Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Puszczenie pedału gazu a spalanie...

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    I takiej techniki jazdy uczyli Cię na nauce jazdy ? Pogratulować nauczycieli, nie ma co...

    Powiem krótko, na luzie jeżdżą jedynie samobójcy a w szczególności ze wzniesień. Technika hamowania silnikiem to przydatna umiejętność i tego typu pytania są tylko dowodem tego, że znakomita część wykładowców w pseudo szkołach jazdy powinna zająć się zupełnie czymś innym.
    kolego przeciez on nie napisal ze tak jezdzi tylko pyta jak jest bardziej ekonomicznie. jadac na biegu auto pali mniej, ALE jadac na ludzie dojedziesz dalej wiec kwestia tego czy jazda na biegu jest bardziej ekonomiczna jest troche dyskusyjna - osobiscie polecam jazde na biegu, oszczedzasz przy okazji hamulce
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barat
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Czerniejewo/Września/Gniezno i czasem Konin
    Auto
    Była [A147 1.9JTD 115KM], jest [E39 530i 231KM]
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    jadac na biegu auto pali mniej, ALE jadac na ludzie dojedziesz dalej
    Jak dojedziesz dalej? U mnie mogę odpalić silnik, włączyć 1 i delikatnie podnieść sprzęgło - auto toczy się ~7-10km/h ... potem nacisnąć sprzęgło, wbić 2 bieg i powoli puścić sprzęgło - auto jedzie ~20km/h ... i tak do biegu 5 (około ~55km/h) - bez dotykania gazu (ale kto by tak jechał? Szkoda samochodu). Tak samo w drugą stronę - dojeżdżając do świateł mogę zrzucać biegi i w zależności jak wolno chcę się dotoczyć do świateł taki bieg mogę zostawić ...
    Jakim więc sposobem na luzie mogę dojechać dalej?
    Jestem początkujący, więc czegoś (pewnie nawet wielu rzeczy) mogę nie wiedzieć

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Napisał barat Zobacz post
    Jak dojedziesz dalej? U mnie mogę odpalić silnik, włączyć 1 i delikatnie podnieść sprzęgło - auto toczy się ~7-10km/h ... potem nacisnąć sprzęgło, wbić 2 bieg i powoli puścić sprzęgło - auto jedzie ~20km/h ... i tak do biegu 5 (około ~55km/h) - bez dotykania gazu (ale kto by tak jechał? Szkoda samochodu). Tak samo w drugą stronę - dojeżdżając do świateł mogę zrzucać biegi i w zależności jak wolno chcę się dotoczyć do świateł taki bieg mogę zostawić ...
    Jakim więc sposobem na luzie mogę dojechać dalej?
    Jestem początkujący, więc czegoś (pewnie nawet wielu rzeczy) mogę nie wiedzieć
    kolego chodzi o to ze rozpedzajac samochod i wrzucajac na luz dotoczysz sie dalej, niz gdybys go rozpedzil i poprostu zdjal noge z gazu i toczyl sie na biegu
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    kolego przeciez on nie napisal ze tak jezdzi tylko pyta jak jest bardziej ekonomicznie.
    Jeżeli zadawane są tego typu pytania to zasób przekazanej wiedzy w tym temacie jest oczywisty czyt. zerowy i widać jak na dłoni, że nikt autora wątku nie uczył techniki hamowania silnikiem i wspomagania hamowania silnikiem a to podstawa przy bezpiecznej i ekonomicznej eksploatacji samochodu.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    Jeżeli zadawane są tego typu pytania to zasób przekazanej wiedzy w tym temacie jest oczywisty czyt. zerowy i widać jak na dłoni, że nikt autora wątku nie uczył techniki hamowania silnikiem i wspomagania hamowania silnikiem a to podstawa przy bezpiecznej i ekonomicznej eksploatacji samochodu.
    a Ty kolego z choinki sie urwales? chyba nie od dzis wiadomo ze kurs na prawo jazdy ma na celu tylko i wylacznie przygotowanie do tego zeby zdac egzamin a nie nauczyc jezdzic. moja dziewczyna robila kurs (jest bardzo drobna i ciezko bylo jej zwolnic hamulec reczny) no i ciagle sie tak meczyla i meczyla, a jej wspanialy instruktor nie powiedzial jej ze zeby zwolnic reczny trzeba dzwignie najpierw podniesc a dopiero pozniej opuscic bo inaczej sie przycisku nie wcisnie.
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    a Ty kolego z choinki sie urwales? chyba nie od dzis wiadomo ze kurs na prawo jazdy ma na celu tylko i wylacznie przygotowanie do tego zeby zdac egzamin a nie nauczyc jezdzic.
    Nie kolego nie urwałem się z choinki a nawet nie obudziłem się z ręką w nocniku...

    Przeczytaj drugą część mojego pierwszego wpisu w tym wątku a zrozumiesz, że to co napisałeś nie ma zbyt wiele sensu. doskonale to wiem i mogę jedynie ubolewać. Siedzę czynnie za kółkiem od 23 lat i do dzisiaj pamiętam swój kurs i gdyby każdy tak wyglądał to jakość polskich kierowców była by znacznie lepsza. Tak więc do "urwania się" jest mi daleko
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    spoko kolego nie denerwuj sie dawniej byl calkiem inny sposob ksztalcenia kierowcow
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbh Zobacz post
    spoko kolego nie denerwuj sie dawniej byl calkiem inny sposob ksztalcenia kierowcow
    tak dla przykładu- moj ojciec jak zdawał musiał umieć wymienić tylny most w żuku z tego co opowiadał to wymieniał wyobraźcie sobie gdyby teraz to miało obowiązywać
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jester Zobacz post
    tak dla przykładu- moj ojciec jak zdawał musiał umieć wymienić tylny most w żuku z tego co opowiadał to wymieniał wyobraźcie sobie gdyby teraz to miało obowiązywać
    kolego dawniej zeby dostac prawo jazdy cos a'la obecne C+E to trzeba bylo zdac na C, kilka lat jezdzic jako kierowca C a dopiero pozniej mozna bylo sie ubiegac o C+E. a teraz gosc ma 18 lat, zdaje egzamin, wsiada w zestaw i jedzie.
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  10. #20
    Krzychu.146
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu.146 Zobacz post

    Pomijam tutaj tą kwestie bezpieczeństwa jazdy na "luzie". Chodzi tylko o oszczędność ropy.
    aquarius01 przecież zaznaczyłem na początku że pomijam wszystkie inne kwestie jazdy na luzie a chodzi tylko i wyłącznie o oszczędność.

    Oczywiście nikt nie uczył mnie takiej techniki jazdy i jej nie stosuje. Powtarzam. Chodziło tylko o ekonomiczność jazdy.Teoretycznie.

Podobne wątki

  1. Potencjometr pedału gazu?
    Utworzone przez smooder w dziale 156
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 04-06-2023, 09:34
  2. [156] wibracje pedału gazu
    Utworzone przez molten w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 06:41
  3. [Giulietta] Blokownaie się pedału gazu?!
    Utworzone przez Sereno w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:23
  4. Błąd czujnika pedału gazu.
    Utworzone przez syfon w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory