Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Dobre niepalące się hamulce

  1. #1
    Marcin 89
    Gość

    Domyślnie Dobre niepalące się hamulce

    Witam
    W niedługim czasie myślę o zmianie tarcz,klocków i przewodów hamulcowych.Chciałbym się poradzić czy ktoś z Was może jeżdzi na podobnym zestawie i jak to sie sprawuje lub jakas alternatywa dla tego co poniżej przedstawię:
    -Komplet tarcz black diamond grooved 12 http://www.brakes.pl/product_info.ph...12_43713_43714
    -Komplet klocków EBC Red Stuff http://www.brakes.pl/product_info.ph...05_11112_11115
    -Przewody w oplocie Goodridge http://www.brakes.pl/index.php/155-1...01_43020_43021
    Chodzi mi o to żeby normalnie mozna bylo hamować w przedziale 110-160 km/h bez żadnego bicia tarcz czy palenia sie klocków jak mam teraz.Wystrczy ze po wyprzedzaniu 3-4 samochodów dotykam tylko hamulca ze 150 i tarcze od razu bija i twardy hamulec(tarcze przednie mam no name "niby nowe" od Pablo zmieniane w tamtym roku w lipcu ale były krzywe i biły juz po 2 miesiącach,klocki bosch, z tyłu również zmieniane w tamtym roku w lipcu tył tarcze brembo klocki bosch tylko tył już normalnie nowy)
    Niby mam cale tarcze ale samochód hamuje fatalnie i nawet biją tarcze z 90 km/h.....
    Czy opłaca się zainwestować w drogi zestaw czy to nie ma sensu???

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    hehe gwarantuje CI że wywalisz w hample 2 koła (jak kupisz to co z linków) i nadal będzie to samo

    Twardy hamulec to wina hydrauliki(puszczanie gumek, zapieczone gumki, serwo)

    Bicie nie musi oznaczać krzywych tarcz,w innym aucie zmieniłem dwa razy tarcze i okazało się że klocek jest twardy (nie można go nawet było pilnikiem spiłować) przez co nie układał się z tarczą i były jajca od 70 w górę.

    ps. black diamond to shit poszukaj lepiej nacinanych ate sport
    Ostatnio edytowane przez rafal_155 ; 05-05-2011 o 08:30

  3. #3
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    ate powerdisc sie dokladnie nazywa jak cos masz je u mnie ebc znowu ma ten problem ze wymaga rozgrzanai zeby hamowaly przewody w oplocie ok
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  4. #4
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie

    witam wyczyść zaciski sprawdź czy nie są zapieczone,,,, kup klocki textar albo trw - szczególnie polecam,,,i problem z głowy zawsze jest problem z twardymi klockami lepiej jak sie sieczą klocki niż tarcze pozdrawiam,,

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaromeo145 Zobacz post
    lepiej jak sie sieczą klocki niż tarcze pozdrawiam,,
    Dokładnie, u mnie siedzi ta druga opcja. Po profilaktycznym przetoczeniu zaraz po zakupie i zrobieniu 5kkm tarcze mają rant jakby zrobiły ze 30-40 tysięcy

  6. #6
    alfaromeo145
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    Dokładnie, u mnie siedzi ta druga opcja. Po profilaktycznym przetoczeniu zaraz po zakupie i zrobieniu 5kkm tarcze mają rant jakby zrobiły ze 30-40 tysięcy

    dokładnie tak

  7. #7
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    to ja powiem tylko tyle ze ilosc reklamacji na klocki i tarcze trw wzrosła 10 krotnie w ciagu ost roku. wszyskie reklamacje sa uwznawane ponoc na rynku jest sporo klockow z wada materialowa statystyka w oparciu o dane z mojego i kilkunastu zaprzyjaznionych sklepow
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  8. #8
    Marcin 89
    Gość

    Domyślnie

    Mi się z tą wymianą nie pali , dziękuje za opinie i rozjaśnienie mi wielu rzeczy. Z tego co tutaj przeczytałem to najlepiej kupić markowe nacinane tarcze i do tego miękkie klocki.Póki co to przeczyszczę te zaciski i założę przewody w oplocie, a tarcze i klocki poczekają jeszcze z miesiąc Czytałem temat o tarczach Atm mikoda i się zastanawiam czy to jest podobna jakość co tarcze ate albo ebc????Bardzo ładnie by wyglądały w szprychowanej 16 Mam zamiar zamowic dzisiaj te przewody
    http://allegro.pl/przewody-hamulcowe...571493367.html
    ktoś zna te firme?? Bardzo dobra cena w porównaniu do goodridge

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Bierz, przetestujesz je dla nas Widziałem je kiedyś i jak będę zmieniał to dokładnie na te, trzeba wspierać naszą gospodarkę

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    podepne sie pod temat...kilka msc temu kupiłem klocki na przód jakiejs wloskiej firmy, sprzedawca powiedział ze nie są zle, raican czy cos w tym stylu, naprawde dobrze sie spisywały ale teraz zaczeły przy hamowaniu piszczec i ostro sie pylic, bc moze je przegrzałem bo ostrzej dostawały ostatnimi czasy... to ich wina czy np tego ze na rozgrzane dostała sie woda i cos je pacło? wymiana ich pomoze?nie chce zbytnio brudzic nowych felg, zbyt sie błyszcza zeby w pyle byc...:p

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] I SPOT Dobre Bo Włoiskie !!!
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 14:11
  2. zaproponujcie dobre zarowki h7
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 20:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory