Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Pękł pasek rozrządu!!!

  1. #1
    dlugi86
    Gość

    Domyślnie Pękł pasek rozrządu!!!

    Witam jestem posiadaczem ar 146 1,7 boxer i pęk mi pasek rozrządu;/ stałem w korku i w pewnym momencie silnik zaczął się dławić i zgasł, odpaliłem go i znów, odpaliłem ponownie i zjechałem na bok, potem było jeszcze kilka prób odpalenia ciągle gasł, chyba że dodawało mu się gazu aż w końcu przestał odpalać;/ dopiero później zauważyłem że pęk pasek rozrządu;/ znajduje się obecnie w Norwegii a w przyszłym tygodniu muszę wrócić do polski i chciałbym się dowiedzieć jak samemu sprawdzić czy został uszkodzony cały silnik czy to tylko pasek lub rozrząd??????? Tylko że nie chcę rozbierać całego silnika i chcę się dowiedzieć czy jak dojdę do rozrządu to jakoś sprawdzę czy czeka mnie remont???? dodam iż używałem opcji szukaj i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie......... prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź szanownych alfaholików

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Boxer jest silnikiem kolizyjnym... Sam sobie odpowiedz na pytanie...
    Pytanie ile zaworów się uszkodziło?

  3. #3
    dlugi86
    Gość

    Domyślnie

    czyli na 100% czeka mnie remont silnika??
    czy mogę jakoś coś jeszcze sprawdzić w nadziei że mi akurat się udało??

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Na 99% czeka Cię remont silnika, szczęście jak tylko jedna głowica.


  5. #5
    dlugi86
    Gość

    Domyślnie

    dodam że pęk mi tylko jeden pasek ten z lewej strony patrząc od przodu samochodu może to coś zmieni???

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Może to oznaczać że jedna głowica ocalała. Myślę że bez demontażu drugiej głowicy ciężko będzie postawić diagnozę.


  7. #7
    dlugi86
    Gość

    Domyślnie

    czyli nawet nie mam co rozbierać tylko od razu przygotować się na remont silnika całego lub ewentualnie jego części od strony gdzie pęk pasek, dobrze rozumiem??

    ---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 19:59 ----------

    od razu chciałem się zapytać jakie elementy padły na 100% chodzi mi chociaż o tą jedną stronę silnika, co będę musiał kupić???? pierwszy raz mam taką sytuację i nie wiem co począć dalej, bo dodam tak jak mówiłem wcześniej że jestem w Norwegii a muszę zjechać w przyszłym tygodniu do polski, auta nie chcę zostawić bo mi szkoda mojej belli i zastanawiam się nad lawetą bo gdyby sam pasek wystarczył to bym wymienił i wracał na kołach.....

    ---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:09 ----------

    aha i jeszcze chciałem się od razu zapytać orientacyjnie na jakie koszta mam się przygotować????tzn ile przy jednej stronie może wynieść koszt części a ile przy całym???

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Powinna oberwać tylko głowica, choć zdarza się że przy zerwaniu paska rozrządu uszkadzane są również tłoki. Ciężko tu mówić o kosztach. Wszystko zależy jak duze są spustoszenia. Ktoś musiałby fachowym okiem to obejrzeć, być może taniej będzie kupić drugą, kompletną głowicę.
    Kiedy był zmieniany rozrząd?


  9. #9
    dlugi86
    Gość

    Domyślnie

    niby nie całe 40tyś km temu bo auto wziąłem od kuzyna i powiedziałem że jak wrócę to mu oddam kasę;/

    ---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

    tylko że ja na nim zrobiłem 10 z tych 40 ale auto stało gdzieś z 2 mce

    ---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 20:38 ----------

    mówisz o całej głowicy z lewej strony jak dobrze rozumiem???? skoro tak to ile to może kosztować u nas w kraju i jakie elementy będą oprócz tego potrzebne???? jakieś wałki czy coś???? jak dokładnie ma się sprawa w tej sytuacji????

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Jeśli strzelił na jałowych to raczej tylko zawory oberwały, ale niestety tłoki trzeba wyciągnąć bo często zagniatają się pierścienie w rowkach tłoka. Ale jest to do zrobienia. Jak coś mam takie głowice...

Podobne wątki

  1. Pękł pasek rozrządu w 2.4 JTD Gdze można kupić zawory
    Utworzone przez jasek166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 20:50
  2. [145] 1,4 TS niestety pękł pasek
    Utworzone przez screwdriver w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-06-2011, 11:29
  3. Pękł mi pasek rozrządu ! Alfa GT 1.9 jtd
    Utworzone przez mlodynl9 w dziale GT
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-03-2011, 21:06
  4. POMOCY!!!pękł mi pasek rozrządu 2.5 V6 156...
    Utworzone przez Przemoc13 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 18:52
  5. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory