Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Problem Obrotomierz JTD ciąg dalszy...

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie Problem Obrotomierz JTD ciąg dalszy...

    jak w temacie. Problem zaczyna mnie już dość mocno irytować ponieważ spaliłem już 3 licznik :/

    Podczas właczania świateł mijania którymi są HID-y wskaźniki pred i obr obracały sie do końca po czym wracały na pozycje i znikały dzienne km. kasowaly sie poprostu. Nie wiem czy to wina Hidów czy co. Jedne obrotomierz spalił sie tak że teraz działa tylko do 2 tys. po "naprawie" Drugi natomiast licznik który zrobił 7tys km padł i obrotmomierz zachowuje sie identycznie. Ale doszliśmy do wniosku że to nie licznik jest zły a prąd.

    Gdzie mam tego szukać?? gdzie moge znaleźć mase która idzie na liczniki a czytalem to na forum już też sporo było. Przekładałem dzisiaj obrotomierz z jednego licznika do drugiego i nic:/ zachowanie jest to samo


    obroty to pół biedy ale wsk paliwa i temp pokazują wartości zawyżone a pred zaniżone do tego stopnia że przejechalem się dziś z navi pokazującą prędkość i przy linikowych 100km/h navi pokazywała 145km/h... to zostawiam bez komentarza bo przy prędkości licznikowo 50km/h przekłamanie jest ale o 15km/h a licznik powyżej 80 muli że nie da się poznac ile jade...


    pomożcie mi bo jak pomyśle że znowu mam wydawać 150zł na licznik to mnie trafia troche :/
    a swoją drogą raczej wskaźniki pozostałe są dobre więc jakby ktos potrzebował to chętnie odsprzedam
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 17-05-2011 o 23:09

  2. #2
    screwdriver
    Gość

    Domyślnie

    Ksenony do świecenia potrzebują bardzo wysokiego napięcia (parę tys. V), posiadają coś w rodzaju inwertera jak w laptopach czy telewizorach LCD. Uważam że masz przebicie tegoż napięcia do masy lub zasilania (raczej to drugie), powodować to może też jakiś elektrostatyczny prąd błądzący, generalnie na pewno jest to przyczyna wariowania liczników, a nawet może się to skończyć uwaleniem komputera. Pomóc może kondensator podłączony w zasilanie lampy HID (tuż przy niej) .Podłączamy go między zasilanie a masę. Wartość kondensatora od 2,2 do 10 nF (nanofaradów) na napięcie 2000V. Jeśli to nie pomoże, trzeba będzie pomyśleć o pociągnięciu osobnej masy do lampy i odizolowanie jej od karoserii samochodu (masa najlepiej bezpośrednio z aku)

Podobne wątki

  1. Prośba o ocenę | 166 3.0 ciąg dalszy:)
    Utworzone przez bfjey w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2015, 10:11
  2. [155] Falowanie ciąg dalszy.
    Utworzone przez GrzesMis w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 07:20
  3. Vdc problemów ciąg dalszy
    Utworzone przez songokudj w dziale GT
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 21:10
  4. [155] Wycieraczkowych problemów ciąg dalszy...
    Utworzone przez danello w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 20:00
  5. [145] Problem z centralnym zamkiem ciąg dalszy.
    Utworzone przez Chasim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 20:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory