Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 76

Temat: GTV- kupić, czy nie kupić- wasze opinie i porady

  1. #41
    madryar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    Cytat Napisał perver

    Wracajac to tematu to co wybrac????
    coupete 20VT
    Podpisuje sie pod tym obiema rekami :wink:

    Jezeli jednak wolisz GTV (tak jak ja kiedys- ze wzgledu na linie karoserii :wink: )
    to o 2.0 v6 TB masz juz duzo napisane na forum...wystarczy poszukac :wink:

  2. #42
    perver
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał madryar
    Cytat Napisał Alfista
    Cytat Napisał perver

    Wracajac to tematu to co wybrac????
    coupete 20VT
    Podpisuje sie pod tym obiema rekami :wink:

    Jezeli jednak wolisz GTV (tak jak ja kiedys- ze wzgledu na linie karoserii :wink: )
    to o 2.0 v6 TB masz juz duzo napisane na forum...wystarczy poszukac :wink:
    '


    dokladnie tak! GTV kladzie na lopatki pod wzgledem wygladau FC!

    Co do silnika to przegrzebalem nie tylko to forum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie 3.0 czy 2.0t?
    Zgadzas sie ze sporo jest o turbo,ale o 3.0 jest marnie... Nie wspominajac o tym ze nikt jednoznacznie nie potrafi odpowiedziec ktory silnik jest lepszy?
    Mam na mysli mechnicznie lepszy,bardziej rozwojowy pod kontem tuningu,no i oczywiscie mniej awaryjny... Nigdzie nie znalazlem porownania tych silnikow

  3. #43
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał madryar
    Podpisuje sie pod tym obiema rekami
    ja dokładam kolejne dwie ręce

    Nie jeździłem wersją 20VT, ale miałem okazje jeździc 16VT. Jeśli 16VT jeździ na 6.2s do 60mph i czas na 1/4mili 14.6 (Gtech) a wersje dwudziesto zaworowa jest szybsza to z czystym sumieniem mogę polecic ten samochód. Już w serii wychodzisz z szybkim samochodem, a niewielkim nakładem finansowym robisz z tego auta przyzwoitą wyścigówke. Poza tym we Fiatach Coupe seryjnie jest system Visco Drive (taki odpowiednik szpery). Do wyglądu idzie przywyknąc.

    Moim zdaniem GTV to bardzo ładny samochód, ale ma też kilka minusów, jednym z nich jest własnie brak mocnych silników. Ja osobiście wybrałbym Fiata Coupe gdyż ten samochód jest znacznie przestronniejszy i szybszy od GTV, możliwe że również mniej pali.

  4. #44
    perver
    Gość

    Domyślnie

    o boszeee...
    Co Wy tacy uparci? Juz napisalem,ze chce alfe i finito!
    Mimo ze sie zgodze ze fiacik szybszy,ale nie potrzebuje fury do ktorej wygladu "da sie przywyknac" Chce fure ktora mi sie zaje.... podoba!!! To tyle o fiaciku. Licze,ze juz nikt nie bedzie mi tlumaczyl jaki to fiacik miodzik

    Wracam do pytania: Ktory silnik wybrac? 2.0 V6 TB czy 3.0 V6???????????
    Ktos udzieli mi jakiejs konkretnej odpowiedzi czy kazdy bedzie mi wkrecal fiata na forum "alfamaniakow"? :wink:

    Nie zebym nie docenial waszej pomocy w wyborze,ale ja juz wybralem GTV
    Tylko silnik.....?

  5. #45
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Co Wy tacy uparci? Juz napisalem,ze chce alfe i finito!
    skad ja to znam... nie ma chyba nikogo na forum z gtv 3.0... mozesz poczytac, popytac uzytkownikow 164 i 166 z podobnym silnikiem. ja mysle, ze po tym co napisal madryar o silniki 2.0 TB ze tansza w eksploatacji wyjdzie 3.0...

  6. #46
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    a moim zdaniem oba samochody sa ladne z tym ze 9 punktow dla fiata a 10 dla alfy w 10cio stopniowej skali...

    perver moze przejedz sie tez fiatem?? poczuj klimat tego auta bo widze ze go chyba w ogole nie doceniasz a to naprawde wyjatkowy samochod..

    piotr co znaczy Twoim zdaniem brak mocnych silnikow?? przeciez tutaj jest mowa o mocach rzedu przeszlo 200PS w samochodzie na bazie segmentu C i to jeszcze dosc odchudzonego (np maska w technologi SMC) do tego wystarczy wybebeszyc, wstawic kubeł i auto wciąga wszystko co stanie mu na drodze... rozumiem ze dla niektorych to jeszcze malo ale po co komu 400tu konne bydle na codzien co chla po 30 litroow??

    chłopaki nie zapominajcie ze w GTV byl jeszcze montowany 3,2 V6 w mlodszych wersjach

    ja wskazalem 20VT tylko i wylacznie na najlepszą sprawnosc silnika i najmłodszą konstrukcje a karoseria z tym silnikiem wychodzila juz po liftingu i auto nabrało jeszcze wiecej na urodzie :wink:

    fuckt ze konkretnym minusem tego samochodu jest zawieszenie tylne ale mysle ze po malym utwardzeniu tez na zakretach nie bedzie az tak zle..

  7. #47
    perver
    Gość

    Domyślnie

    heheheheheh
    ALfista uparty jestes i co do osiagow to pewnie masz racje,i do tego ze jakbym sie przejchal to mozliwe ze bym sie oslinil, i ogolnie to extra auto.

    Wszytsko ok. Jest tylko jedno ale....
    FC pod wzgledem wygladu do GTV ma sie nijak w moich oczach.
    Nawet po faceliftingu.
    Alfa ma dla mnie to cos!!! Czego brakuje w FC mimo ze technicznie lepszy.
    Jakos jak widze FC to nie czuje tego co czuje jak widze GTV.
    Powiedzialem sobie ze kupie GTV,bo od poczatku jego produkcji podkochiwalem sie w niej. Przy kupowaniu aut ciagle ja pomijalem,bo niby sie psuja,bo drogie,bo to ,bo tamto... Wreszcie powiedzialem KONIEC!!!! Zajarany jestem GTV i tyle!!!
    Kilka razy w takiej sytuacji sugerowalem sie opniami innych,ktorzy mi pokazywali,ze moge miec lepsze auto tego typu i potem zalowalem.
    Wybacz,ale nie kupie FC
    Mimo dzieki za szczere checi :wink:

  8. #48
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    nie do konca lepszy bo zawiecha rodem z czasow swietosci fiatow tipo na tyle moze Cie zgubic przy tej mocy na zakretach, w GTVce jest troche lepiej tam są chyba wahacze ze 164 czy cos takiego nie wiem dokladnie... ogolnie rzecz biorąc najlepiej by bylo gdyby 20Vt byl montowany w GTV i by nie bylo tyle krzyku

    co do psucia sie alf to troche jest w tym racji, jest strasznie duzo zajechanych modeli albo naprawianych w przyslowioej stodole pana henia i pamietaj nie kupuj auta jakbys byl w gorącej wodzie kąpany bo pozniej mozesz do kwoty jaką wybulisz na wymarzoneą alfe wrrzucic jeszcze raz tyle i byc zniesmaczony ogolnie marką.. madryar moze sie wypowie na ten temat :wink:

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    OK widze, że dniektórzy nie rozumieją twojego strasznie trudnego pytania :wink: Jeżeli chodzi o trwałość to brałbym 3,0 bo silnik atmosferyczny zawsze bedzie miał o kilka elementów mniej, które będą mogły się popsuć. Dużo mocy bardzo konkretny moment i jego charakterystyka. Poza tym v-ki to bardzo wytrzymałe silniki.. A niestety niewiele osób wie jak obchodzić się z turbawką i jak trafisz na takiebo bubla ze zjechaną turbiną to se napsujesz nerwów nie mówiąc o dużej kasie na ew. remont albo nową turbawkę.
    1984 GTV6 3.2 24V

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    ogolnie rzecz biorąc najlepiej by bylo gdyby 20Vt byl montowany w GTV i by nie bylo tyle krzyku
    I Bogu dzienki, że tak się nie stało. Alfa TO ALFA a Fiat to Fiat.
    1984 GTV6 3.2 24V

Podobne wątki

  1. Co kupić- czekam na porady
    Utworzone przez madzik3026 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 00:58
  2. Kupić / nie kupić - prośba o opinie
    Utworzone przez Focur w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 08:23
  3. Jaką kupić (opinie,porady)
    Utworzone przez Pixel w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 12:32
  4. Potrzebne porady, chcę kupić alfę 156 lub 147
    Utworzone przez matezoma w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory