Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Temat: czujnik ABS przód

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    mnie się bardzo nie podoba działanie abs w 155 (pewnie w 145/46 jest to samo), jedyna jego dobra strona to załącza się późno (po lifcie jeszcze później) ale jak już zacznie działać to praktycznie nie hamujemy wcale. W innych autach tak nie ma i mimo 'puszczania' kół auto hamuje.

    Jeździłem trzema 155 z abs i wszędzie było to samo a 155 bez abs-u hamowała lepiej i była bardzo przewidywalna czego nie mogą powiedzieć o swojej w czasie działania tego systemu.

  2. #12
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Jak ktoś lubi, to może sobie wyrzucić fotel kierowcy i zamiast tego wstawić stołek (znam takiego asa) - czy to ma cokolwiek wspólnego ze zdrowym rozsądkiem... to już zupełnie inna sprawa. Bodajże w Szwecji, gdybyś zrobił taki numer (mam na myśli świadome usunięcie ABS-u) i uczestniczył w wypadku, byłbyś jego sprawcą i o odszkodowaniu mógłbyś zapomnieć, myślę, że w Polsce, gdyby doszło do zdarzenia i Twój ubezpieczyciel by do tego doszedł, to zobaczyłbyś odszkodowanie, jak własne ucho bez pomocy lusterka lub brzytwy

  3. #13
    wojtekcem
    Gość

    Domyślnie

    no i wszystko jasne, nie ma co liczyć na sprawną używkę. A że inwestować zbytnio w moją Alfę nie zamierzam to tym samym żegnam się z ABS'em

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Dokładnie tak. Głupotą można za to nazwać bezkrytyczną wiarę w magiczne działanie całych "ogłupiaczy" kierowcy w postaci ABS, VDC itp...

    Gdyby kolega potrzebował taki czujnik to mam w domu od boxera.
    Czytasz to co wypisujesz?Bo raczej nie sądzę.Gdzie ty wyczytałeś o jakiejś wierze w magię ABS?Ogłupiaczem to ciebie bym nazwał czytając to co piszesz.ABS nie sprawny?Wyrzucić,katalizator?wyciąć,szyba się nie podnosi?podeprzeć listewką.Szmaciarz będzie szmaciarzem.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Oj stary, nie oceniaj człowieka nie znając go bo możesz się przeliczyć A z Twojego postu można było odnieść wrażenie że tak jak wielu ludzi wierzysz w elektronikę - wcisnę hamulec do oporu i nic więcej i uniknę wypadku.

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    Oj stary, nie oceniaj człowieka nie znając go bo możesz się przeliczyć A z Twojego postu można było odnieść wrażenie że tak jak wielu ludzi wierzysz w elektronikę - wcisnę hamulec do oporu i nic więcej i uniknę wypadku.
    Co to znaczysz "wierzysz w elektronikę"???ABS jest w aucie to ma być sprawny i tyle.A w/g Ciebie to głupi wynalazek?Przejechałem więcej kilometrów na wstecznym niż ten mądrala w całym życiu.Brednie o ślepej mojej wierze w ABS czy ASR nie wiem gdzie wyczytał.A oba te wynalazki w normalnej jeździe są bardzo przydatne.Twierdzisz że nie?Pewnie przyznasz mi rację.Ale co to ma do jakiejś mniemania że ABS załatwia wszystko?Nic prawda?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Czytasz to co wypisujesz?Bo raczej nie sądzę.Gdzie ty wyczytałeś o jakiejś wierze w magię ABS?Ogłupiaczem to ciebie bym nazwał czytając to co piszesz.ABS nie sprawny?Wyrzucić,katalizator?wyciąć,szyba się nie podnosi?podeprzeć listewką.Szmaciarz będzie szmaciarzem.
    ...



    skoro tak Ci się nie podoba wyłączenie abs-u to powiedz mi co to będzie za różnica jeżdżenie z niesprawnym (notabene też wyłączonym) a z wypiętym bezpiecznikiem od niego bo jak dla mnie to różnica będzie tylko na desce (kolega napisał ze nie bedzie naprawial)...

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Dobra, ABS jest więc ma być sprawny to co powiesz o autach które go nie mają?? Też jeżdżą, ludzie nimi jeżdżący jeszcze żyją i wszystko jest OK. Jeśli ktoś nie lubi ABS'u a ma wystarczające umiejętności by panować nad autem bez jego pomocy to ja nie widzę nic złego w jego usunięciu.
    Idąc tym tokiem myślenia należy zezłomować wszystko co nie ma ABS'u lub ma niesprawny.
    Co do przykładu katalizatora to jest nie na miejscu. Nie ma on żadnego wpływu na bezpieczeństwo, służy tylko tzw. "ekologii" którą to promują ekooszołomy. 50 lat temu nikt nie miał katalizatora i nie był to problem.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Czytasz to co wypisujesz?Bo raczej nie sądzę.Gdzie ty wyczytałeś o jakiejś wierze w magię ABS?Ogłupiaczem to ciebie bym nazwał czytając to co piszesz.ABS nie sprawny?Wyrzucić,katalizator?wyciąć,szyba się nie podnosi?podeprzeć listewką.Szmaciarz będzie szmaciarzem.
    Lesio Ty licz się ze słowami bo nie jesteś tutaj Bogiem i już nie jeden raz widziałem Twoją "kulturę" osobistą. Jak nerwowy jesteś to odczekaj 5 minut i pomyśl zanim napiszesz a nie odwrotnie...

    Poza tym chciał byś mieć auta tak sprawne, jak moje więc teksty o szmaciarzach zachowaj sobie na inne okazje. To, że wprawny kierowca potrafi zatrzymać auto np na śniegu dużo wcześniej bez ABS'u niż z nim nie jest żadną tajemnicą a jeśli tego nie wiesz lub nie popierasz to jesteś zwykłym ignorantem i tyle.

    Zresztą nie wniosłeś nic pożytecznego do tematu i tylko OT powstał dzięki Twoim wywodom.

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Lesio Ty licz się ze słowami bo nie jesteś tutaj Bogiem i już nie jeden raz widziałem Twoją "kulturę" osobistą. Jak nerwowy jesteś to odczekaj 5 minut i pomyśl zanim napiszesz a nie odwrotnie...

    Poza tym chciał byś mieć auta tak sprawne, jak moje więc teksty o szmaciarzach zachowaj sobie na inne okazje. To, że wprawny kierowca potrafi zatrzymać auto np na śniegu dużo wcześniej bez ABS'u niż z nim nie jest żadną tajemnicą a jeśli tego nie wiesz lub nie popierasz to jesteś zwykłym ignorantem i tyle.

    Zresztą nie wniosłeś nic pożytecznego do tematu i tylko OT powstał dzięki Twoim wywodom.
    Kolego Ralf155 na temat aut bez ABS co powiem?Ano nic nie powiem.Przeczytałeś gdzieś że napisałem że bez tego jazda jest niemożliwa czy też niebezpieczna?Kolego Belfer 27 :wyrażenie jakie użyłem nie było skierowane przeciw Tobie!Tak nazywam podejście tych którzy uważają że jeśli coś się zepsuło a jechać się da tzn. jest to zbyteczne.Więc tak na prawdę połowę rzeczy nie potrzeba naprawiać.Wiem że każdy może robić ze swoim autem co tylko zechce.Ale z drugiej co to za miłośnik AR który na xenony,LED-y i tym podobne błyskotki ma kasę a na zawieszenie,hamulce itd już nie?(nie mam nikogo konkretnego na myśli aby było jasne).
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. czujnik abs lewy przód
    Utworzone przez matimos w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2015, 22:24
  2. [159] Czujnik parkowania prawy przód
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 12:00
  3. Wymiana klocków hamulcowych + czujnik ABS (prawy przód)
    Utworzone przez tomasz19830519 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 12:06
  4. Czujnik ABS Prawy przód Alfa 166 2,4 JTD 2001r
    Utworzone przez petrebiskupiec w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 18:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory