odnośnie tłumików do mojej Alfy, dzisiaj stwierdziłem, że trzeba je wymienić. Opinie na temat tych polskich po 200 zł są różne, ale mi chodzi głównie o jedną rzecz, czy trzeba je jakoś przerabiać albo czy wystają niżej niż oryginalne?

  8. #8
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    polskie tlumiki edex marixi polmostrow musiszs dorabiac troche (giac itd), jak mozesz zainwestuj w asmeta bedziesz duzo dluzej zadowolony
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  9. #9
    discits
    Gość

    Domyślnie

    Obie tuleje wymienione i widać różnice tył się tak wizualnie podniósł o dobre 2-3 cm

  10. #10
    screwdriver
    Gość

    Domyślnie

    No, ja też się spodziewam poprawy po wymianie tulei (mam już kupione) ,bo koła mi stoją koślawo i tył też jakby zapadnięty trochę... Na razie walczę z kolegą machanikiem o jak najszybsze zakończenie tego remontu silnika. Wiosna w pełni a ja nie mogę sobie pojeździć Alfą kurde...
    Ostatnio edytowane przez screwdriver ; 04-05-2011 o 17:07

Podobne wątki

  1. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  2. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  3. [155] AR 155, kilka pytań
    Utworzone przez yerzoll w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 15:45
  4. [156] Kilka pytań
    Utworzone przez Obi.Wan w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 20:24
  5. [146] Kilka pytań
    Utworzone przez WeGi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2008, 20:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory