Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Hamulce - tył AR146 1.6bx z ABS

  1. #1
    szakal75
    Gość

    Domyślnie Hamulce - tył AR146 1.6bx z ABS

    Witam wszystkich Alfoholików. Mam mały problem z hamulcami na tylnych kołach.Auto stało około pół roku nie jeżdżone.Zacząłem jeździć i okazało się że przód hamuje idealnie a tył ledwo łapie.Dodam że ręczny blokuje koła bardzo dobrze,więc tłoczki nie są zapieczone.Prowadniczki czyściłem kilka dni temu.Auto posiada abs więc zostaje pompa albo ten rozdzielacz abs-u.Tak mi się wydaje.Jeżeli ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać,bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Zluzuj linki ręcznego (tak na maksa) zrób rundkę ok 5 km mocno hamując i wyreguluj ręczny ponownie tak aby w pozycji spoczynkowej dźwignie od ręcznego w zaciskach były oparte o zderzaki (jak się nie będą opierały to znów zniknie nożny, a ręczny będzie). Oczywiście zakładam że odpowietrzyłeś zaciski tylne, bo lubią się zapowietrzyć od stania...

    Innym powodem może być przerdzewiały i zapieczony korektor hamowania osi tylnej. Można próbować go "odpiec", wymienić albo ominać, ale uwaga przewody dochodzące do niego jak i wychodzące z niego często są w opłakanym stanie i próba odkręcenia często kończy się na oberwaniu przewodów...

  3. #3
    dgt_53
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszyskich alfaholikow chcial bym poradzic sie ponieważ nie potrafie doprowadzic do ładu hamulcow w mojej alfie, kuilem ja okolo rok temu widac bylo ze bardzo dlugo stala po zardzewialych tarczach poczatkowo sadzilem że auto nie hamuje wlasnie z powodu nich bo nawet po pol roku nie udalo mi sie zedrzec warstwy rdzy tak wiec udalem sie dosklepu po nowe tarcze jak i klocki wykosztowalem sie majtek a efekt okazal sie mizerny pojezidzlem troche zeby dotarly sie ale nic to nie dalo... kiedy wciskam pedal hamulca do oporu nie daje rady prawie ze właczyc sie abs czuc ze sila hamowania na to dalej jest za mala, postanowilem radzic sie mechanika bo sam wiecej nie potrafilem nic wiecej zdzialac ten odpiol mi wtyczki z abs z przodu pod maska po nacisnieciu hamulca auto zaczelo hamowac na szlag jednak w takim ukladzie hamuje mi tylko przednia oś a tylnia nie bierze zadnego udzialu mechanik mowil cos o serwie wiec pojechalem kupilem to serwo wymienilem i bez zmian dalej, dodam takze ze zmienilismy plyn i odpowietrzylismy caly uklad i ze wszystkie tloczki chodza lekko...

    A druga sprawa jak znleźć spreżynki do zaciskow hamulca recznego szukam tego od jakiegos czasu i slysze tylko ze juz nie produkowane... napewno da sie cos dopasowac moze ktos z was juz to przerabial?

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.5v6 Super 92r.
    Postów
    554

    Domyślnie

    Ja bym zaczął i skończył na korektorze siły hamowania mimo że masz abs to i tak wsio przez korektor przechodzi a skoro mówisz że odpowietrzenie nie pomaga, tarcze nowe, tłoczki chodzą to tylko to pozostaje. Dość prostacka opcja ale ja bym go ominął i tyle, nie twierdzę że to super opcja ja u siebie tak zrobiłem i wcale dupą jakoś nie zamiata. Pracy na godzinkę powiedzmy kup dwa łączniki, no chyba że masz jeszcze stalowe przewody to ciężko będzie Ci je dogiąć wiec przyda się przewód miedziany od wejścia do korektora do wahacza do gumowego.
    Audi S6 2.2AAN 95r 7.2014-??
    Alfa 155 2.5v6 Super 92r 2008-11.2014
    Alfa 155 2.5v6 92r - Dawca
    Posiadam dużo części wiec jak coś proszę pisać.

  5. #5
    dgt_53
    Gość

    Domyślnie

    wcale bym sie nie obrazil dgyby po tym zaczela dupa zamiatac wczesniej mialem bmw a teraz mam odciski na rece od zaciagania recznego ;P uwielbiam nadsterownosc jednak cenie sobie moja alfe bardziej niz beti jest znaczniemniej kosztowna spadam na garaz obejżec co z tym korektorem dziekuje

Podobne wątki

  1. [146] AR146 Luz zaworów
    Utworzone przez rob w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 18:49
  2. [146] owiewki ar146
    Utworzone przez rysiek63 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 18:32
  3. [146] co to może być?? AR146
    Utworzone przez kuba18nh w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 01:42
  4. [146] Zawieszenie w ar146 2.0ti
    Utworzone przez talar44 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-02-2009, 11:30
  5. dwururka AR146 2.0
    Utworzone przez Proteus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 19:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory