Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Elektryka gluche radio gdzie moga zewrzec sie przewody ?

  1. #1
    LPU
    Gość

    Lightbulb Elektryka gluche radio gdzie moga zewrzec sie przewody ?

    Witam Mam dość duży problem z radiem spaliła sie końcówka mocy ale zostalo naprawione. Problem pojawil sie kiedy podłączyłem radio a nie było zadnego dźwięku w głośnikach, wlozylem inne radio nie działa również, myslalem ze glosnik zamontowalem jeden inny ale tez nie gra. Sprawdziłem miernikiem ze od kabla z głośnika do kostki iso jest polaczenie w serwisie gdzie robili radio mówią ze gdzieś ucieka prad nie wiem gdzie kable od radia cale w oryginalnym bandazu co jest najgorsze 5 elektromechanikow stwierdzilo ze alfy sie nie podejmuja Wiec moze jakies pomysly mi podsuniecie co robic albo ktos moze podesle mi numer do elektryka najlepiej z okolic skierniewic czy Łodzi. Z góry dzięki za pomoc P.S auto to alfa 145 99r

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    A bezpieczniki pod kierownicą kolega sprawdził

  3. #3
    LPU
    Gość

    Domyślnie

    Bezpieczniki sprawdzalem problem jest gdzies w kablach za radiem niby sa dobre jak sprawdzam miernikiem. Elektronik mowil ze na testach moze byc OK ale jak pojdzie wieksze obciazenie to pada nie widzi mi sie cuagnac nowego okablowwania i to bez żadnego schematu instalacji

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał LPU Zobacz post
    Witam Mam dość duży problem z radiem spaliła sie końcówka mocy ale zostalo naprawione. Problem pojawil sie kiedy podłączyłem radio a nie było zadnego dźwięku w głośnikach, wlozylem inne radio nie działa również, myslalem ze glosnik zamontowalem jeden inny ale tez nie gra. Sprawdziłem miernikiem ze od kabla z głośnika do kostki iso jest polaczenie w serwisie gdzie robili radio mówią ze gdzieś ucieka prad nie wiem gdzie kable od radia cale w oryginalnym bandazu co jest najgorsze 5 elektromechanikow stwierdzilo ze alfy sie nie podejmuja Wiec moze jakies pomysly mi podsuniecie co robic albo ktos moze podesle mi numer do elektryka najlepiej z okolic skierniewic czy Łodzi. Z góry dzięki za pomoc P.S auto to alfa 145 99r

    Moment moment...

    Co Ci nie działa ? Nie ma zasilania radia, czy nie ma sygnalu w głośnikach mimo, iż radio - mówiąc ogólnikowo - "świeci" ? Napisz co się dzieje krok po kroku i sprawa będzie jasna - schemat instalacji radiowej jest w WM i jest prosty jak budowa cepa. Opisz dokładnie i z sensem co się dzieje a postaramy się pomóc a co najważniejsze napisz dlaczego padł stopień końcowy w radiu ? Z tego co napisałeś niewiele sensownych informacji można wydłubać.
    Ostatnio edytowane przez aquarius01 ; 13-05-2011 o 13:46
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    Z tego co kolega pisze i wydaje mi się że dobrze zrozumiałem to że nie ma prądu wiec kolega niech sprawdzi dodatkowe 6szt bezpieczników obok skrzynki głównej z bezpiecznikami..
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    a moim zdaniem powinieneś poruszać kablami od głośnika, być może się przetarły i jest przebicie. obstawiam któreś z drzwi ja tak miałem, sąsiad elektronik mi to jakoś naprawił

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    co do końcówki to musiało zostać źle podłączone i padła, zamieniona polaryzacja, zazwyczaj nowe radia zabezpieczają sie na zwaracie na głosnikach nie paląc przy tym końcówki, od tego też mają ten bezpiecznik na tylnej czesci obudowy, no i koego napisz dokładnie jak to jest z tym działaniem czy to radio wogóle działa i nie masz dźwieku czy nie działa wogóle...
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  8. #8
    Xanas
    Gość

    Domyślnie

    Miałem tak jak Ty, niby radio gra, a nie ma dźwięku problem był w drzwiach, przetarł się kabel i jak ruszało się drzwiami to raz grało a raz nie i jeszcze jak zbyt mocno przykręciłem głośniki bo kabel się zaginał i stykał gdzieś. Rozebrałem drzwi i elegancko wszystkie kabelki zaizolowałem i gra.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kezsats
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR GT 3,2 V6 Q2
    Postów
    278

    Domyślnie

    Witam.
    Czy masz zmnieniarkę płyt CD w bagażniku? Bo może być tak że zasilanie leci do zmieniarki a tam jest kostka z której zasilanie z powrotem leci do radia.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaradek146 Zobacz post
    co do końcówki to musiało zostać źle podłączone i padła, zamieniona polaryzacja
    Od zmiany polaryzacji to co najwyżej zmieni się faza - jeszcze nie widziałem stopnia końcowego, który padł by po zmianie polaryzacji. Co do zwarcia lun stałego napięcia na wyjściu to się zgodzę, po za jednym nie zawsze zabezpieczenie potrafi tak szybko zadziałać jak jest to wymagane. W tym przypadku obstawiam zwarcie do masy i stąd padaczka stopnia końcowego - idę o zakład, że zdechł tylko jeden kanał. To dobra okazja na zmianę wszystkich przewodów głośnikowych wraz z zasilającymi i problemy z padającym radiem i instalacją przestaną istnieć
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 20:14
  2. Przepływomierz 5 pinów gdzie idą przewody
    Utworzone przez wołek258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 23:06
  3. elektryka padla pomocy gdzie szukac ;(
    Utworzone przez fokusmok15 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 20:15
  4. [164] Gdzie kupić przewody
    Utworzone przez luked w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 12:49
  5. [145] Equalizer Elektryka Radio
    Utworzone przez mat3l w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory